حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید :دو نعمت است که ارزش آنها را نمی دانند مگر کسی که آنها را از دست داده باشد: جوانی و تندرستی.

دوشنبه, ۷ آذر , ۱۴۰۱ Monday, 28 November , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1718 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 16 تعداد دیدگاهها : 945×
نامه سرگشاده مجمع ملی جوانان به آیت‌الله رئیسی/ گزینه پیشنهادی سازمان امور استخدامی
۰۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۰
شناسه : 3728
بازدید 162
8
مجمع ملی جوانان نامه سرگشاده مجمع ملی جوانان به آیت‌الله رئیسی/ گزینه پیشنهادی ریاست سازمان امور استخدامی و مورد حمایت جوانان، دکتر موسی مهدوی می باشد.
ارسال توسط : منبع : پایگاه خبری سمن جوانان
پ
پ

نامه سرگشاده مجمع ملی جوانان به آیت‌الله رئیسی/ گزینه پیشنهادی سازمان امور استخدامی

نامه سرگشاده مجمع ملی تشکل‌های جوانان به آیت‌الله رئیسی در خصوص انتصاب رئیس سازمان امور استخدامی کشور و معرفی گزینه پیشنهادی

مجمع ملی جوانان با عضویت ۳۷۰۰ تشکل جوانان و بیش از ۸۰۰ هزار جوان در نامه‌ای سرگشاده خطاب به آیت‌الله رئیسی رئیس‌جمهور محترم در خصوص انتصاب رئیس سازمان امور استخدامی کشور، فردی انقلابی و جهادی به نام پروفسور موسی مهدوی جهت تصدی این مسئولیت برای دولت مردمی و برای ساخت ایران قوی معرفی کرده است.

این نامه به شرح ذیل است:

به نام خداوند جان و خرد

حضرت آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی دامت برکاته

رئیس‌جمهور محترم منتخب و محبوب جمهوری اسلامی ایران

 

با سلام و احترام

با عرض تبریک و تهنیت و آرزوی موفقیت روزافزون برای حضرت‌عالی، بدین‌وسیله به عرض مبارک می‌رسانیم عزم خود را جزم کرده‌ایم تا در مسیر پرفرازونشیب و صعب‌العبوری که در اداره کشور پیش رو دارید همواره یار و همراهتان باشیم.

ازاین‌رو معروض می‌داریم همان‌گونه که استحضار دارید بر مبنای تصریح قانون اساسی و سایر اسناد بالادستی، نظام اداری مکلف است زمینه‌های شکل‌گیری اهداف و مأموریت‌های کشور را پس از انقلاب اسلامی برای کارآمدی و طرد نظام بوروکراتیک ایجاد کند و در همه زیر بخش‌های نظام کلان کشور (شامل زیر نظام‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی-اجتماعی، حقوقی، فناوری و…) اثرگذار باشد. به عبارتی زیر نظام اداری، پایه و اولویتی اجتناب‌ناپذیر برای سایر زیر نظام‌ها محسوب می‌شود.

این زیر نظام لازم است از کف کسب‌وکار و از طرف مردم آغاز شود تا بتواند شناسایی، معرفی و دسته‌بندی اولویت‌های کاری را فهم و آماده‌سازی کرده و طراحی در حاکمیت را مبتنی بر واقعیت‌های تولید و خدمات ساماندهی کند. آنگاه ساختار، فرآیند و سرمایه انسانی را متناسب با موضوعات، تجهیز و روانه اجرا کند.

تغییر نظام اداری کشور

نظام اداری کشور متحول نمی‌شود مگر اینکه رویکرد به رسالت تغییر کند. مبتنی بر برنامه‌های تحولی کشور، مردم در قالب‌های تولید و خدمات و سایر امور اصل قرار گیرند و هر آنچه لازم است، بر آن محور تنظیم شود. چراکه در اتاق‌های رأس هرم و بدون درک سرما و گرمای مردم در جریان کار، نمی‌توان آهنگ پیامد و خروجی مطلوب نمود.

برنامه‌های تحولی هفت‌گانه، ده‌گانه و نظیر آن‌که در دولت‌های قبل طراحی و اجراشده‌اند اساساً تفاوت‌های زیادی باهم نداشته‌اند و علیرغم تلاش‌های انجام‌شده خروجی‌ها نشان می‌دهد نتوانسته‌اند نقش اساسی خود را در پاسخ به خواست اسناد بالادستی و درخور شأن نظام اداری کشور ایفا کنند.

زمینه سازی تحول در نظام اداری

بنابراین باید گفت سنگ ‌بنای نظام اداری فعلی و رشد آن مبتنی بر نظام اداری صدسال گذشته و دهه ۴۰ شمسی بناشده است و البته بر مبنای قوانین جدید، مانند قانون مدیریت خدمات کشوری، اقدامات شورای عالی اداری و سایر مقررات ابلاغی تلاش‌های فراوان و مؤثری صورت گرفته که در جای خود به استقرار نظام اداری کشور کمک کرده است ولی هم کافی نیست و هم پیامدهای تحولی در آن دیده نمی‌شود و حداقل ناقص است.‌ راهکارهای اصلاح و یا تکمیل نظام اداری که به‌حق باید گفت در تحول همه‌جانبه کشور می‌تواند نقش‌آفرینی مؤثری داشته باشد، نیاز به زمینه‌سازی دارد.

