حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید :دو نعمت است که ارزش آنها را نمی دانند مگر کسی که آنها را از دست داده باشد: جوانی و تندرستی.

دوشنبه, ۱۰ مهر , ۱۴۰۲ Monday, 2 October , 2023 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1986 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 18 تعداد دیدگاهها : 942×
نشست هم اندیشی جوانان تنگستانی با مشاور جوان وزیر آموزش و پرورش
۲۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۹
شناسه : 10330
بازدید 281
2
میثم ویسی زاغه نشست هم اندیشی جوانان و نوجوانان فعال شهرستان تنگستان با «میثم ویسی زاغه » مشاور جوان وزیر آموزش و پرورش و مدیر امور نوجوان و دانش آموزی مجمع ملی جوانان کشور،صبح پنجشنبه در سالن اجتماعات فرمانداري شهرستان تنگستان برگزار شد.
ارسال توسط : نویسنده : سحر زنده بودی منبع : پایگاه خبری سمن جوانان شهرستان تنگستان
پ
پ

نشست هم اندیشی جوانان تنگستانی با مشاور جوان وزیر آموزش و پرورش

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سمن جوانان شهرستان تنگستان، نشست هم اندیشی جوانان و نوجوانان فعال شهرستان تنگستان با «میثم ویسی زاغه » مشاور جوان وزیر آموزش و پرورش و مدیر امور نوجوان و دانش آموزی مجمع ملی جوانان کشور،صبح پنجشنبه در سالن اجتماعات فرمانداري شهرستان تنگستان برگزار شد، طی این نشست، جوانان حاضر در جلسه به بیان دغدغه ها و مطالبات خود پرداختند.

افراد حاضر در این نشست 

در این نشست محمدرضا تنو معاونت اجرایی و پشتیبانی امور نوجوان و دانش آموزی مجمع ملی جوانان کشور، علیرضا زائر علیزاده مشاور جوان فرماندار شهرستان تنگستان و مجتبی زارع از کار آفرینان موفق استان بوشهر حضور داشتند.

آموزش نوجوانان و جوانان

میثم ویسی زاغه با اشاره به توانمندی جوانان تنگستانی گفت:جوانان و نوجوانان دهه هشتادی امروزه در حال آموزش هستند تا در آینده اداره این کشور را بر عهده بگیرند.

عملکرد امور نوجوان و دانش آموزی مجمع ملی جوانان 

مدیر امور نوجوان و دانش آموزی مجمع ملی جوانان کشور افزود:مجمع ملی جوانان با اینکه هیچگونه حمایت مالی و نهادی از آن نشده عملکرد بسیار خوبی در کشور و به ویژه در استان بوشهر داشته است.

بازسازی مدارس در تنگستان

ویسی افزود:مسائلی که در دیدار با وزیر آموزش و پرورش مطرح می‌شود، مسائلی است که باید تمامی استان ها را بر گیرد و نمی‌توان به یک شهرستان یا استان پرداخت اما این مطالبات باید از مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر پیگیری شود، که انشالله بحث بازسازی ۱۶ مدرسه در تنگستان پیگیری خواهد شد.

ضعف های نظام آموزشی کشور

مشاور جوان وزیر آموزش و پرورش ادامه داد:طبق آمار ۶۸۰ مدرسه سمپاد در کشور وجود دارد و طبق آمار های داده شده در کنکور امسال سهم دانش آموزان مدارس دولتی در قبولی کنکور بسیار کم بوده و است و این مسئله از ضعف های نظام آموزشی ما محسوب می‌شود.

امتیازات فرهنگیان

ویسی زاغه یادآور شد:بحث امتیازات فرزندان فرهنگیان یک مبحث کشوری است و انشالله در نشست با جناب دکتر نوری حتما این مسئله مطرح خواهد شد.

ضعف مدارس دولتی

مشاور جوان وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد:ضعف زیادی در مدارس دولتی وجود دارد و گاها تدریس درست و مطلوبی در این مدارس صورت نمی‌گیرد،از سال ۶۶ که مدارس سمپاد به وجود آمدند این مشکلات نیز در بین دانش آموزان به وجود آمد،آموزش و پرورش فعلا برنامه ای جهت رفع مشکلات و تفاوت های بین مدارس سمپاد و دولتی ندارد و دانش آموزان باید به فکر آینده خود باشند و چشم انتظار تغییرات نباشند.

