حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید :دو نعمت است که ارزش آنها را نمی دانند مگر کسی که آنها را از دست داده باشد: جوانی و تندرستی.

چهارشنبه, ۲۳ خرداد , ۱۴۰۳ Wednesday, 12 June , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2181 تعداد نوشته های امروز : 1 تعداد اعضا : 18 تعداد دیدگاهها : 948×
هم‌اندیشی جوانان و نوجوانان بوشهر با معاون استاندار
۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۰
شناسه : 8210
بازدید 256
9
معاون استاندار بوشهر

استفاده از ظرفیت جوانان از بخش‌های مهم بیانیه گام دوم انقلاب است و تحقق این بیانیه راهبردی، تنها از نسل جوان قابل‌انتظار است؛ زیرا جوانان به معنای واقعی پیشران جامعه هستند.

ارسال توسط : منبع : پایگاه خبری سمن جوانان
پ
پ

هم‌اندیشی جوانان و نوجوانان بوشهر با معاون استاندار

به گزارش پایگاه خبری سمن جوانان از بوشهر، جلسه هم‌اندیشی جوانان و نوجوانان بوشهر با معاون استاندار با محوریت دغدغه جوانان نخبه و مدیران جوان انقلابی و حضور مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری و دبیر کل ائتلاف جوانان انقلابی استان بوشهر روز شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ در استانداری بوشهر برگزار شد.

بیش از ۶۰ درآمد و اعتبار کشور از بوشهر تأمین می‌شود

دکتر محمدتقی ایرانی حضور معاون سیاسی امنیتی استاندار بوشهر در نشست هم‌اندیشی با جوانان و نوجوانان ضمن تشکر از محمدرضا تنو دبیر کل ائتلاف جوانان انقلابی استان بوشهر به جهت برگزاری این نشست، اظهار داشت: ملت ایران در طول تاریخ، ملتی آزادی‌خواه معتقد به اسلام، بافرهنگ و تمدن و ملتی مؤثر در حوزه‌های مختلف در دنیا بوده‌اند و به هیچ‌چیزی وابستگی نداشته‌اند.: به برکت انقلاب اسلامی ما امروز در استان بوشهر بیست شرکت پتروشیمی داریم و بیش از شصت درصد درآمد و اعتبار کشور از استان ما تأمین می‌شود و در حوزه اشتغال در این شرکت‌ها ما باید به سمتی حرکت کنیم که اولویت با نیروهای استان بوشهر به‌ویژه جنوب استان که میزبان این صنایع هستند باشد.

باید به نیروهای بومی توجه کنیم

معاون سیاسی امنیتی استاندار ادامه داد: مردم در جنوب استان به جهت رشد و توسعه کشور، مشکلات زیادی ازجمله آلودگی آب‌وهوا را متحمل می‌شوند اما اگر تحت این شرایط هیچ‌گونه عایداتی به این مردم تعلق نگیرد، ظلم در حق آنان است و ما باید در مقابل این ظلم‌ها ایستادگی کنیم و اجازه ندهیم که به نیروهای بومی بی‌توجهی شود. در این حوزه که ما به دنبال حداقل پنجاه‌درصد استفاده از نیروهای بومی هستیم، سهمی نیز باید به بانوان داده شود و از توانمندی آنان استفاده شود.

با توجه به ظرفیت‌های بالای بوشهر، مطالبات جدی گرفته شود

ایرانی خاطرنشان: صنعت نفت و پتروشیمی، بندر شیرین را به یک‌قطب جمعیتی تبدیل کرده است و یکی از مطالبات جدی ما باید ارتقاء این روستا به شهر باشد و این منطقه ازلحاظ ساخت مدارس نیز باید موردتوجه قرار بگیرد. از سوی دیگر بااین‌همه ظرفیت استان بوشهر، تیم‌های ورزشی در وضعیت خوبی قرار ندارند و جوانان ورزشکار ما برای ایجاد نشاط و انگیزه و شادابی در جامعه در وضعیت بلاتکلیفی قرار دارند.

وی افزود: دو تیم ریشه‌دار شاهین و ایران جوان بوشهر از پیش از انقلاب نیز وجود داشته‌اند که توسط مردم و شهرداری اداره می‌شدند و امروزه سوء مدیریت در حوزه ورزش و جوانان و هیئت فوتبال استان باعث شده تا توانایی اداره این دو تیم فوتبال را نداشته باشند. با این سرمایه عظیمی که در استان بوشهر وجود دارد این وضعیت زیبنده تیم‌های شاهین و ایران جوان نیست، استان ما در سطح ملی و بین‌المللی بهترین فوتبالیست‌ها را ارائه داده است و تمامی ملت ایران به آن‌ها افتخار می‌کنند، اما با کمترین هزینه این استعدادها حفظ نمی‌شوند.

