حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید :دو نعمت است که ارزش آنها را نمی دانند مگر کسی که آنها را از دست داده باشد: جوانی و تندرستی.

شنبه, ۱ مهر , ۱۴۰۲ Saturday, 23 September , 2023 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1981 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 17 تعداد دیدگاهها : 941×
راه‌اندازی شبکه‌های تخصصی سمن‌ها
۰۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۸:۵۵
شناسه : 8640
بازدید 259
5
مدیرکل دفتر مشارکت‌های اجتماعی و فعالیت‌های داوطلبانه جوانان

۱۵ شبکه تخصصی را بر مبنای تقسیم‌بندی وظایف و فعالیت‌های سمن‌های جوانان ایجاد می‌کنیم که ۱۰ شبکه تخصصی امسال راه‌اندازی خواهند شد؛ این اتفاق سمن‌ها را جهت‌دهی می کند.

ارسال توسط : منبع : پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان
پ
پ

راه‌اندازی شبکه‌های تخصصی سمن‌ها

مرتضی کامل نواب مدیرکل دفتر مشارکت‌های اجتماعی و فعالیت‌های داوطلبانه جوانان در گردهمایی مدیران کل استانی وزارت ورزش و جوانان گفت از راه‌اندازی شبکه‌های تخصصی سمن‌ها خبر داد.

مدیرکل دفتر مشارکت‌های اجتماعی و فعالیت‌های داوطلبانه جوانان دراین‌باره اظهار داشت: ۱۵ شبکه تخصصی را بر مبنای تقسیم‌بندی وظایف و فعالیت‌های سمن‌های جوانان ایجاد می‌کنیم که ۱۰ شبکه تخصصی امسال راه‌اندازی خواهند شد؛ این اتفاق می‌تواند به سمن‌ها جهت‌دهی کند و بخشی از رویکرد کیفی سازی را به دنبال داشته باشد.

توسعه کمی و کیفی سمن‌ها در دستور کار است

کامل نواب در ادامه خاطرنشان کرد: در توسعه کمی و کیفی سمن‌ها نمی‌خواهیم از رویکرد کمی فاصله بگیریم. بخشی از رویکرد کمی، پذیرش سمن‌های جدید و بخش دیگری از آن پذیرش دیگر تشکل‌ها در بستر اداره کل ورزش و جوانان است یعنی فرصتی فراهم کنیم تا دیگر مجموعه‌ها و تشکل‌ها مثل گروه‌های جهادی و سازمان‌های مردم‌نهاد و … که زیرمجموعه وزارت ورزش و جوانان نباشند هم بتوانند در بستر اداره کل ورزش و جوانان استان‌ها فعالیت کنند.

۱۵ شبکه تخصصی سمن‌ها ایجاد می‌شود

وی به راه‌اندازی شبکه‌های تخصصی سمن‌ها اشاره کرد و افزود: ۱۵ شبکه تخصصی را بر مبنای تقسیم‌بندی وظایف و فعالیت‌های سمن‌های جوانان ایجاد می‌کنیم که ۱۰ شبکه تخصصی امسال راه‌اندازی خواهند شد که این اتفاق می‌تواند به سمن‌ها جهت‌دهی کند و بخشی از رویکرد کیفی سازی را به دنبال داشته باشد.

تشکیل اتاق فکر بین‌الملل جوانان

مرتضی کامل نواب همچنین به حوزه بین‌الملل جوانان اشاره کرد و گفت: اتفاقات خوبی در این حوزه روی‌داده است و یک اتاق فکر بین‌الملل جوانان شکل می‌گیرد تا در حوزه بین‌الملل جوانان منسجم‌تر و هماهنگ‌تر عمل کنیم.

برگزاری نشست کارشناسان و گروه‌های مشارکت اجتماعی استان‌ها

مدیرکل دفتر مشارکت‌های اجتماعی و فعالیت‌های داوطلبانه جوانان در پایان از برگزاری نشست کارشناسان و گروه‌های مشارکت اجتماعی استان‌ها از ۱۶ تا ۱۸ خردادماه جاری به میزبانی استان در شهر رشت خبر داد.

اخبار مرتبط

حمایت از طرح‌ها و ایده‌های کاربردی سمن‌ها

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.