حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید :دو نعمت است که ارزش آنها را نمی دانند مگر کسی که آنها را از دست داده باشد: جوانی و تندرستی.

چهارشنبه, ۹ خرداد , ۱۴۰۳ Wednesday, 29 May , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2145 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 18 تعداد دیدگاهها : 948×
فعالیت فرهنگی کارخانه نوآوری و صنایع خلاق استان البرز
۱۲ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۰
شناسه : 10713
بازدید 259
2
محسن برجی

این کارخانه با استقرار تیم‌های نوآور و خلاق، باید نقش یک توسعه‌دهنده فرهنگی برای گسترش فرهنگ ایرانی و اسلامی را در شهر کرج بر عهده بگیرد.

ارسال توسط : منبع : شهرداری کرج
پ
پ

فعالیت فرهنگی کارخانه نوآوری و صنایع خلاق استان البرز

رئیس سازمان فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شهرداری کرج گفت: انتظار می‌رود بخشی از فعالیت کارخانه نوآوری به فعالیت فرهنگی اختصاص یابد؛ زیرا فعالیت فرهنگی کارخانه نوآوری و صنایع خلاق استان البرز تأثیرات مثبتی را در جامعه شهری کرج خواهد داشت.

توسعه‌دهنده فرهنگی برای گسترش فرهنگ ایرانی اسلامی

به گزارش پایگاه خبری کرج امروز، محسن برجی در بازدید کارخانه نوآوری و صنایع خلاق استان البرز افزود: این کارخانه با استقرار تیم‌های نوآور و خلاق، باید نقش یک توسعه‌دهنده فرهنگی برای گسترش فرهنگ ایرانی و اسلامی را در شهر کرج بر عهده بگیرد.

مدیریت تغییرات فرهنگی

وی ادامه داد: شهر و زندگی شهری، همیشه و در همه حال در حال تغییرات است و این تحولات شامل تغییرات در فرهنگ نیز می‌شود، با ورود هر محصول فنّاوری برای توسعه شهری، تغییرات فرهنگی متعلق به آن نیز به وجود می‌آید و باید بامطالعه دقیق، این تغییرات فرهنگی، ارزیابی‌شده و تأثیرات مثبت یا منفی آن بررسی شود.

نوآوری و آینده‌پژوهی در تغییرات فرهنگ شهری

وی با اشاره به ویژگی‌های خلاقیت و نوآوری افزود: کارخانه نوآوری و صنایع خلاق نیز، باید در حوزه نوآوری و آینده‌پژوهی در تغییرات فرهنگ شهری، تحولاتی که در انتظار وقوع آن هستیم، پیش‌بینی کرده و میزان تغییرات مثبت یا منفی آن را در فرهنگ عمومی ارزیابی کند.

برجی گفت: ایجاد کارخانه‌های نوآوری در استان‌های مختلف ازجمله استان البرز، تأثیرات توسعه‌ای در پی دارد که با آینده‌پژوهی و بررسی‌های هدفمند علمی، می‌توان جنبه‌های مثبت این تغییرات در فرهنگ را افزایش داد و به کاهش تأثیرات آن کمک کرد.

شتاب دهی و توسعه‌دهنده فرهنگی

وی با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی در کارخانه نوآوری البرز گفت: حضور افراد خلاق و نوآور، در این مجموعه می‌تواند عاملی برای شتاب دهی و توسعه‌دهنده فرهنگی برای گسترش فرهنگ ایرانی اسلامی در شهر کرج و استان البرز باشد که این موضوع می‌تواند تأثیر فراوانی در توسعه فرهنگی شهر داشته باشد.

نقش کارخانه نوآوری در ایجاد اشتغال

رئیس سازمان فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شهرداری کرج با اشاره به نقش کارخانه نوآوری در ایجاد اشتغال گفت: این مجموعه با ایجاد ضریب فوق‌العاده در فعالیت‌ها، می‌تواند تأثیراتی در حد وزارتخانه یا یک سازمان ملی در ایجاد اشتغال در منطقه داشته باشد.

شایان‌ذکر است کارخانه نوآوری و صنایع خلاق استان البرز توسط شهرداری کرج و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از حدود یک سال پیش برای گسترش کسب‌وکارهای نوین راه‌اندازی شده است.

اخبار مرتبط

برگزاری نشست‌های صمیمانه با قشر جوان در کرج

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.