حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید :دو نعمت است که ارزش آنها را نمی دانند مگر کسی که آنها را از دست داده باشد: جوانی و تندرستی.

پنج شنبه, ۱۶ آذر , ۱۴۰۲ Thursday, 7 December , 2023 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2012 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 18 تعداد دیدگاهها : 942×
۳۰ دقیقه به‌وقت سلامت اجتماعی
۱۹ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۳
شناسه : 6565
بازدید 298
5
محمدصالح جعفری

این گفت‌وگو در تاریخ پنج‌شنبه ۲۱ بهمن‌ماه ۱۴۰۰ برگزار می‌شود و موضوعاتی همچون معرفی استان و آسیب‌های استان، گزارش فعالیت‌ها، برنامه‌های پیش رو و طرح و ایده‌ها بررسی خواهد شد.

ارسال توسط : منبع : پایگاه خبری سمن جوانان
پ
پ

۳۰ دقیقه به‌وقت سلامت اجتماعی

با تشکیل شبکه سلامت اجتماعی کشور فعالیت‌های این حوزه هدفمند و با گستردگی بیشتری دنبال می‌شود. در این میان نقش جوانان و سازمان‌های مردم‌نهاد بسیار مهم است. به همین منظور گفت‌وگوی اینستاگرامی ۳۰ دقیقه به‌وقت سلامت اجتماعی بین استان‌های کرمان و ایلام برگزار می‌گردد.

سلامت اجتماعی چیست؟

محمدصالح جعفری رئیس شبکه سلامت اجتماعی استان کرمان در گفت‌وگویی با پایگاه خبری سمن جوانان گفت: ریشه سلامت اجتماعی به تعریف سازمان بهداشت جهانی از مفهوم سلامت برمی‌گردد. در این تعریف تأکید شده است که سلامت فقط نبود بیماری و نقص نیست بلکه آسایش کامل جسمی، روانی و اجتماعی است.

محمدصالح جعفری رئیس شبکه سلامت اجتماعی استان کرمان

جعفری همچنین خاطرنشان کرد: سلامت اجتماعی عبارت است از چگونگی ارزیابی فرد از عملکردش در برابر اجتماع. فرد سالم از نظر اجتماعی، اجتماع را به‌صورت یک مجموعه معنادار، قابل‌فهم و بالقوه برای رشد و شکوفایی دانسته و احساس می‌کند که به جامعه تعلق دارد، از طرف جامعه پذیرفته می‌شود و در پیشرفت آن سهیم است.

شاخص‌های سلامت جامعه

وی در ادامه گفت: سلامت اجتماعی که یکی از ابعاد سلامت محسوب می‌شود، از دو بعد جسمی و روانی سلامت تأثیر پذیرفته و بر آن‌ها اثر متقابل دارد. کمیت و کیفیت تعامل فرد با اجتماع به‌منظور ارتقای رفاه آحاد جامعه یکی از تعاریف سلامت اجتماعی است. نتیجه نهایی این تعامل ارتقای سرمایه اجتماعی، امنیت اجتماعی، کاهش فقر و بی‌عدالتی است و نقطه مقابل آن افزایش آسیب‌های اجتماعی است.

سلامت اجتماعی در کرمان و ایلام 

رئیس شبکه سلامت اجتماعی استان کرمان درباره این برنامه اینستاگرامی بین استان‌های کرمان و ایلام گفت: این گفت‌وگو در تاریخ پنج‌شنبه ۲۱ بهمن‌ماه ۱۴۰۰ برگزار می‌شود و موضوعاتی همچون معرفی استان و آسیب‌های استان، گزارش فعالیت‌ها، برنامه‌های پیش رو و طرح و ایده‌ها، مباحث اجرایی و راهبردی استان و همچنین ظرفیت‌های اجرایی در حوزه سلامت اجتماعی در استان‌های مذکور بررسی خواهد شد.

30 دقیقه به‌وقت سلامت اجتماعی

اخبار مرتبط

اولین کارگاه شبکه ملی سلامت اجتماعی سازمان‌های مردم‌نهاد

انتخابات شبکه سلامت اجتماعی کشور

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.