حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید :دو نعمت است که ارزش آنها را نمی دانند مگر کسی که آنها را از دست داده باشد: جوانی و تندرستی.

شنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۳ Saturday, 15 June , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2181 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 18 تعداد دیدگاهها : 948×
نقش مشاوران جوان در توسعه کشور
۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۹
شناسه : 5281
بازدید 306
7
علیرضا گروسی نقش مشاوران جوان در توسعه کشور در شرایط فعلی بسیار مهم و ضروری است و دولت در سطوح مختلف به جوانان میدان دهد تا مسائل به صورت جدی پیگیری شود.
ارسال توسط : منبع : پایگاه خبری سمن جوانان
پ
پ

نقش مشاوران جوان در توسعه کشور

در علم مدیریت استفاده تکیه‌بر دیدگاه‌های تخصصی می‌تواند ضمانت پیروزی و نتیجه‌بخش بودن تصمیمات خواهد بود. در این میان نقش مشاوران جوان در توسعه کشور بی نظیر است و می‌تواند در شرایط فعلی بسیار تعیین‌کننده باشد.

دیگر وقت خطا و آزمون نداریم

امروزه کشور در بن‌بست پیچیده‌ای از عوامل مدیریتی، اقتصادی، اجتماعی فرهنگی، زیست‌محیطی و … قرار دارد و دیگر وقت خطا و آزمون نداریم و با توجه به محدودیت فرصت‌ها و منابع موجود باید به‌صورت هوشمندانه و منطقی برنامه‌ریزی برای مدیریت محلی تا سطح کلان توسط مسئولین و مدیران مختلف پیگیری شود.

استفاده از نظرات تخصصی برای حل معضلات

از سطح مدیریت روستایی و شهری تا سطح مدیریت کلان و ملی در کشور می‌توان از ظرفیت مشاوران و تصمیم سازان تخصصی در کشور بهره برد و بر اساس دیدگاه‌های علمی مسائل و معضلات موجود را حل‌وفصل کرد.

توجه جدی به ظرفیت و توانمندی‌های جوانان

درواقع امروز در ایران اسلامی جوانان نخبه و متخصص کم نیستند اما توجه جدی به ظرفیت و توانمندی‌های آنان وجود ندارد و این موضوع باید اصلاح شود و مدیران از مشاوران جوان در موضوعات مختلف استفاده کنند تا بتوانند تصمیمات بهتری را برای مدیرت امور اتخاذ نمایند.

تکیه و اعتماد بر جوانان در گام دوم انقلاب

در بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب، تکیه و اعتماد بر جوانان موج می‌زند و این موضوع هر چه سریع‌تر باید عملیاتی شوند چراکه بسیار از معضلات کنونی کشور مربوط به قشر جوان بوده و مدیران پیر و سالخورده درکی از آن ندارند اما می‌توانند با استفاده از نظرات مشاوران جوان برنامه‌ریزی مناسبی را برای آن انجام دهد.

جوانان در سطوح مختلف به کار گرفته شوند

در موضوعات مسکن، اشتغال و یا ازدواج که از مسائل مهم جوانان هستند و تقریباً همه جوانان کشور با این مشکلات دست‌وپنجه نرم می‌کنند، شناخت مسئله و پیدا کردن راهکار برای آن بدون نظرخواهی از جوانان کاری بیهوده خواهد بود و لازم است که جوانان در سطوح مختلف به کار گرفته شوند تا بتوان تصمیمات درستی برای آن گرفت.

میدان دادن و اعتماد به جوانان در دولت دکتر رئیسی

از سوی دیگر استفاده از مشاوران جوان یعنی میدان دادن و اعتماد به جوانان و این موضوع باعث ایجاد انگیزه بین جوانان خواهد شد. باید قبول کنیم که جوانان نسل امروز با توجه به وجود انواع مشکلات دچار ناامیدی و بی‌انگیزگی و احساسات منفی هستند و بها دادن به آن‌ها می‌تواند بارقه‌های امید را در آن‌ها زنده کند و قطع دولت آقای رئیسی به‌عنوان دولت مردمی و دولت جوان می‌تواند بر شانه جوانان تکیه کند.

ارزش نهادن به بیانیه گام دوم انقلاب و جوانان

از مسئولین محترم هم می‌خواهیم که بر اساس بیانات رهبر معظم انقلاب ارزش نهادن به بیانیه گام دوم انقلاب از ظرفیت و توانمندی‌های جوانان استفاده کنند و این فرصت را جوانان بدهند که برای حل مشکلات وارد عمل شده و آن‌وقت خواهیم دید که توسعه کشور در گروی اعتماد به جوانان است و مسیر پیشرفت و تعالی ایران اسلامی در دستان جوانان این سرزمین است.

یادداشت از علیرضا گروسی کارشناس ارشد برنامه ریزی شهری

علیرضا گروسی کارشناس ارشد برنامه ریزی شهری

اخبار مرتبط

نقش جوانان در بیانیه گام دوم انقلاب

پویش حمایت از جوانان در راستای بیانیه گام دوم انقلاب و جوانگرایی

پرورش جوان تراز گام دوم انقلاب و جانشین پروری

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.