حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید :دو نعمت است که ارزش آنها را نمی دانند مگر کسی که آنها را از دست داده باشد: جوانی و تندرستی.

یکشنبه, ۷ خرداد , ۱۴۰۲ Sunday, 28 May , 2023 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1898 تعداد نوشته های امروز : 1 تعداد اعضا : 16 تعداد دیدگاهها : 950×
دیدار منتخبین جدید هیات مدیره مجمع ملی جوانان با معاونت امور جوانان
۰۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۸
شناسه : 1699
بازدید 310
4
معاونت امور جوانان دیدار منتخبین جدید هیات مدیره مجمع ملی جوانان با معاونت امور جوانان با تاکید بر تخصیص بودجه مستقل، کار رسانه ای و توزیع عادلانه اعتبارات برگزار شد. 
ارسال توسط : منبع : پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان
پ
پ

دیدار منتخبین جدید هیات مدیره مجمع ملی جوانان با معاونت امور جوانان

دیدار منتخبین جدید هیات مدیره مجمع ملی جوانان با معاونت امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با تاکید بر مهم ترین ظرفیت های مجمع و همچنین سمن ها از جمله تخصیص بودجه مستقل، لزوم اطلاع رسانی و کار رسانه ای، برنامه ریزی بلند مدت، شفاف سازی و توزیع عادلانه اعتبارات بین سمن ها برگزارشد.

محمد مهدی تندگویان، معاون امور جوانان وزیر ورزش و جوانان در اولین نشست با منتخبین جدید هیات مدیره مجمع ملی جوانان که امروز برگزار شد، با تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا (س) و سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی، گفت: سالگرد سردار سلیمانی تقارن خوبی با آغاز به کار هیات مدیره جدید مجمع ملی جوانان دارد و امیدوارم این الگوی به یاد ماندنی و نمونه مدیریت جوان گرایی که با اخلاص به کشور و امت اسلامی خدمت می کرد به یادگار باقی بماند و رشادت این شهید بزرگوار سرمشق همه جوانان باشد.

دیدار منتخبین جدید هیات مدیره مجمع ملی جوانان با معاونت امور جوانان

ثبت انتخابات مجمع ملی جوانان با شهادت جوان ترین وزیر تاریخ ایران

معاون امور جوانان وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: انتخابات مجمع ملی جوانان مصادف با سالروز شهادت شهید محمد جواد تندگویان بود که آن را به فال نیک می گیریم و پیشنهاد من این است که انتخابات مجمع ملی را برای این روز ثبت کنید یعنی انتخابات بعدی دوسال دیگر در این روز برگزار شود چرا که این شهید هم جوان ترین وزیر تاریخ ایران بود و ۲۹ سال داشت هم در رشته خود متخصص بوده و پکیج کامل از ایثارگری در وجودشان وجود دارد بنابراین خوب است در سال های آینده این روز، روز برگزاری مجمع ملی جوانان قرار بگیرد.

مشارکت بی بدیل در دومین دوره انتخابات هیات مدیره مجمع ملی جوانان

معاون امور جوانان ادامه داد: دومین دوره انتخابات هیات مدیره مجمع ملی جوانان در بهترین مدل انتخابات کشور با مشارکت ۹۸ درصدی برگزار شد، مشارکتی که مشابه آن را در هیچ انتخابات کشوری نداشتیم و شخص نماینده وزارت کشور اذعان کرد انتخابات هیچکدام از کانون های کشور این تعداد مشارکت نداشته است. خوشبختانه در چند سال گذشته توانستیم اعتماد تشکل ها و جامعه هدف خود را جذب کنیم و ایمان آوردن آنها به این مجموعه باعث شد پای کار بیایند.

تلاش منتخبین جدید برای دفاع و قانون مند شدن مجمع ملی جوانان

تندگویان بیان کرد: وزارت ورزش و جوانان تمام سعی خود را برای برگزاری این اتفاق بزرگ انجام داده و تلاش کرد موانع استانی، ثبتی حقوقی و… را برای برگزاری جلسات متعدد با نهادهای مخالف رفع کنیم تا اکنون به این جایگاه برسیم.

او افزود: اکنون نهادهایی هستند که با حضور این مدل تشکیلات موافق نیستند بنابراین یکی از وظایف اصلی هیات مدیره جدید مجمع ملی جوانان این است که پای دفاع و قانون مند شدن مجمع بیاستند و در واقع دفاع از تشکیلات سمن ها و شکل دادن و تنومند کردن این نهاد نوپا باید در دستور کار اصلی مجمع قرار بگیرد.

