حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید :دو نعمت است که ارزش آنها را نمی دانند مگر کسی که آنها را از دست داده باشد: جوانی و تندرستی.

چهارشنبه, ۹ خرداد , ۱۴۰۳ Wednesday, 29 May , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2145 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 18 تعداد دیدگاهها : 948×
کنش اجتماعی در بین جوانان اولویت است
۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۳
شناسه : 8347
بازدید 303
2
معاون ساماندهی امور جوانان

دولت روی توان ذهنی، فکری و اجرایی سمن‌ها حساب می‌کند، لذا در ستاد ساماندهی امور جوانان باید تشکل‌های جوان آسیبی را در شهرها پیدا کنند و راه‌حل را نیز در این ستاد ارائه و پیاده کنند.

ارسال توسط : منبع : خبرگزاری برنا
پ
پ

کنش اجتماعی در بین جوانان اولویت است

دکتر وحید یامین پور معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: کنش اجتماعی در بین جوانان اولویت است و به دنبال حمایت از مشارکت اجتماعی جوانان آن‌هم در دنیایی که فردگرایی تقویت‌شده است، هستیم.

نشست دکتر یامین پور با سمن‌های جوانان و تشکل‌های خراسان رضوی

به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، وحید یامین پور صبح جمعه ۲۳ اردیبهشت‌ماه، در اولین نشست صمیمی با سمن‌های جوانان و تشکل‌های خراسان رضوی اظهار کرد: یکی از وظایف ما در معاونت جوانان حمایت از فعالیت‌هایی با کنش‌ها اجتماعی داوطلبانه و فعالانه است.

عمده سمن‌های ما فعالیت جهادی دارند

وی با بیان اینکه عمده سمن‌های ما فعالیت جهادی دارند و بسیاری از گروه‌های جهادی، سمن دارند، عنوان کرد: آسیبی در میان سمن‌ها نیز است مبنی بر اینکه بعضاً فعالیت‌های برخی سمن‌ها، از حالت عام‌المنفعه خارج‌شده تبدیل به یک شرکت شده و همچنین محلی برای تبدیل خلق ثروت برای گروهی خاص شده است.

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: خلق ثروت موضوع بسیار خوبی است ولی این کار دیگر فعالیت سمن نیست؛ در این راستا ما بودجه‌ای داریم برای حمایت از آغاز فعالیت اجتماعی که باید در این رابطه صرف شود.

نقطه عزیمت کنش اجتماعی را حمایت می‌کنیم

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه مشارکت اجتماعی، فعالیت داوطلبانه عام‌المنفعه است، افزود: بگذاریم منابع را صرف جوان‌هایی کنیم که در فضای اجتماعی تازه‌وارد هستند و ما بنا نیست، فعالیت تخصصی کنیم؛ همچنین باید امکان تشکیل یک جمع را آرام، آرام برای فعالیت‌های اجتماعی فراهم کنیم. ما نقطه عزیمت کنش اجتماعی را حمایت می‌کنیم.

رئیس‌جمهور تأکید ویژه‌ای به تقویت جوانان دارد

یامین پور در خصوص برگزاری ستاد ساماندهی جوانان خراسان رضوی گفت: در این رابطه متأسفانه استان خراسان رضوی کمی عقب است و با توجه به اینکه رئیس‌جمهور تأکید ویژه‌ای به تقویت جوانان دارد، امیدواریم با حضور گروه جدید در استان شاهد اتفاقات بهتری باشیم.

وی بیان کرد: با دستور رئیس‌جمهور، دبیرخانه شورای عالی جوانان در نهاد ریاست جمهوری تأسیس و احیا خواهد شد و بعد از ۱۰ سال دبیرخانه شورای جوانان در زیرمجموعه ریاست جمهوری فعالیت خواهد کرد و ستادهای ساماندهی جان جدیدی خواهند گرفت.

دولت روی توان ذهنی، فکری و اجرایی سمن‌ها حساب می‌کند

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان اظهار کرد: دولت روی توان ذهنی، فکری و اجرایی سمن‌ها حساب می‌کند، لذا در ستاد ساماندهی امور جوانان باید تشکل‌های جوان آسیبی را در شهرها پیدا کنند و راه‌حل را نیز در این ستاد ارائه و پیاده کنند.

اولویت‌های حوزه جوانان

یامین پور در انتها اظهار کرد: اولویت‌ها را مانند ازدواج، کارآفرینی در حوزه دانش‌بنیان در دستور کار قراردادیم و منتظر طرح و تحرک هستیم و منابع نیز برای حمایت وجود دارد.

اخبار مرتبط

وضعیت مشارکت دستگاه‌های عضو ستادهای ساماندهی امور جوانان

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.