حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید :دو نعمت است که ارزش آنها را نمی دانند مگر کسی که آنها را از دست داده باشد: جوانی و تندرستی.

شنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۳ Saturday, 15 June , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2181 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 18 تعداد دیدگاهها : 948×
نامه سرگشاده مجمع ملی جوانان برای تشکیل کابینه جوان
۰۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۸:۵۶
شناسه : 3446
بازدید 459
7
مجمع ملی جوانان نامه سرگشاده مجمع ملی جوانان برای تشکیل کابینه جوان به آیت الله رئیسی، رئیس جمهور منتخب به منظور اعتماد به جوانان و جوانگرایی در دولت منتشر شد.
ارسال توسط : منبع : پایگاه خبری سمن جوانان
پ
پ

نامه سرگشاده مجمع ملی جوانان برای تشکیل کابینه جوان

ننامه سرگشاده مجمع ملی جوانان برای تشکیل کابینه جوان خطاب به آیت الله رئیسی رییس حمهور منتخب کشور به منظور ضرورت استفاده از جوانان در کابینه و همچنین جوانگرایی در عرصه های مختلف مدیریتی کشور منتشر شد.

نامه سرگشاده مجمع ملی جوانان برای تشکیل کابینه جوانبه آیت الله رئیسی که در پایگاه خبری سمن جوانان منتشر شده است، به شرح ذیل است:

موتور محرکه پیشرفت جمعیت جوان است

زندگی در دوران پیشرفت های محیرالعقول تکنولوژی به همراه رشد سرسام آور سرمایه های فزاینده؛ سبب غفلت از سرمایه ای به مراتب بزرگ تر به نام جمعیت به ویژه قدرت جمعیت جوان شده است. این درحالی است موتور محرک پیشرفت های فنی و تخصصی در جهان، همین جمعیت جوان می باشد. در حال حاضر مرز بین جوانی و میان سالی، تحت تأثیر مسائل اقتصادی، فرهنگی و نبود امکانات رفاهی متناسب با انتظارات این قشر فرهیخته و تحصیلکرده؛ رتگ باخته و مفهوم خود را از دست داده است.

نیمی از جمعیت جوان کشور ریر ۳۰ سال بوده اند

براساس آمار رسمی در سال ۱۳۹۶، نیمی از جمعیت جوان کشور ریر ۳۰ سال داشته اند؛ از این رو مجموعه حکمرانی کشور باید با درک شرایط فعلی و با برداشتن گام های اصولی در طراحی برنامه ها و تدوین راهبردها و افزایش مهارت آموری و ارتقای سطح دانش، تمام ظرفیت جوانان و نخبگان را به کار گیرد.

بیانیه گام دوم انقلاب و جوانگرایی

با توجه به تأکیدات ویژه و مکرر مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب بر روی جوانان به عنوان نیروی محرک برای ساختن جامعه که از استعداد و انگیزه فوق العاده جهت خدمت  در ارکان مختلف نظام برخوردار هستند و نیز در پیشران و خط مقدم بسیاری از پیشرفت ها و موفقیت ها در عرصه های مختلف علمی، فناوری، پزشکی، هسته ای و…دانشمندان جوان و متخصص دیده می شوند که از این لحاظ دولت آینده باید حساب ویژه ای در استفاده از این ظرفیت بالقوه  در راستای فائق آمدن بر مشکلات و حل بسیاری از مسائلی که نیازمند تدابیر هوشمندانه و اقدامات جهادی است،  باز کرده و گام های اساسی بردارد.

اعتماد به جوانان

بدون شک در طول عمر پربرکت انقلاب اسلامی؛ هر زمان که به جوانان اعتماد شد و عرصه برای فعالیت و بروز استعدادهای آنان فراهم گشت؛ نتایج درخشانی به دنبال آمد؛ از دوران دفاع مقدس که بسیاری از جوانان به عنوان فرمانده عرصه ی نبرد حضور داشتند تا توفیقات حاصل شده در حوره های هسته ای، فناوری، پزشکی و…

استفاده از قشر جوان و تحصیلکرده

در پایان از دولت آینده انتظار می رود که شجاعت استفاده از قشر جوان و تحصیلکرده را در بدنه ی دولت و اداره کشور؛ بدون در نظرگرفتن فشارها و ملاحظات داشته باشد و از این طریق روح امید و نشاط را در میان آحاد مردم شهیدپرور و انقلابی ایران زنده گرداند؛ برهمین مبنا تقاضای ما این است که ترکیب سنی کابینه جدید جوان باشد و مدیریت کشور در عرصه های مختلف به جوانان سپرده شود.

اخبار مرتبط

انقلاب در انقلاب با محوریت بیانیه گام دوم انقلاب

پویش حمایت از جوانان در راستای بیانیه گام دوم انقلاب و جوانگرایی

دولت جوان انقلابی و حزب اللهی راه علاج کشور

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.