معاون امور جوانان با تاکید بر تعامل با نهاد های قانون گذار، بیان کرد: حتما با نهادهایی که می‌توانند به شما کمک کنند وارد مذاکرات جدی شوید و با نمایندگان مختلف مجلس شورای اسلامی تفاهم نامه هایی را امضا کنید تا جایگاه شما در ذهن قانونگذاران کشور تثبیت شود.

تخصیص یک ردیف بودجه مستقل برای مجمع ملی جوانان

پیشنهاد بعدی ما تلاش برای تخصیص یک ردیف بودجه مستقل است که البته این کار نیاز به تحقیقات، مطالعه و برنامه و طرح مشخص دارد. لایحه بودجه همیشه دستخوش تغییرات است اما اگر بتوانید در بخشی از لایحه بودجه که مربوط به همین وزارتخانه است با درخواست خودتان و پیگیری ما ردیف مستقل دریافت کنید کمک بزرگی به این جریان می شود.

رفع سوتفاهم های نهادها و همراه کردن ایشان با توسط مجمع

تندگویان با تاکید بر تعاملات و تفاهم های مجمع ملی جوانان با نهاد های مختلف، بیان کرد: اگر نهادی هم وجود دارد که با ماهیت و عملکرد تشکل ها مشکلی دارد قبل از هر اقدامی خودتان سراغ آن نهاد بروید و جایگاه خود را توضیح دهید تا سوءتفاهم ها برطرف شود. در این مسیر از سازمان تبلیغات، صدا و سیما، قوه قضائیه، سپاه و…. می‌توانید کمک بگیرید.

بیانیه گام دوم انقلاب و استفاده از طرفیت مجمع ملی جوانان

معاون امور جوانان تصریح کرد: مجمع ملی جوانان به اوامر رهبری در کمک مومنانه، بزرگداشت برنامه های سردار سلیمانی، موضوعات مدافعان سلامت و… لبیک گفته و اکنون با توجه به بیانیه گام دوم اتفاقات خوبی در معاونت جوانان افتاده و ما به سمت قانون مند کردن بیانیه گام دوم رفتیم که انشاءالله پس از جمع بندی در ستاد ملی ساماندهی امور جوانان آن را به شورای عالی جوانان می بریم تا ظرفیت خوبی که این بیانیه برای جوانان دارد را به قوانین مشخص که قابل رصد، پیگیری و برخورد است، تبدیل کنیم.

تدوین برنامه ۵ ساله برای توسط هیات مدیره جدید مجمع

او خطاب به هیات مدیره جدید مجمع ملی جوانان گفت: حتما برنامه عملیاتی بلند مدت ۵ ساله تدوین و اهداف و شرح وظایف خود را مشخص کنید تا بتوانید به راحتی پیگیری کنید و حتی مجامع دیگری که سال های آینده حضور پیدا می کنند کارشان راحت باشد و ریل گذاری آن انجام شده باشد.

دریافت شناسه برای سمن ها الزامی است

تندگویان با انتقاد از سمن هایی که کار تشکیلاتی انجام نمی دهند، گفت: برخی از سمنهای استان ها هنوز قوانین را نپذیرفتند و اخذ شناسه ملی را پیگیری نکردند چون پر کردن اظهارنامه مالیاتی برای آنها سخت است درحالی که شناسه ملی باعث می شود تشکیلات قانونمند شود.

معاونت امور جوانان با اشاره به تصویب قانون شرح وظایف وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: اگر حتی با دستورالعمل خودمان و قانون جدید وزارتخانه خودمان به سمن ها اعتبارنامه دهیم و ثبت شرکت ها داشته باشیم باز هم با موضوع مالیات رو به رو هستیم و اتفاقا اگر تشکلی اظهارنامه مالیاتی سالانه را انجام ندهد، عملا جزو تشکیلات ما محسوب نمی شود و ما نمی‌توانیم از آن حمایت کنیم بنابراین این ساختار باید به سمت تشکیلاتی شدن پیش برود.

بهبود وضغیت رسانه ای و پوشش خبری سمن ها

تندگویان تاکید کرد: یک موضوعی که چندسال است تذکر می‌دهیم و انجام نمی شود موضوع اطلاع رسانی و تبلیغات سمنها و ارتباط قوی با رسانه ها است اما متاسفانه عملکرد استان‌ها در اطلاع رسانی ضعیف است در حالی که تاکید ما براین است تشکل ها و سمن ها اخبار و عملیات خود را در قالب استاندارد خبری در اختیار خبرگزاری برنا قرار دهند و حتی با صدا و سیما استان خود ارتباط برقرار کنند تا اقدامات و عملکرد های مثبتشان اطلاع رسانی و مردم آگاه شوند.
وی با بیان این که اعضای مجمع ملی جوانان و شعبات استانی باید مسئول رصد مشکلات هر استان باشند و در جلسات ستاد آنها را مطرح کنند نه اینکه در این جلسات مطالبات صنفی خود را بیان کنند در واقع تاکید من بر این است که به عنوان نماینده جوانان استان عمل کنند و مطالبات آنها را بیان کنند.

