حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

جمعه, ۳ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 12 رمضان 1442 Friday, 23 April , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 395 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 3 تعداد دیدگاهها : 555×
کمیته تخصصی ستاد ساماندهی امور جوانان البرز
14 اسفند 1399 - 11:53
شناسه : 2588
بازدید 87
3
مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان کمیته تخصصی ستاد ساماندهی امور جوانان البرز با موضوع ازدواج و خانواده با حضور مسئولین وزارتخانه و اداره کل ورزش و جوانان و اعضای مجمع خیرین ازدواج برگزار شد.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان البرز
پ
پ

کمیته تخصصی ستاد ساماندهی امور جوانان البرز با موضوع ازدواج و خانواده

کمیته تخصصی ستاد ساماندهی امور جوانان البرز با موضوع ازدواج و خانواده با حضور اعظم کریمی مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان، مجتبی جانعلی مدیرکل ورزش و جوانان استان البرز، افشاری سرپرست معاونت فرهنگی و امور جوانان و اعضای مجمع خیرین ازدواج استان البرز برگزار شد.

فرهنگ سازی درحوزه ازدواج پایدار

کریمی در این نشست گفت: خوشبختانه با همراهی خیرین ازدواج در استان ها، اقدامات خوب و مثبتی در جهت تسهیل ازدواج جوانان صورت گرفته است.  البته کار فرهنگی و فرهنگ سازی در جهت ازدواج پایدار، امری بسیار مهم و ضروری است و باید تلاش کنیم تا نذورات فرهنگی خیرین، صرف ازدواج جوانان شود.
اعظم کریمی مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان

تنها وزارت ورزش و جوانان مجوز مراکز مشاوره ازدواج را صادر می کند

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره این که ” تنها وزارت ورزش و جوانان مجوز مراکز مشاوره ازدواج را صادر می کند ” عنوان کرد: افراد متقاضی در برای دریافت خدمات رایگان مشاوره ازدواج و همچنین جهت شرکت در کارگاه های اموزشی این حوزه را به ما معرفی کنید.
وی با بیان این که ” کمک های خیرین نباید تنها جهت تهیه جهیزیه صرف شود ” ادامه داد: خیرین ازدواج می توانند در زمینه تأمین مسکن و اشتغال جوانان نیز نقش آفرینی کنند.

ازدواج آگاهانه بین جوانان

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت وزش و جوانان تأکید کرد: مشاوره پیش از ازدواج نقش موثری در ازدواج آگاهانه دارد و اگر ازدواج آگاهانه نهادینه شود بسیاری از معضلات جامعه کم خواهد شد. بر اساس قانون تسهیل ازدواج، کلیه دستگاه های دولتی موظفند امکانات و ظرفیت خود را در جهت تسهیل ازدواج جوانان قرار داده و به کار بندند.

باید برای کاهش طلاق در البرز برنامه ریزی کرد

کریمی همچنین با ابراز تگرانی از وضعیت طلاق در استان البرز گفت: افزايش آمار طلاق در استان البرز نگران كننده است و باید برنامه ریزی صحیحیدر این موضوع انجام شود و البته مراكز مشاوره بايد توسعه يابد تا بتوان از حجم طلاق کم کرد.

افزایش ازدواج و کاهش طلاق برنامه ورزش و جوانان در البرز 

در ادامه مجتبی جانعلی مدیرکل ورزش و جوانان استان البرز به اهمیت سنت ازدواج پرداخته و برنامه ریزی در این حوزه را برای استان ضروری دانست و گفت: تلاش ما به عنوان یکی از مهم ترین دستگاه های اجرایی در حوزه ازدواج و خانواده این است که با فرهنگ سازی صجیج بتوانیم ازدواج آسان و پایدار را توسعه دهیم و همچنین با برگزاری دوره های مختلف در حوزه تخصصی ازدواج، میزان طلاق را کاهش دهیم.

مجتبی جانعلی مدیرکل ورزش و جوانان استان البرز

در ادامه این نشست مهران افشاری سرپرست معاونت فرهنگی و امور جوانان اداره کل گزارشی از دستور جلسه کمیته تخصصی ستاد ساماندهی امور جوانان استان البرز ارائه داده و بیان داشت: درحوزه ازدواج پیشبینیهایلازم شده است تا بتوانیم برنامه های فرهنگی اجتماعی مختلفی را انجام دهیم و همچنین تقویت مراکز مشاوره درحوزه ازدواج در استان البرز را نیز حمایت خواهیم کرد تا بتوانند خدمات بهتری را به زوجین به ویژه زوجین جوانان ارائه بدهند.

درادامه این نشست سایر اعضا نیز به بیان نقطه نظرات و دیدگاه های خود پرداختند./ روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان

اخبار مرتبط

فراخوان مجوز مرکز تخصصی ازدواج و خانواده

ردیف اعتباری برای دفاتر تخصصی مشاوره ازدواج

البرز رکوردار سمن های کشور

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.