حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید :دو نعمت است که ارزش آنها را نمی دانند مگر کسی که آنها را از دست داده باشد: جوانی و تندرستی.

شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳ Saturday, 13 July , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2182 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 18 تعداد دیدگاهها : 948×
دیدار نماینده جوانان با رئیس جمهور
۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۹:۴۵
شناسه : 2960
بازدید 547
4
سخنگو مجمع ملی جوانان دیدار نماینده جوانان با رئیس جمهور؛ عضو هیئت رئیسه و سخنگو مجمع ملی سازمان های مردم نهاد جوانان به آقای روحانی چه گفت و پیام جوانان چه بود؟
ارسال توسط : منبع : پایگاه خبری سمن جوانان
پ
پ

دیدار نماینده جوانان با رئیس جمهور

عضو هیئت رئیسه و سخنگو مجمع ملی سازمان های مردم نهاد جوانان در نشست صمیمی با رئیس جمهور به عنوان تنها نماینده از جوانان کشور شرکت کرد. به گزارش پایگاه خبری سمن جوانان، سارا سادات حسینی سخنگو مجمع ملی جوانان در نشست صمیمی با رئیس جمهور روحانی به عنوان یکی از ده مهمان دعوت شده و تنها نماینده جوانان در پاستور حاضر شد. در دیدار نماینده جوانان با رئیس جمهور چه گذشت؟

دیدار سمن ها با رئیس جمهور

بیمه سازمان های مردم نهاد

سخنگو مجمع ملی جوانان در حضور رئیس دولت دوازدهم و فعالین حوزه سازمان های مردم نهاد در بخشی از سخنرانی خود به اهمیت بیمه سازمان های مردم نهاد تاکید کرد .

سارا سادات حسینی افزود: جناب اقای رئیس جمهور سازمان های مردم نهاد جوانان هیچ وقت منتظر دعوت کسی نمانده اند آنان در بحران ها از سیل گمیشان تا پل دختر تا بحران کرونا همیشه در میدان بوده اند هر زمان در جامعه نیازی شده است از پویش ها و طرح همت جوانانه کمک مومنانه تا ضد عفونی معابر و تولید ماسک پای کار بوده اند.

تشکلهای مردم نهاد همیشه پای کار هستند

بر خلاف اصناف مختلف که جهت حمایت حضورتان معرفی می شوند اما با همه اوضاع و شرایط خاص دنیا و‌ کشور اکنون که کرونا نفس کسب کارهایمان را گرفته است باز هم این غیر دولتی های دوست داشتنی این سربازان بی ادعای عرصه اجتماعی پای کارند.

اساسنامه ما غیر دولتی است و فعالیت هایمان از عشق و عام المنفعه اما گذران روزهای زندگی این فعالین اجتماعی این نخبگان اجتماعی که شبیه سایر نخبگان زمینه های مختلف باید ارج نهاده شوند نیاز به حمایت دارد بیمه افراد فعال تشکل های جوانان در خواست دیگری است که برای این خانواده بزرگ در سراسر کشور از شما دارم.

معرفی ساختار مجمع ملی جوانان

سارا سادات حسینی همچنین در بخش اول گفتگو خود به معرفی ساختار مجمع ملی از ابتدا تا اکنون و روند ان رت شرح داد و اضافه کرد در اذر ماه ۱۳۹۹ برای اولین بار درکشور انتخابات دور دوم مجمع ملی سازمان های مردم نهاد به شکل مجازی با مشارکت ۹۸ درصدی مجامع استان ها که این عزیزان عصاره مشارکت نمایندگان ۳۵۰۰ سازمان مردم نهاد میباشد انجام شد و در حال حاضر نه نفر عضو هیئت رئیسه و دو بازرس پرچم دار مجمع ملی تشکل ها در کشور هستند.

همچنین حسینی از اقدامات دولت در زمینه افزایش سمن ها و توجه دولت به این مهم یعنی مشارکت مردمی و تشکیل مجمع ملی تشکل ها که در این دولت انجام شده بود تشکر کرد.

