حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید :دو نعمت است که ارزش آنها را نمی دانند مگر کسی که آنها را از دست داده باشد: جوانی و تندرستی.

چهارشنبه, ۹ خرداد , ۱۴۰۳ Wednesday, 29 May , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2145 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 18 تعداد دیدگاهها : 948×
دیدار جوانان البرز با نماینده ولی فقیه در استان
۰۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۵
شناسه : 2440
بازدید 766
9
نماینده ولی فقیه در استان البرز دیدار جوانان البرز با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرج با همراهی مدیرکل ورزش و جوانان و معاونت امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان برگزار شد.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان البرز و امام‌جمعه کرج
پ
پ

دیدار جوانان البرز با نماینده ولی فقیه در استان

در آستانه ولادت باسعادت امام علی علسه السلام و روز پدر، دیدار جوانان البرز با نماینده ولی فقیه در استان، آیت‌الله حسینی همدانی برگزار شد

مدیرکل ورزش و جوانان استان البرز، به همراه معاونت فرهنگی و امور جوانان، اعضای مجمع جوانان البرز و جمعی از دبیران و فعالان اجتماعی تشکل‌های غیردولتی اداره کل ورزش و جوانان استان البرز (سازمان‌های مردم‌نهاد) با حضور در دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان البرز و امام‌جمعه کرج با حضرت آیت‌الله حسینی همدانی دیداری صمیمانه را برگزار نمودند.

نقش مهم جوانان در جامعه

آیت‌الله حسینی همدانی در این جلسه با تأکید بر نقش مهم جوانان در جامعه، بیان داشت: جوانان ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل فراوانی دارند که باید فعال و شکوفا شود.

اهمیت جوانی در روایات و کتب مذهبی

وی بابیان اینکه به جوانی در روایات و کتب دینی بسیاری تأکید شده است، اظهار داشت: انسان باید دوران جوانی خود را در راه بندگی خدا سپری کند.

خودسازی جوانان

امام‌جمعه کرج بابیان اینکه امامین انقلاب بر «خودسازی» در دوران جوانی بسیار تأکید کردند، اذعان داشت: رهبر معظم انقلاب در گفت‌وگو با جوانان انرژی، امید و ابتکار را سه خصوصیت بارز جوان دانستند. مسئولان موظف‌اند تا امید را در بین جوانان گسترش دهند و مانع از ناامیدی آنان شوند.

ساخت الگوی مناسب برای جوانان کشور

وی در بخش دیگری بابیان اینکه ما در مقابل الگوهای وارداتی و غربی، «قرآن»، «ثقلین» و «عترت» را داریم، خطاب به دبیران سازمان‌های مردم‌نهاد خاطرنشان ساخت: شما فعالان اجتماعی باید این امور را دست‌گیرید و از میان این معارف الگوی مناسبی را برای معرفی به جوانان فراهم کنید.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز در ادامه از شهید سلیمانی، شهید حججی و پرفسور حسابی به‌عنوان چند الگوی شاخص نام برد و گفت: ما الگوهای بسیاری برای معرفی به جامعه داریم اما این مهم است که آنان را چگونه و با چه زبانی به مردم جامعه به‌خصوص نوجوانان و جوانان معرفی کنیم.

جوانان سرمایه جامعه هستند

آیت‌الله حسینی همدانی از جوانان به‌عنوان مهم‌ترین سرمایه‌های انسانی اجتماعی جامعه یادکرد و گفت: دولت‌ها نمی‌توانند نسبت به این قشر مهم بی‌تفاوت باشند.

وی داشتن برنامه مدون در حوزه جوانان را یکی از ملاک‌های انتخاب دولت آینده عنوان کرد و گفت: اشتغال، ازدواج، مسکن، مهارت‌های علمی و تخصصی، شکاف بین نسلی و امثال‌ذلک از مواردی است که رئیس هر دولتی باید برای آن طرح و برنامه مدون داشته باشد.

ارائه برنامه در حوزه جوانان توسط کاندیدهای ریاست جمهوری

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز در ادامه تصریح کرد: باید کاندیداهای ریاست جمهوری طرح مدنظر خود در حوزه جوانان را به مردم ارائه دهند.

آیت‌الله حسینی همدانی بابیان اینکه غیر از وزارت ورزش و جوانان برخی دستگاه‌های دیگر نیز در حوزه جوانان مسئول‌اند، افزود: دستگاه‌های دیگر که در حوزه جوانان مسئول‌اند و بودجه دریافت می‌کنند باید گزارش اقدامات خود را ارائه دهند.

