حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید :دو نعمت است که ارزش آنها را نمی دانند مگر کسی که آنها را از دست داده باشد: جوانی و تندرستی.

سه شنبه, ۲۶ تیر , ۱۴۰۳ Tuesday, 16 July , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2182 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 18 تعداد دیدگاهها : 948×
جوانان هرمزگان پیشرو در اقدامات سلامت و امداد
۲۳ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۴
شناسه : 5141
بازدید 264
6
محسن غریبی جوانان هرمزگان پیشرو در اقدامات سلامت و امداد هستند. احکام مسئولیت اعضای کمیسیون سلامت، امداد و نجات و مدیریت بحران با حضور مسئولین انجام شد
ارسال توسط : نویسنده : زینب غریبی منبع : پایگاه خبری سمن جوانان
پ
پ

جوانان هرمزگان پیشرو در اقدامات سلامت و امداد

به گزارش پایگاه خبری سمن جوانان، اعطای مسئولیت و احکام اعضای کمیسیون سلامت، امداد و نجات و مدیریت بحران مجمع جوانان استان هرمزگان برگزار شد و این نشان می دهد که جوانان هرمزگان پیشرو در اقدامات سلامت و امداد هستند.

حضور مسئولین در مراسم اهدای احکام

محسن غریبی رئیس کمیسیون سلامت، امداد و نجات و مدیریت بحران مجمع سازمانهای مردم نهاد جوانان هرمزگان گفت: این مراسم با حضور آقای تیموری مدیرکل امور اجتماعی استانداری، پاکروان معاون توسعه مشارکت های سازمانهای مردم نهاد استان، مجتبی عامری معاون امورجوانان اداره کل ورزش و جوانان استان، خانم زارع رئیس گروه توسعه مشارکت های جوانان اداره کل ورزش و جوانان، زینب غریبی و امیرحسین طاهری اعضای مجمع جوانان استان هرمزگان برگزار شد.

برنامه ریزی برای اقدامات هدفمند و عملیاتی در ادامه راه

محسن غریبی در ادامه اذعان داشت: در مدت کوتاه تشکیل رسمی کمیسیون امداد و نجات مجمع جوانان استان، کمیسیون کارنامه عملکردی مناسبی داشته است کما اینکه خودمان را متوقف نخواهیم کرد و در حوزه توانمند سازی و اجرا، کماکان برنامه های اجرایی مفیدی تدوین شده است.

رئیس کمیسیون امداد و نجات مجمع جوانان هرمزگان تاکید کرد: فاز اول این استراتژی اجرا و و با تثبیت اعضا و اهدا احکام مسئولیت و رده های اجرایی و حضور منابع انسانی قدرتمند، وارد فاز دوم این برنامه می شویم.

جوانان موتور محرکه ایران اسلامی هستند

تیموری مدیر کل امور اجتماعی استانداری هرمزگان ضمن تقدیر از فعالیت های کمیسیون های مجمع جوانان استان، جوانان را موتور محرکه ایران اسلامی خواند و افزود : بدون بزرگنمایی و اغراق، در مجمع سازمانهای مردم نهاد جوانان کارهای ساختاری مهمی شکل گرفته است.

ارائه طرح های اثربخش مدیریت بحران

تیموری گفت: نقش کمیسیونهای تخصصی جوانان بی بدیل بوده و با توجه به این که ما یک کشور بحران خیز هستیم کمیسیون سلامت، امداد و نجات و مدیریت بحران  لازم است وضعیت موجود را به درستی تحلیل کند و با توجه به خلا موجود در این بخش، ما آماده دریافت طرح های جوانان در اثربخشی موضوع هستیم.

حمایت تمام قد مسئولین از جوانان

امیر تیموری ضمن باور قلبی به  هیات رئیسه و اعضا کمیسیون بر اثرگذاری  مسیری که در آن ورود کرده اند و اراده محکمی که بر مدیریت بحران با کمترین تبعات دارند، حامل پیام صمیمی  “معاون سیاسی و امنیتی و اجتماعی استانداری ، دکتر رئوفی “دیگر مدعو این نشست بود که به دلیل عزیمت به تهران ناگزیراز دیدار با جوانان شد ولی با قدرت از جوانان حمایت خوهد کرد.

برون سپاری کارها به مردم و جوانان توانمند

در ادامه دکتر عامری معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان هرمزگان ضمن بیان دغدغه های مسئولین نظام جمهوری اسلامی ایران بر برون سپاری کارها بر مردم و دخیل کردن مردم در اجرای برنامه ها از ساختار مجامع ملی، استانی و کمیسیونهای تخصصی سخن گفت و افزود : انتخابات برگزار شده و انتخاب هیات رییسه کمیسیون ها بر اصول و موازین مشارکت جوانان و برگزاری  انتخابات و شایستگی آنان در فرایند انتخاب بوده است و نه امری انتصابی.

روسای کمیسیونها به عنوان مشاورین جوان شوند

معاون امور جوانان اداره کلورزش و جوانان کمیسیون سلامت، امداد و نجات را مجموعه ای کاربلد و حرفه ای قلمداد کرد که هرکدام در رسته ای که حکم مسئولیت دریافت می کنند تخصص کامل دارند. بر همین اساس و تعمیم این موضوع بر سایر کمیسیون هپیشنهاد می گردد “روسای کمیسیونها به عنوان مشاورین جوان” به دستگاههای مرتبط معرفی گردند.

جوانان به استاندارد های جهانی توجه کنند

مهین زارع، رئیس گروه توسعه مشارکت های اجتماعی جوانان ضمن تاکید بر مطالبه گری جوانان،  توجه آنان را به استانداردهای جهانی مدیریت بحران معطوف کرد و گفت: ضمن تحلیل وضعیت موجود به عنوان حلقه واسط سیاست گذاران و مردم از هرجریانی که وظیفه سیاستگذاری را برعهده دارد مطالبه گری کرده و پلی بر چالش های اجتماعی ایجاد کنید.

ماموریت شورای عالی جوانان در بخش اشتغال، مسکن و رفاه اجتماعی 

وی از ماموریت شورای عالی جوانان در بخش اشتغال،مسکن و رفاه اجتماعی سخن گفت و بیان داشت: ضمن توجه به شاخصه های جهانی و ارزیابی جایگاه استان و عقب افتادگی ها سند برنامه و چشم انداز اینده را ترسیم کنید.

در پایان این نشست نیز حکم مسئولیت، اعضا کمیسیون تخصصی سلامت، امداد و نجات و مدیریت بحران با حضور مسئولین بر اساس تخصص و توانمندی اعضای کمیسیون در شاخصه های مختلف اهدا شد.

اخبارمرتبط

معارفه هیئت‌رئیسه کمیسیون ۱۲ گانه مجمع جوانان هرمزگان

همایش بزرگ پاکسازی ساحل بندر

مانور بزرگ پدافند غیر عامل در بندرعباس

ثبت دیدگاه

2 دیدگاه برای “جوانان هرمزگان پیشرو در اقدامات سلامت و امداد”
 1. سلام بقر جوانان غیور هرمزگان و تبریک به همه این عزیزان
  تشکر از پایگاه خبری سمن جوانان که حامی جوانان و سمن ها هستند

  پاسخ
  • سلام و درود آقای مرادی
   به امید موفق جوانان هرمزگان و همه جوانان ایران زمین

   پاسخ
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.