حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید :دو نعمت است که ارزش آنها را نمی دانند مگر کسی که آنها را از دست داده باشد: جوانی و تندرستی.

شنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۳ Saturday, 15 June , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2181 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 18 تعداد دیدگاهها : 948×
ظرفیت جوانان و سمن‌های شهرستان‌های کرمان
۰۵ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۶
شناسه : 8539
بازدید 175
5
رئیس شبکه سلامت اجتماعی کرمان

از سمن‌های شهرستان‌های سیرجان، زرند و بردسیر بازدیدی داشتیم تا بتوانیم با شناسایی نقاط قوت و ضعف این مجموعه‌ها، عملکرد بهتری را برای آینده برنامه‌ریزی کنیم.

ارسال توسط : منبع : پایگاه خبری سمن جوانان
پ
پ

ظرفیت جوانان و سمن‌های شهرستان‌های کرمان

به گزارش پایگاه خبری سمن جوانان از کرمان، محمدصالح جعفری رئیس شبکه ملی سلامت اجتماعی در کرمان و مدیر پایگاه خبری سمن جوانان در این استان به همراه اعضای این شبکه در بازدیدی که از شهرستان‌های مختلف داشتند، ظرفیت جوانان و سمن‌های شهرستان‌های کرمان را بررسی کردند.

1

سمن‌ها شاخص توسعه‌یافتگی اجتماعی هستند

جعفری دراین‌باره گفت: بحث مشارکت‌های اجتماعی و فعالیت سازمان‌های مردم‌نهاد در جامعه به‌عنوان یکی از اصول اصلی توسعه‌یافتگی در کشورها شناخته می‌شود و هرچه فعالیت‌های سمن‌ها و تشکل‌های مردم‌نهاد در جامعه‌ای بیشتر باشد، رشد شاخص‌های اجتماعی و فرهنگی آن جامعه بالاتر می‌رود.

ظرفیت سنجی سمن‌های شهرستان‌ها

رئیس شبکه ملی سلامت اجتماعی در کرمان خاطرنشان کرد: در این برنامه ما از سمن‌های شهرستان‌های سیرجان، زرند و بردسیر بازدیدی داشتیم تا بتوانیم با شناسایی نقاط قوت و ضعف این مجموعه‌ها، عملکرد بهتری را برای آینده برنامه‌ریزی کنیم.

2

شناسایی توانمندی‌های سمن‌ها و اعضای آن

مدیر پایگاه خبری سمن جوانان در کرمان افزود: یکی از اقدامات اساسی در حوزه سازمان‌های مردم‌نهاد ظرفیت سنجی این تشکل‌ها و شناسایی توانمندی‌های سمن‌ها و اعضای آن است که بر این اساس هدف‌گذاری صحیح برای نقش‌آفرینی درست در جامعه هدف انجام گیرد. هرچه ما بتوانیم خودشناسی و ظرفیت شناسی سمن‌ها را بهتر انجام دهیم، به همان میزان هم در مشارکت‌های مدنی و کنترل آسیب‌های اجتماعی موفق خواهیم بود.

معرفی ظرفیت‌های شبکه سلامت اجتماعی

جعفری همچنین گفت: یکی از اهداف دیگر ما معرفی ظرفیت‌های شبکه ملی سلامت اجتماعی به جوانان و سازمان‌های مردم‌نهاد در سطح استان کرمان است که هم‌افزایی و همکاری مطلوبی را ایجاد می‌کند و می‌توانیم از تمامی پتانسیل‌های موجود در مدیریت مسائل اجتماعی در سطح استان و شهرستان‌های استفاده کنیم.

معرفی رابط توسط شهرستان به اعضای شبکه سلامت اجتماعی استان

رئیس شبکه ملی سلامت اجتماعی در کرمان در انتها گفت: برای ارتباط‌گیری و عملیاتی کردن برنامه‌ها، معرفی رابط توسط شهرستان به اعضای شبکه سلامت اجتماعی استان در دستور کار گرفته است و همه شهرستان‌ها می‌توانند با ایجاد ارتباط مستمر با مرکز استان برنامه‌های اجتماعی و فرهنگی خود را به نحو بهتری اجرایی کنند و ما تمام توان خود را برای حمایت از شهرستان‌ها و فعالیت‌های محلی به کارخواهیم بست.

3

اخبار مرتبط

استفاده از ظرفیت جوانان در توسعه خراسان جنوبی

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.