امور جوانان فقط فرهنگی نیست و باید حوزه های دیگر تقویت شود

وی در ادامه با تأکید بر اینکه فعالیت‌های حوزه جوانان وزارت ورزش و جوانان نباید صرفاً به امور فرهنگی محدود شود، گفت: امور جوانان وزارت ورزش و جوانان باید به حوزه‌های دیگر اقتصادی، اجتماعی، کارآفرینی و امثال‌ذلک نیز بپردازد.

رئیس ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان البرز در بخش دیگری با اشاره به اقدامات انجام‌شده در حوزه مواسات و کمک مؤمنانه در برخی از سمن‌های فعال در حوزه آسیب‌های اجتماعی، تصریح کرد: اقدامات انجام‌شده از سوی این سمن‌ها قابل‌تقدیر و ارزشمند است و نباید صرفاً به دوره کرونا محدود شود بلکه باید در آینده نیز ادامه پیدا کند.

گسترش فعالیت های تخصصی توسط جوانان و سمن های متخصص

آیت‌الله حسینی همدانی در ادامه بابیان اینکه تشکل‌های فعال در محورهای دیگر نباید به‌صورت تخصصی به موضوع مواسات و کمک مؤمنانه بپردازند، گفت: رزمایش‌هایی چون مواسات و کمک مؤمنانه باید با محوریت مساجد در محلات به کار خود ادامه دهند اما تشکل‌های مردمی تخصصی باید دیگر به فعالیت متبوع خود بپردازند و از کارهای حاشیه‌ای بپرهیزند لذا کمک به این رزمایش‌ها خوب است اما نباید به یک گزارش عملکرد برای تشکل‌های تخصصی تبدیل شود چراکه آنان باید در حوزه تخصص خود فعالیت کنند.

جوانان مخاطب خاص بیانیه گام دوم انقلاب هستند

وی در بخش دیگری با اشاره به بیانیه «گام دوم» رهبر معظم انقلاب اسلامی، بیان داشت: مخاطبان خاص بیانیه «گام دوم» جوانان هستند که باید توسط خودشان نیز این بیانیه اجرایی شود.

نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان البرز بابیان اینکه متأسفانه تاکنون کار اجرایی در حوزه بیانیه «گام دوم» صورت نگرفته، اظهار داشت: بنده در خطبه‌های نماز جمعه این موضوع را با توجه به بیانات خود حضرت آقا در سخنرانی سوم خرداد سال ۱۳۹۸ تبیین کردم.

آیت‌الله حسینی همدانی در خاتمه تأکید کرد: در راستای اجرای بیانیه «گام دوم» هیچ‌کدام از سازمان اجرایی مسئولیت ندارند بلکه خود جوانان باید حلقات میانی و کارگروه‌ها را تشکیل دهند لذا این کار باید توسط خود جوانان انجام شود.

بیان دغدغه های جوانان البرز توسط مدیرکل ورزش و جوانان

گفتنی است در این دیدار صمیمی که قریب به سه ساعت به طول انجامید مجتبی جانعلی مدیرکل ورزش و جوانان استان البرز و مهران افشاری معاونت فرهنگی و امور جوانان این اداره کل به بیان آمار و عملکردهای این اداره کل در زمینه امور جوانان پرداخت و نمایندگان برخی از سمن‌های استان البرز به بیان دغدغه‌ها و مشکلات خود با حضرت آیت‌الله حسینی همدانی پرداختند./ روابط عمومی دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان البرز و امام‌جمعه کرج، 

 

دیدار مدیرکل ورزش و جوانان و جوانان البرز با نماینده ولی فقیه در استان

دیدار جوانان البرز با امام جمعه کرج

دیدار جوانان البرز با نماینده ولی فقیه در استان

تقدیر مدیرکل وررش و جوانان از نماینده ولی فقیه در استان

دیدار جوانان البرز با امام جمعه کرج

عکس یادگاری جوانان البرز با نماینده ولی فقیه در استان

اخبار مرتبط

سه شنبه های با جوانان در البرز

مراسم تجلیل از جوانان موفق البرز در اسفند ماه

جوانان البرزی در گام دوم انقلاب پیشگام خواهند بود

ثبت دیدگاه

3 دیدگاه برای “دیدار جوانان البرز با نماینده ولی فقیه در استان”
 1. درود بر جوانان استان البرز
  علی الخصوص جوانان فعال و ارزشمند شهرستان نظرآباد

  پاسخ
 2. درود بر جوانان استان البرز
  علی الخصوص جوانان فعال و ارزشمند شهرستان نظرآباد

  پاسخ
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.