ظرفیت جوانان ورزشکار و فوتبالیست‌های استان بوشهر

معاون سیاسی و امنیتی استاندار بوشهر با تأکید بر ظرفیت جوانان ورزشکار و فوتبالیست‌های استان بوشهر گفت: دولت و استانداری نمی‌توانند اداره تیم‌ها را بر عهده بگیرند اما از آن‌ها حمایت می‌کنند و حمایت از آن‌ها را ضروری می‌دانیم، افراد در صنایع پتروشیمی باید از این تیم‌ها حمایت کنند. امروزه متأسفانه با تمامی ظرفیت‌ها و استعدادهای فوتبالی استان بوشهر سرمایه‌های ما در استان بوشهر به یغما می‌روند و جوانان سرخورده می‌شوند.

وی در ادامه گفت: عدم وجود مدرسه ابتدایی در روستای درازی از توابع شهرستان دشتی، روستایی که صاحب علم و دانش و تاریخ و دیرینه است زیبنده مردم این روستا نیست و این مسئله باید پیگیری شود.

سپردن میدان به جوانان

این مسئول با اشاره به تأکیدات رهبر مبنی بر سپردن میدان به جوانان بیان کرد: بهتر است در بحث مدیریت از جوانان استفاده شود و جوانان باید تحولات جامعه را ایجاد کنند و آینده کشور را رقم بزنند. اولت اول باید سپردن مسئولیت‌ها به جوانان باشد و ما به دنبال مدیران جوان به‌جای مشاوران جوان هستیم.

استفاده از ظرفیت جوانان در گام دوم انقلاب

محمدرضا تنو دبیر کل ائتلاف جوانان انقلابی استان بوشهر استفاده از ظرفیت جوانان را یکی از بخش‌های اصلی و مهم بیانیه گام دوم انقلاب ذکر کرد و گفت: تحقق اهداف این بیانیه راهبردی، تنها از نسل جوان قابل‌انتظار است؛ چراکه جوانان به معنای واقعی پیشران جامعه هستند.

محمدرضا تنو دبیر کل ائتلاف جوانان انقلابی استان بوشهر

مشارکت جوانان تقویت شود

وی با اشاره به این‌که امروز درگیر یک جنگ شناختی هستیم که هدف آن ازخودبیگانگی نسل جوان است، افزود: برای مقابله با این تهدید، باید جوانان ما احساس کنند که درصحنه‌های موردنیاز از مشارکت آن‌ها استفاده می‌شود و اگر این امر تحقق یابد مشکلات به حداقل می‌رسد.

توصیه جدی رئیس‌جمهور برای توجه به جوانان

دبیر کل ائتلاف جوانان انقلابی استان بوشهر با اشاره به توصیه جدی رئیس‌جمهور برای توجه به جوانان، گفت: نگاه تخصص محور و فرهیختگی نسل جوان همان چیزی است که امروز به آن نیاز داریم و بر این اساس، حضور جوانان مطالبه گر در عرصه‌های مختلف استان را به‌طورجدی دنبال خواهیم کرد.

شناسایی ظرفیت‌های استان بوشهر ضروری است

او گفت: شناسایی ظرفیت‌های استان بوشهر ضروری است با توجه به ظرفیت بالای این استان در بخش‌های مختلف شناسایی و فعال کردن آن‌ها ضروری است و باید از همه توانمندی‌های استان استفاده شود تا گامی در زمینه توسعه نسل نوجوانان و جوانان استان برداشته شود و ما تمام توان خود را برای حمایت از جوانان موفق و مدیران جوان بوشهری به کارخواهیم بست.

مطالبه گری از ابتدایی‌ترین حقوق نوجوانان و جوانان است

تنو در ادامه اظهار داشت: مطالبه گری از ابتدایی‌ترین حقوق نوجوانان و جوانان محسوب می‌شود که در بسیاری از قوانین داخلی و بین‌الملل به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم به آن پرداخته‌شده است و در انقلاب اسلامی به آن تأکید فراوان دارد، اصل ۸ قانون اساسی به امربه‌معروف و نهی از منکر اختصاص دارد که خود این اصل احیاگر مطالبات است که مهم‌ترین اصل آن مطالبه مردم از مسئولین است که باید انجام شود. جوانان متخصص، متعهد و صاحب‌نظر در حوزه‌های مختلف باید بر روند تصمیم‌گیری در جلسات کاری استان نظارت داشته باشند و خروجی و دستاورد این جلسات را پیگیری کنند.

تنو در آخر عنوان کرد: تشکر ویژه دارم از مدیر کارآمد و دلسوز جوانان نخبه و انقلابی استان بوشهر دکتر ایرانی، با توجه مشغله کاری که ایشان داشتند اما وقت گذاشتند و حضور پیدا کردند در جلسه و نکته نظرات جوانان را گوش دادند و پاسخ دادند؛ همین‌طور جناب آقای موسوی نژاد مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری که در جلسه حضور داشتند.

هم‌اندیشی جوانان و نوجوانان بوشهر با معاون سیاسی استاندار

اخبار مرتبط

نقش تأسیس فولاد بوشهر در توسعه‌یافتگی کشور

استفاده از ظرفیت جوانان و نوجوانان بوشهر

بررسی مشکلات و راه‌حل‌های باشگاه شاهین شهرداری بوشهر

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.