حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید :دو نعمت است که ارزش آنها را نمی دانند مگر کسی که آنها را از دست داده باشد: جوانی و تندرستی.

سه شنبه, ۲۶ تیر , ۱۴۰۳ Tuesday, 16 July , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2182 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 18 تعداد دیدگاهها : 948×
نقش جوانان در هلال‌احمر مهم و حیاتی است
۱۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۱
شناسه : 8727
بازدید 134
2
رئیس جمعیت هلال احمر

امروز نگاه ما، نگاه به آینده است زیرا در جوانان دهه ۷۰ و ۸۰ و ۹۰ ظرفیت‌های عظیمی وجود دارد که منجر به رشد و توسعه کشور می‌شود، ظرفیتی که امروز جوانان و نوجوانان دارند نسل‌های قبلی نداشتند.

ارسال توسط : منبع : پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر
پ
پ

نقش جوانان در هلال‌احمر مهم و حیاتی است

دکتر پیرحسین کولیوند رئیس جمعیت هلال‌احمر کشور در مراسم گرامیداشت ولادت حضرت معصومه (س) و روز دختر، ضمن تبریک گفتن روز دختر به اعضای جوان جمعیت هلال‌احمر و تأکید بر این نکته که نقش جوانان در هلال‌احمر مهم و حیاتی است، گفت: ائمه اطهار مجاهدت‌های زیادی داشته‌اند تا امروز فرهنگ غنی آن‌ها به ما رسیده است. حضرت فاطمه (س)، حضرت زینب (س) و حضرت معصومه (س) امروز الگوهای بی‌بدیلی برای دخترانمان هستند و باید با الگو قراردادن این بزرگواران در مسیر تعالی گام بردارند.

دکتر پیرحسین کولیوند رئیس جمعیت هلال‌احمر کشور

توجه به بیانیه گام دوم انقلاب

وی افزود: بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی امروز مسئله مهمی است که باید جوانان به آن توجه ویژه داشته باشند و در مسیر آن گام بردارند. امروز جوانان عزیزمان که باحجاب در مسابقات ورزشی شرکت می‌کنند با الگو گرفتن از فرهنگ غنی ائمه چنین کاری انجام می‌دهند.

نقش‌آفرینی جوانان در امدادرسانی به سانحه متروپل آبادان

کولیوند با اشاره به نقش‌آفرینی جوانان در امدادرسانی به سانحه متروپل اظهار کرد: جوانان با تمام توان و ازخودگذشتگی در میدان حضور داشتند و مشغول امدادرسانی بودند. مردم آبادان نیز به‌خوبی در این عرصه از هلال‌احمر حمایت کردند و اجازه ندادند حتی یک‌لحظه ما تنها باشیم و یا کمبودی داشته باشیم.

جوانان در کنار مسئولین هستند

رئیس جمعیت هلال‌احمر ادامه داد: مردم آبادان باوجودآنکه خود نیازمند بودند اما بسته‌های غذایی در میان امدادگران توزیع می‌کردند. بااین‌وجود وزیر کشور و معاون اول رئیس‌جمهوری در محل سانحه حاضر شدند و تمام نیازها را برطرف کردند و لحظه‌ای محل سانحه را ترک نکردند و با رشادت کامل در کنار جوانان حضور داشتند ‌و به‌خوبی صحنه با مدیریت مردم و مسئولین ایمن شد. این هم‌افزایی یادآور ایام دفاع مقدس بود که همگان با رشادت در میدان حاضر بودند.

اعزام گروه‌های سحر جهت حمایت روانی

وی افزود: یکی از اتفاقات خوبی که در امدادرسانی رقم خورد، اعزام گروه‌های سحر جهت حمایت روانی از متاثرین سانحه بود. مردم در سانحه متروپل خانواده و تمام داشته خود را از دست دادند و نیاز به حمایت روانی و روحی داشتند و به همین واسطه خدمات خوبی به مردم ارائه شدند.

رئیس جمعیت هلال‌احمر تصریح کرد: پیام مقام معظم رهبری مرهمی برای مردم آبادان بود و محتوای عالمانه این پیام سبب شد تا آرامشی برای مردم ایجاد شود. مردم آبادان باوجود سختی‌ها اما باکرامت و بزرگی در کنار هلال‌احمر بودند.

ازخودگذشتگی امدادگران

کولیوند با اشاره به سختی‌های عملیات امدادرسانی در متروپل گفت: امدادگران با ازخودگذشتگی در میدان حاضر بودند. هرلحظه در آبادان امکان وقوع سانحه ثانویه بود اما پس از ایمن‌سازی محل با رشادت امدادگران عملیات امدادرسانی با تمام تجهیزات تداوم یافت. امدادگران هر چه داشتند به کار گرفتند تا پیکر جان‌باختگان را از زیر آوار خارج کنند. حتی کرامت پیکرهای جان‌باختگان نیز با پوشش مخصوص حفظ شد تا خانواده‌های منتظر و داغ‌دیده آرامش پیدا کنند. حجم شجاعت و ایثارگری در این سانحه بی‌بدیل بود.