در توصیف وضعیت اسفبار موجود اولاً فعالیت‌های نظام اداری کشور می‌بایست به تلاش خود ادامه دهد و با شتاب و شدت در جهت پشتیبانی و رفع موانع کار تولید و خدمات با تلاش‌های جهادی به سمت اصلاح حرکت کند و در مسائل و مشکلات نظام اداری کشور در حوزه‌های مختلف کاری که سر طیف آن به مردم و بخش خصوصی از طریق دستگاه‌های دولتی می‌رسد بدون مماشات حل مشکل کند.

تشکیل کارگروه‌های تحقیقاتی-میدانی

ثانیاً هم‌زمان و در کنار انجام مأموریت و پاسخگویی‌ها، نسبت به تشکیل کارگروه‌های تحقیقاتی-میدانی (اتاق فکر) در جهت اندیشه‌ورزی نظام تحولی کارآمد مبتنی بر چارچوب‌های اسناد بالادستی (قانون اساسی، سیاست‌های کلی نظام اداری و دیگر سیاست‌های مرتبط، تدابیر مقام معظم رهبری، قوانین و…) اصلاح و تکمیل نظام اداری در جهت تحول موردنظر دررسیدن به شرایط مناسب با پاسخگویی به نیازهای کشور از طریق به‌کارگیری ایده‌های کف میدان کار یعنی مردم (تولیدکنندگان، صاحب‌نظران، اهل نظر، تجربه مداران، مدیران و کارشناسان نظام اداری و…) و ایجاد شبکه جامع فناوری اطلاعات دوسویه (دولت-مردم الکترونیک) نسبت به شناسایی، تحلیل و بررسی، طراحی و تغییر ساختار، ایجاد فرآیندهای تسهیل‌کننده و نقش دهی به سرمایه انسانی توانمند، باانگیزه، هم‌افزا و ارزش افزا، اقدامات اولویتی در تحول عملی با مشارکت بخش خصوصی (مردم-دولت) ایجاد شود.

امید در دل جوانان با انتخاب آقای رئیسی زنده شد

با انتخاب جنابعالی و ایجاد بارقه‌های امید در دل اقشار مختلف به‌ویژه اقشار کم برخوردار و جوانان کشور، اهمیت این سازمان و نقش و جایگاه آن در تحقق اهداف عالیه دولت مردمی بیش‌ازپیش مشخص می‌شود. ما معتقدیم مسئولیت اداره این تشکیلات مهم می‌بایست به شخصی جامع‌الشرایط و اندیشمندی کاردان و فرهیخته و فردی مجرب احاله شود.

حمایت مجمع ملی جوانان از دکتر موسی مهدوی برای تصدی ریاست سازمان اداری و استخدامی کشور

مع‌الوصف با صدور این بیانیه مراتب آمادگی همه‌جانبه مبنی بر حمایت از جناب آقای دکتر موسی مهدوی را به‌عنوان گزینه ولایتمدار، انقلابی و مردمی، بااخلاق، کارآفرین، پاک دست و امین، مدیر و مدبر و متخصص و متعهد و دردآشنا، برای تصدی مسئولیت حساس و خطیر ریاست سازمان اداری و استخدامی کشور در دولت سیزدهم اعلام می‌نماییم. چراکه رجاء واثق داریم اقتدار بیش‌ازپیش این سازمان و تکمیل و اجرای طرح‌های زیربنایی شامل اصلاح قوانین، جذب عدالت محور، ساماندهی سرمایه انسانی و جبران خدمات آنان، توسعه و استانداردسازی ارتقا و انتصاب بر مبنای شایستگی، تربیت مدیران کشور، بانک اطلاعات مدیران و توجه علمی به استانداردهای مدیریت کلان کشور، با حضور ایشان به‌صورت ملموس و عینی در دولت سیزدهم پیگیری شده و ان‌شاءالله تحقق خواهد یافت.

امیدواریم با اهتمام ویژه جنابعالی به برنامه راهبردی ایشان، سکان هدایت و اداره سازمان اداری و استخدامی کشور در دستان توانمند جناب آقای دکتر موسی مهدوی قرار گیرد.

اخبار مرتبط

نامه سرگشاده مجمع ملی جوانان برای تشکیل کابینه جوان

وزیر پیشنهادی به درد جوانان می خورد یا نه؟

ثبت دیدگاه

2 دیدگاه برای “نامه سرگشاده مجمع ملی جوانان به آیت‌الله رئیسی/ گزینه پیشنهادی سازمان امور استخدامی”
 1. جناب دکتر مهدوی مدیری مدبر و انسانی پاکدست هستند ک واقعا شایسته این سمت هستند

  پاسخ
  • سلام و درود برشما
   ممنون ازاظهارنظر شما خانم سادات
   امیدواریم بهترین اتفاق برای جوانان کشور بیفتد

   پاسخ
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.