تعریف ردیف بودجه برای مجمع ملی جوانان

ساراسادات حسینی در بخش از سخنرانی خود اضافه کرد: آقای رئیس جمهور این مجمع در دوره شما تشکیل شد لطفا با مساعدت و همچنین دستور جهت همکاری سازمان برنامه بودجه جهت اختصاص ردیف مالی در ادامه راه بقا مجمع ملی جوانان که با امد رفت دولت ها دستخوش تغییر نشود، همراهی بفرمایید

ضعف دولت در حوزه رسانه و اطلاع رسانی

ساراسادات حسینی در بخش دیگری از صحبت های خود اضافه کرد: آقای روحانی سمن های جوانان تنها گروهی هستند که توجه مستقیم رهبری را در موضوع امریه سربازی از آن خود کرده اند و این نشان از تفاوت و اهمیت حوزه جوانان می باشد.  آقای رئیس جمهور دولت فعالیت های خوب کم نداشته است اما در حوزه رسانه ضعیف عمل کرده است و اطلاع رسانی برای مردم ملموس نبوده است

عدم بکارگیری بانوان در وزارتخانه ها

آقای روحانی از مجموعه وزیران شما گلایه ای داریم در سطح ملی تصویب شد که وزیران در معاونت ها و در سطوح دیگر از ظرفیت جوانان بانوان شایسته توانمند استفاده کنند این مهم انطور که باید انجام نشد اما در این روزهای پایانی دولت درخواست داریم جدولی از ارگان ها در جهت بکار گیری از جوانان بانوان منتشر شود

تسهیل بازپرداخت وام های سمن های جوانان

سخنگو مجمع ملی جوانان در ادامه گفت :اقای روحانی لطفا در باز پرداخت اقساط وام های سمن های جوانان به ویژه صندوق کار افرینی مهر و امید با توجه به شرایط کرونا تسهیل شود .

در بخش دیگر ساراسادات حسینی گفت : جوانان چشم ها بینا و گوش های شنوا جامعه هستند ازشما توقع داریم با مردم شفاف سخن بگویید و مانع ها را مطرح کنید.

شفافیت مالی در حوزه سمن ها

در بحث دیوان محاسبات نیز حسینی افزود :نظارت باید منطقی و در چهارچوب قانون باشد در استان ها هنوز بعضی از سمن ها به ناحق درگیر مانع می شوند .سمن های جوانان برای اولین بار در کشور توسط وزارت ورزش و جوانان ارزیابی شده اند هم درخشان اند و هم شفاف و در خواستی فراتر از قانون نداریم

توزیع عادلانه واکس کرونا بین مردم

ساراسادات حسینی در بخش دیگر افزود :اقای رئیس جمهور به عنوان نماینده جوانان و فردی که با اصناف مختلف در ارتباط بوده ایم، آقای روحانی مثال به نام پاک بان و بکام دیگران نشود چرا که مردم ما به توزیع عادلانه واکسن امید بسته اند.

اضافه کردن مبلغ وام ازدواج، راه حل توسعه ازدواج نیست

جناب اقای روحانی در بحث ازدواج و اشتغال جوانان و جلوگیری و فرهنگسازی در زمینه کودک همسری پای کاریم اما شما هم مساعدت فرمایید که مشکلات جوانان به شکل ریشه ای حل شود، صرفا اضافه کردن مبلغ وام ازدواج درمان نخواهد بود

سخنگو مجمع ملی تشکل های جوانان در بخش دیگر از صحبت های خود افزود.: آقای رئیس جمهور در بحث سربازی اجباری برای برادرنمان سربازی حرفه ای را جایگزین کنید

مجمع ملی جوانان با قدرت پای کار است

ساراسادات حسینی گفت: سمن های جوانان در سراسر کشور پای کار هستند و پای سختی های کشورشان با جان دل ایستاده اند و هرجا که نیاز بوده است بی توقع بدون دعوت پا به میدان گذاشته اند
مجمع ملی جوانان نیز آمده است که رسم باشد نه صرفا یک اسم انشالله که در این زمینه رسم باشیم و رسالت ما نیز همین است

خانه های جوان استانی پتانسیل بالایی دارند

در بخش پایانی ساراسادات حسینی سخنگو مجمع ملی جوانان ضمن ارائه اماری گزارشات سازمان های مردم نهاد از پتانسیل و فعالیت های خوب صورت گرفته و خانه های جوانان در سطح استانی و ملی گفت.

شفافیت درزمینه اطلاع رسانی واردات و خرید واکس کرونا

ساراسادات حسینی ضمن معرفی ساختار و تشکیلات مجمع، انتقادات پیشنهادات و درخواست های جوانان در سطح جامعه را نیز مطالبه کرد؛ درخواست داریم در زمینه اطلاع رسانی واردات و خرید واکسن و تزریق ان برای مردم به شکل شفاف سامانه ای در اختیار مردم قرار بگیرد و به شکر روزانه امار برای مردم داشته باشیم چراکه اگر شفافیت نباشد در لایه های پایینی فساد ایجاد می شود.

اخبار مرتبط

ساخت خانه جوان فقط با مجوز وزارت ورزش و جوانان

تاسیس وزارت جوانان

آقای معاون اول جوانان را دریابید

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.