امدادرسانی در سانحه متروپل بی‌نظیر بود

وی تأکید کرد: همکاری در امدادرسانی در سانحه متروپل بی‌نظیر بود و همگان با ایثارگری به آسیب دیدگان خدمت کردند. مردم آبادان خانه‌های خود را در اختیار دیگران قراردادند تا کسی با مشکل مواجه نشود. دولت نیز به‌خوبی در کنار ما بود و رئیس‌جمهوری با تمام توان پیگیر امور امدادرسانی بود و حتی سفر خود را نیمه‌تمام رها کردند تا پیگیر سانحه متروپل باشند. رئیس‌جمهوری و دولت با تمام توان در کنار مردم و امدادگران بودند و همه امکانات و تجهیزات موردنیاز را فراهم کردند.

باید شاهد رشد دختران جوان در جمعیت هلال‌احمر باشیم

در ادامه این مراسم سمیه رفیعی، عضو شورای عالی جمعیت هلال‌احمر گفت: امروز نگاه ما، نگاه به آینده است زیرا در جوانان دهه ۷۰ و ۸۰ و ۹۰ ظرفیت‌های عظیمی وجود دارد که منجر به رشد و توسعه کشور می‌شود، ظرفیتی که امروز جوانان و نوجوانان دارند نسل‌های قبلی نداشتند.

توانایی جوانان امروز در حل مشکلات

رفیعی در ادامه با اشاره به توانایی جوانان امروز در حل مشکلات گفت: نسل جوان همواره برای حل مشکلاتش راهکارهای بهتر و آسان‌تری را در نظر می‌گیرد.

نوع تفکر جوانان عصر حاضر جهانی است

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: نوع تفکر جوانان عصر حاضر جهانی است و محدود به منطقه خاصی نیست. دلیل این تفکر نوع ارتباطات و فناوری‌ها نوظهور است. این نسل صاحب اندیشه است که باعث می‌شود تا مدیریت کارا و اثربخشی را داشته باشند.

طرح‌هایی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی

سمیه رفیعی با اشاره به وجود طرح‌‌های که باعث بهبود وضعیت جامعه در حوزه آسیب‌های اجتماعی می‌شود گفت: در حوزه آسیب‌های اجتماعی طرح‌هایی داده‌شده تا با آن طرح‌ها بتوانیم که با کمترین هزینه در زیرساخت مشکلاتی در خصوص آسیب‌های اجتماعی را کاهش دهیم ازجمله این طرح‌ها، طرح‌هایی است که منجر به انعقاد تفاهم‌نامه همکاری در موضوعاتی مانند اشتغال و تحصیل جوانان جمعیت هلال با وزارت ورزش و جوانان که بسیار راهگشاست.

طرح‌ها نیاز به روحیه جهادی دارند

رفیعی تصریح کرد: این طرح‌ها و تصمیمات نیازی به بودجه زیادی ندارد بیشتر نیاز به روحیه جهادی دارد که من این روحیه را در رئیس جمعیت هلال‌احمر می‌بینیم.

تربیت ۱۰۰۰ مربی در هلال‌احمر

در ادامه خانم فلاح، عضو جوان جمعیت هلال‌احمر در نشست گرامیداشت روز دختر با قدردانی از رئیس جمعیت هلال‌احمر در خصوص امدادرسانی به سانحه آبادان گفت: هلال‌احمر کارگاه‌های خوبی در حوزه آسیب‌های اجتماعی برگزار کرده و در این عرصه نزدیک به هزار مربی را پرورش داده و آماده کرده است تا در این عرصه‌ها آموزشگر باشند. مشخصاً باید سایر نهادها نیز در این عرصه در کنار هلال‌احمر بوده و باری از دوش جامعه بردارند.

برگزاری جشنواره سفیران بشردوست

در این مراسم محمدی، عضو جوان جمعیت هلال‌احمر استان قزوین نیز گفت: سازمان جوانان در سال‌های اخیر اقدامات خوبی در حوزه فرهنگ‌سازی انجام داده که ضرورت دارد این اقدامات در حوزه نظری نیز انجام شود. جشنواره سفیران بشردوستی یکی از اقدامات خوبی بود که سازمان جوانان در دستور کار قرارداد تا نیروهای توانمندی در این حوزه تربیت کند. تاکنون دو دوره با موفقیت در این حوزه برگزارشده است و در آستانه برگزاری سومین دوره آن نیز هستیم. امروز هلال‌احمر باید شرایط را برای برگزیدگان جشنواره سفیران بشردوستی فراهم کند تا بتوانند از توانایی خود استفاده کنند.

تولید محتوای مناسب و تقویت سرمایه اجتماعی هلال‌احمر

ملک محمدی، نویسنده و عضو جوان جمعیت هلال‌احمر نیز گفت: گزارش‌های تصویری و تولید محتوا می‌تواند سبب شود تا هلال‌احمر شناسانده شود و سرمایه اجتماعی را جذب کند. امروز با استفاده از این ظرفیت‌ها می‌توان به سمت توسعه فعالیت‌های هلال‌احمر رفت و عملکرد موفقیت‌آمیزی داشت.

اخبار مرتبط

کرونا اعتماد مردم به هلال احمر را بیشتر کرد

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.