تشکیل کمیته صیانت از تشکل ها و مجامع استانی و مجمع ملی

معاون امور جوانان بیان کرد: به مجمع ملی جوانان توصیه می کنم حتما در موضوعات مالی، اخلاقی و کلیه مشکلاتی که ممکن است پیش بیاید یک کمیته برای صیانت از تشکل ها و مجامع استانی و مجمع ملی ایجاد کنند تا اگر هر شخص حقیقی و حقوقی شکایتی نسبت به عضوی یا شعبه ای از سمن ها داشت بتواند به این کمیته مراجعه کند تا شکایت او مورد بررسی قرار بگیرد. درواقع این کار کمک می‌کند جلوی هرگونه فساد در سمن ها گرفته شود.

شفافیت سازی برای سمن ها و مجمع ملی جوانان اولویت باشد

او افزود: توصیه دیگر هم این است که بحث مالی شعبات را شفاف کنید و گزارش عملکرد مالی بگیرید و بازرسین هم نظارت کافی داشته باشند تا در مباحث مالی و اخلاقی دچار مشکل نشویم. به هیچ تشکل و سمنی اجازه فعالیت سیاسی در راستای اهداف یک جناح یا یک شخص ندهید و اگر گزارشی آمد حتما بررسی و برخورد مناسب انجام دهید.

معاون امور جوانان با تاکید بر درآمدزایی و گردش مالی سمن ها، اظهار کرد: هرچند فعالیت سمن ها غیرانتفاعی است اما به درآمدزایی و گردش مالی هم باید فکر کنید. سمن ها نمی توانند به سمت سود انباشته بروند اما این ساختار و تشکلات نیازمند چرخه مالی حداقلی برای بقا است که اگر بتوانید در حوزه مسائل مالی هم خود کفا شوید اتفاقات خوبی رقم می خورد.

منتخبین جدید هیات مدیره مجمع ملی جوانان ترکیب حداکثری دارد

تندگویان در ادامه به انتخاب دو بانو و یک نماینده اهل تسنن در هیات مدیره مجمع ملی جوانان اشاره کرد و افزود: از این اتفاق خرسندیم چون این عزیزان می توانند در کنار وظایف تشکیلاتی خود صدای رسا و پیگیر مطالبات قشر خود باشند. این اتفاق خوبی است و کار مشترک وحدت در حوزه جوانان می تواند انجام شود که باید در این حوزه فکر کرد و ایده های مناسبی برای وحدت شیعه و سنی ارائه کرد.

اعتبارات خوب برای جوانان است که باید پیگیری و مطالبه شود

او با بیان اینکه جوانان در لایحه بودجه کشور اعتبارات فراوانی دارند که متاسفانه بین بیش از ۳۰ دستگاه توزیع می شود، افزود: یک از وظایف اصلی مجمع ملی جوانان این است که این موضوع را پیگیری و اعتبارات مختلف جوانان که به دستگاه های اجرایی اختصاص پیدا می کند را احصا کنند و به سرغ این نهاد ها بروند و مطالبات خود را از آنها پیگیری کنند که اگر این اتفاق بیفتد کارهای بزرگی می توان برای جوانان انجام داد.

برقراری عدالت برای توزیع اعبتارات بین سمن ها

تندگویان با بیان این که اعتبارات باید در عادلانه ترین شکل بین تشکلها و سمن های استان ها تقسیم شود، افزود: گزارش عملیاتی سمن ها بسیار اهمیت دارد و مجامع استانی باید در این خصوص به مجمع ملی جوانان گزارش های منظمی ارائه کنند.
معاون امور جوانان با بیان این که ساختار و عناوین تشکیلاتی مجامع استانی و مجمع ملی جوانان مشخص است، تاکید کرد مجمع ملی باید از صدور احکام غیر منطقی و خارج از ساختار جلوگیری کند
وی در پایان با آرزوی توفیق و خدمت برای هیات مدیره جدید مجمع ملی جوانان، گفت: با شعار و تبلیغات نمی توان اعتماد جوانان را جلب کرد بلکه باید با عملکرد مناسب خود را ثابت کنید در آن صورت جوانان هم به شما اعتماد خواهند کرد و می توانید کارهای ارزشمندی در کشور انجام دهید./ پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان

اخبار مرتبط

انتخابات مجمع ملی جوانان ۲۶ آذر برگزار می شود

نتایج انتخابات مجمع ملی جوانان

رای مثبت به اصلاحات اساسنامه مجمع ملی جوانان

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.