حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید :دو نعمت است که ارزش آنها را نمی دانند مگر کسی که آنها را از دست داده باشد: جوانی و تندرستی.

دوشنبه, ۱۰ مهر , ۱۴۰۲ Monday, 2 October , 2023 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1986 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 18 تعداد دیدگاهها : 942×
پروانه ساختمان در بافت های فرسوده رایگان شد
۰۹ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۱
شناسه : 12869
بازدید 24
1
در راستای آئین نامه تشویقی رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورا ششم شهر کرج، گفت: در تکمیل آئین نامه تشویقی نو سازی و به سازی در بافت های فرسوده شهر کرج، طبقه مازاد رایگان و مدت ارائه سند از ۶ ماه به ۱ سال تغییر و و تحویل پس از اتمام مهلت پروانه ساختمانی مصوب شد.
ارسال توسط : نویسنده : نگار اصغری منبع : به گزارش روابط عمومی شورا اسلامی شهر کرج
پ
پ

به گزارش پایگاه هبری سمن جوانان استان البرز،

حسین مهاجری در چهلمین جلسه کمیسیون شهرسازی و معماری که با حضور اعضای شورا برگزار شد ضمن بررسی لوایح و نامه های ارسالی شهرداری در خصوص تکمیل آئین نامه تشویقی نوسازی و بهسازی در بافت های فرسوده شهر اظهارداشت: شهرداری به منظور بهبود شرایط موجود در بافت های فرسوده و ناکارآمد شهر کرج و حل معضلات نا ایمن بودن ساختمان ها اقدام به تهیه آئین‌نامه تشویقی نوسازی و بهسازی در بافت‌های فرسوده شهر کرج نموده است در همین راستا پیرو لایحه ارسالی شهرداری در خصوص آئین نامه مذکور ابلاغی در این کمیسیون بحث و بررسی شد.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر کرج تصریح کرد: در این کمیسیون به شهرداری کرج اجازه داده شد تا برابر لایحه ارسالی نسبت به اعمال تغییرات پیشنهادی و تکمیل آئین نامه تشویقی نوسازی و بهسازی در بافت های فرسوده شهر کرج به اتفاق آراء حاضرین با قیودی با لایحه شهرداری موافقت شد.

عضو شورای اسلامی شهر کرج یادآور شد: با عنایت به مصوبه شورایعالی شهرسازی و معماری درخصوص سیاست ها و ضوابط تشویقی متضمن نوسازی محله ای در بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری و با عنایت به ابلاغ معاون محترم هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز منضم به مصوبه کمیسیون ماده ۵ در این خصوص مبنی بر اعطای یک طبقه مازاد بر ضوابط به املاک واقع در بافت‌های فرسوده، پیشنهاد شد تا کلیه هزینه‌های ناشی از اعطای طبقه مازاد موضوع مصوبه شورایعالی شهرسازی و معماری با تخفیف ۱۰۰% مورد محاسبه شود.

مهاجری بیان کرد: در همین راستا علاوه بر آن ، پلاک هایی که واقع در بافت فرسوده هستند طبق طرح تفصیلی د ارای کاربری مختلط درون بافتی می باشند و در صورت انصراف از تجاری و درخواست طبقه مازاد مسکونی مشمول صد درصد تخفیف خواهند شد.

وی یادآور شد: املاک قولنامه ای در صورت اخذ سند رسمی معافیت ۱۰۰ درصد از بدهی های عوارض نوسازی پرداخت ۵ درصد از سهم سرانه خدماتی ماده ۱۰۱شهرداری می شوند.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر کرج خاطرنشان کرد: آئین نامه تشویقی پس از رای موافقت اعضای شورای شهر در جلسه رسمی اجرایی می شود.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.