حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید :دو نعمت است که ارزش آنها را نمی دانند مگر کسی که آنها را از دست داده باشد: جوانی و تندرستی.

شنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۳ Saturday, 15 June , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2181 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 18 تعداد دیدگاهها : 948×
دیپلماسی جوانان نیاز امروز جوامع
۱۲ تیر ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۴
شناسه : 3253
بازدید 486
10
مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی کشور دیپلماسی جوانان نیاز امروز جوامع بوده و ضرورت آموزش حضور در عرصه های بین المللی به سازمان های مردم نهاد و مجمع ملی جوانان بسیار مهم است.
ارسال توسط : منبع : پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان
پ
پ

دیپلماسی جوانان نیاز امروز جوامع

سجاد سالک مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی و فعالیت‌های داوطلبانه جوانان وزارت ورزش و جوانان در گفت و گویی با تاکید بر اینکه دیپلماسی جوانان نیاز امروز جوامع ابراز داشت: نشست مشورتی نقش سمن های جوانان در توانمندسازی جوانان، موانع و راهکارها و انتظارات از سازمان های بین المللی در رفع موانع توانمندسازی جوانان با مشارکت اداره کل مشارکت های اجتماعی جوانان و اداره کل امور بین الملل وزارت ورزش و جوانان به میزبانی اداره کل ورزش و جوانان استان مازندران ۱۳ و ۱۴ تیر ماه جاری برگزار می شود.

سجاد سالک مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی و فعالیت‌های داوطلبانه جوانان وزارت ورزش و جوانان

دوره‌های آموزشی شناخت سازمان های بین المللی

سالک همچنین افزود: در این رویداد که محمد مهدی تندگویان معاون امور جوانان نیز  در افتتاحیه آن سخنرانی خواهد کرد، دوره‌های آموزشی شناخت سازمان های بین المللی و آداب و قواعد حضور مجامع بین المللی برای سمن‌ها (سازمان‌های مردم نهاد) با هدف تبادل نظر و اشتراک اطلاعات نمایندگان جوان کشورها، برگزار می شود.

حضور سازمان‌های مردم نهاد و اقدامات اثربخش جوانان در مجامع بین‌المللی

سالک تصریح کرد: در راستای حضور سازمان‌های مردم نهاد و اقدامات اثربخش جوانان در مجامع بین‌المللی، با همکاری اداره‌کل امور بین‌الملل وزارت ورزش و جوانان مقرر شد، دوره‌های آموزشی با محوریت آشنایی با سازمان‌های بین‌المللی، زبان انگلیسی و تشریفات و آداب دیپلماسی برای مجمع ملی جوانان (در گام نخست) و سپس مجامع استانی برگزار شود.

حضور فعال سمن‌ها در سازمان‌های بین‌المللی

وی تصریح کرد: هدف از این برنامه که با نظارت نهادهای نظارتی خواهد بود، حضور فعال سمن‌ها در سازمان‌های بین‌المللی و ساختار مجامع ملی جوانان به منظور تبادل نظر، اشتراک اطلاعات و دیدگاه‌های جوانان با نمایندگان جوان کشورها است.

دیپلماسی جوانان

سالک با اشاره به دیپلماسی جوانان ادامه داد: در حال حاضر دیپلماسی جوانان در سراسر دنیا مورد توجه قرار گرفته، امروز ساختار رسمی دیپلماسی دولتی به همراه دیپلماسی پارلمانی که سبب برقراری ارتباط نمایندگان مجالس کشور می‌شود، نیازمند بهره‌گیری از دیپلماسی جوانان است.

مدیرکل مشارکت های اجتماعی جوانان اضافه کرد: دیپلماسی جوانان از طریق برقراری ارتباط نهادهای غیردولتی عمومی و جوانان سبب ارائه تجربیات، تبادل‌نظر و هم‌افزایی در مورد موضوعات مشترک هر کشور خواهد شد.

حضور فعال جوانان در مجامع بین‌المللی

سالک یادآور شد: این جوانان همچنین با حضور فعال در مجامع بین‌المللی می‌توانند تصویر صحیحی از وضعیت کشور، مباحث اجتماعی و اقتصادی و فرهنگی ایران ارائه کنند.

اولین دوره نشست مشورتی نقش سمن های جوانان در توانمندسازی جوانان

مدیرکل مشارکت های اجتماعی جوانان تصریح کرد: در این راستا اولین دوره نشست مشورتی نقش سمن های جوانان در توانمندسازی جوانان، با همکاری یونیسف از یکشنبه ۱۳ تا دوشنبه ۱۴ تیر ماه با هدف شناخت الزامات، موانع و راهکارها و انتظارات از سازمان های بین المللی در رفع موانع توانمندسازی جوانان به میزبانی شهر چالوس استان مازندران برگزار می شود.

جایگاه حوزه جوانان در دستگاه دیپلماسی کشور

سالک بی بیان این که در این نشست نمایندگانی از وزارت امور خارجه و سازمان یونیسف حضور خواهند داشت، افزود: در این نشست ضمن برگزاری جلسات هم اندیشی، ملاحظات حقوقی فعالیت ان جی اوهای جوانان در حوزه بین الملل مورد بحث قرار می گیرد، همچنین آشنایی با آژانس های سازمان های ملل در ایران و جایگاه حوزه جوانان در دستگاه دیپلماسی کشور از دیگر مباحث مورد بررسی خواهد بود.

الزامات مورد نیاز برای عرض اندام جوانان ایرانی در فضای بین الملی

مروری بر عناصر دخیل در توانمندسازی جوانان در شرایط کنونی، الزامات مورد نیاز برای عرض اندام جوانان ایرانی در فضای بین المللی و موانع موجود برای حضور موثر جوانان ایرانی در عرصه بین المللی، راه کارهای پیشنهادی به نهادهای مختلف برای رفع موانع تجربیات موفق در حوزه جوانان، آشنایی با برخی از آژانس های سازمان ملل در ایران، پیشنهادهایی برای صندوق کودکان سازمان ملل در ایران، ملاحظات حقوقی و امنیتی در حوزه بین الملل، جایگاه حوزه جوانان در دستگاه دیپلماسی کشور، عناوین کارگاه ها و دوره های این رویداد است.

نشست هم اندیشی حوزه جوانان، دفتر امور بین الملل و  سمن های جوانان در خصوص فرصت ها و چالش های حوزه بین الملل جوانان پایان بخش این رویداد ۲ روزه خواهد بود.

خبرنگار؛ علیرضا گروسی

اخبار مرتبط

ظرفیت جوانان در روابط بین الملل

اخلاق مداری و پویایی در سمن ها

جلسه شبکه های تخصصی تشکلهای جوانان با معاونت امور جوانان

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.