پکیج های آموزشی 

مدیر امور نوجوان و دانش آموزی مجمع ملی جوانان کشور افزود:وزارتخانه های پول ساز مثل وزارتخانه نفت برنامه هایی را دارند تحت عنوان مسئولیت اجتماعی که ما تلاش خود را میکنیم که اگر شما در مدارس تیزهوشان تحصیل نمی‌کنید، پکیج های آموزشی از طریق این وزراتخانه ها به شما برسد.

استعدادیابی جوانان و نوجوانان 

ویسی زاغه ادامه داد:وزارتخانه آموزش و پرورش سومین وزارتخانه با بیشترین بودجه در کشور است زیرا بحث آموزش برای دولت بسیار مهم است اما متاسفانه تشکل هایی که در آموزش و پرورش وجود دارند نتوانستند استعدادیابی را در میان دانش آموزان انجام دهند، اما امور نوجوان و دانش آموزی مجمع ملی جوانان به جهت همین استعداد یابی به وجود آمده است.

زندگی مهارت محور

میثم ویسی زاغه ادامه داد:جوانان با مغز های خلاق به دنبال این هستند که صرفا استخدام شوند و به دنبال یادگیری مهارت نیستند، اینکه شما زندگی مهارت محوری را داشته باشید و بتوانید مهارت خود را پولساز کنید بسیار مهم تر از این است که شما چشم انتظار استخدام در اداره دولتی باشید.

کمبود نیروی انسانی در ایران

ویسی زاغه با اشاره به کمبود نیروی انسانی در کشور گفت:به علت کمبود نیروی انسانی در کشور، در آینده حتما از شما جوانانی که امروزه فعال هستید استفاده خواهد شد.

شناسایی نخبگان استان بوشهر

در ادامه این نشست محمدرضا تنو مدیر امور نوجوان و دانش آموزی مجمع جوانان استان بوشهر گفت:ما تا کنون در مجمع جوانان استان بوشهر ۹ فراخوان عضویت داده‌ایم و در هر فراخوان سعی کردیم که نوجوانان نخبه در حوزه های مختلف را شناسایی کنیم.

مسئولیت اجتماعی در کارگاه ملی مهارت نوجوان 

تنو افزود:ما در طرح کارگاه ملی مهارت نوجوان به نوجوانان این فرصت را دادیم که خود آنها مسئولیت برگزاری و تدریس این کارگاه ها را بر عهده بگیرند و با مسئولیت اجتماعی آشنا شوند و این کارگاه ها تا کنون با رضایت شرکت کنندگان همراه بوده است.

شناخت ظرفیت های جوانان

مدیر امور نوجوان و دانش آموزی مجمع جوانان استان بوشهر اظهارکرد: یکی از اهداف تشکیل جلسات با جوانان شناخت ظرفیت های جوانان در شهرستان ها و معرفی آنها به نهادها و ادارات است.

وی یادآورشد: آینده بسیار روشن است و با تلاش دولت و یاری مردم بر مشکلات اقتصادی نیز فائق خواهیم آمد.

تنگستان، نگین استان بوشهر است

در ادامه این نشست علیرضا زائر علیزاده مشاور جوان فرماندار تنگستان گفت:تنگستان همچون نگینی در استان و حتی کشور است و جوانان تنگستانی در تمامی حوزه های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و… توانمندی بسیاری دارند و ما خواهان پیگیری مطالبات این جوانان در وزارتخانه ها هستیم و تاکید ما بر تمامی شهرستان تنگستان است و نه تنها شهر اهرم.

۱۶ مدرسه تخریبی در تنگستان

زائر علیزاده افزود:ما در شهرستان تنگستان نه تنها در بحث نیروی انسانی بلکه در بحث تجهیزاتی در آموزش و پرورش شهرستان تنگستان بسیار کمبود داریم، ما در تنگستان متأسفانه ۱۶ مدرسه داریم که باید تخریب شوند که پیگیر این هستیم که مشکل این مدارس حل شود.

اخبار مرتبط

نشست مدیر پایگاه خبری سمن شهرستان دشتی با مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتی 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.