حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید :دو نعمت است که ارزش آنها را نمی دانند مگر کسی که آنها را از دست داده باشد: جوانی و تندرستی.

شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳ Saturday, 13 July , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2182 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 18 تعداد دیدگاهها : 948×
جوانان ایران و کشورهای اسلامی صاحب‌تجربه و اندیشه هستند
۱۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۸:۰۹
شناسه : 8981
بازدید 227
1
وزیر ورزش و جوانان

استفاده از این تجربه و اندیشه برای دنیای بین‌الملل و جهان اسلام می‌تواند ازجمله همکاری‌های مشترک وزارت ورزش و جوانان و مجمع جوانان سازمان همکاری اسلامی باشد.

ارسال توسط : منبع : پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان
پ
پ

جوانان ایران و کشورهای اسلامی صاحب‌تجربه و اندیشه هستند

وزیر ورزش و جوانان با بیان این‌که جوانان ایران و کشورهای اسلامی صاحب‌تجربه و اندیشه هستند، اظهار داشت: استفاده از این تجربه و اندیشه برای دنیای بین‌الملل و جهان اسلام می‌تواند ازجمله همکاری‌های مشترک وزارت ورزش و جوانان و مجمع جوانان سازمان همکاری اسلامی باشد.

همکاری، همبستگی، صداقت، نوآوری، تحول و خدمت در حوزه جوانان

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، دکتر سید حمید سجادی در دیدار با رئیس مجمع جوانان سازمان همکاری اسلامی و هیئت همراه که عصر امروز در وزارت ورزش و جوانان برگزار شد، با تشکر از فعالیت‌های این سازمان در جهت توسعه امور جوانان کشورهای اسلامی، اظهار داشت: در مطالعه فعالیت‌های سازمان همکاری اسلامی به واژه‌های جالب و آشنایی مانند همکاری، همبستگی، صداقت، نوآوری، تحول، خدمت و… برخوردم که همه این‌ها واژه‌های آشنایی برای ما در حوزه ورزش و جوانان هستند.

راه پیوستن سایر جوانان به مجمع جوانان سازمان همکاری اسلامی چیست؟

وی ضمن تمجید از اهداف و برنامه‌های مجمع جوانان سازمان همکاری اسلامی گفت: آن‌قدر خدمات این سازمان برای من جذاب بود که تصور کردم اگر در دوران جوانی بودم چطور می‌توانستم عضو این مجمع برای خدمت به جوانان جهان باشم و شاید این سؤال برای همه جوانان وجود داشته باشد که راه‌های پیوستن سایر جوانان به تشکیلات شما چیست؟

راه نجات جوانان

وزیر ورزش و جوانان گفت: معتقدم امروز جهان اسلامی نیاز به همکاری و تعامل با این‌چنین سازمان‌ها و ارگانهای مردمی و بین‌المللی دارد و یکی از راه‌های نجات جوانان پیوستن به این‌گونه سازمان‌هاست.

استقبال مسئولین ارشد ایران از مجمع جوانان سازمان همکاری اسلامی

دکتر سجادی تصریح کرد: بدون شک اخبار، اهداف و فعالیت‌های مجمع جوانان سازمان همکاری اسلامی و اتفاقات خوبی که برای جوانان جهان به‌ویژه جوانان کشورهای اسلامی رقم می‌خورد مایه خشنودی رهبر معظم انقلاب اسلامی می‌شود و حتماً دکتر رئیسی و کابینه دولت سیزدهم هم از فعالیت‌های این سازمان حمایت می‌کنند.

چراغ راه ما در حوزه جوانان، اجرای بیانیه گام دوم انقلاب است

وزیر ورزش و جوانان به پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی خطاب به جوانان جهان اشاره کرد و افزود: این پیام اثرات ارزشمندی داشت و پیام‌های عمیقی در آن مستتر بود و همان روحیه هنوز در کشور وجود دارد به‌طوری‌که رهبر معظم انقلاب اسلامی سه سال قبل بیانیه گام دوم انقلاب را صادر کردند که امروز چراغ راه ما در حوزه جوانان، اجرای این بیانیه است.

استفاده از ظرفیت دستگاه‌های اجرایی در حوزه جوانان

وی با بیان این‌که دستگاه‌ها و ارگانهای مختلفی را آماده همکاری با مجمع جوانان سازمان همکاری اسلامی می‌بینم، تصریح کرد: برخی از دستگاه‌ها از قبیل کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان تبلیغات اسلامی دارای تفاهم‌نامه با حوزه جوانان ما هستند و در ادامه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت ورزش و جوانان و.‌. قابلیت همکاری با سازمان همکاری اسلامی در زمینه‌های مختلف رادارند که می‌توان از ظرفیت آن‌ها استفاده کرد.

مرکز آموزش ورزش بومی و محلی برای جهان اسلام

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به نایب‌رئیسی طاها آیهان در یک تشکل ورزش محلی و قومی، اظهار داشت: ما در ایران تجربه فدراسیون ورزش‌های بومی و محلی داریم و برای شما این پیشنهاد راداریم که مجوز یک مرکز آموزش ورزش بومی و محلی برای جهان اسلام را از یونسکو با محوریت فعالیت جوانان کشورهای صاحب‌نام و دارای قدمت در ورزش‌های بومی محلی اخذ کنید و برای کشورهای عضو مجمع مجوز شعبه بگیرید.

حضور مسلمانان در رویدادهای ورزشی

دکتر سجادی به برگزاری مسابقات کشورهای اسلامی به میزبانی ترکیه اشاره کرد و گفت: این مسابقات نمایانگر حضور مسلمانان در یک رویداد ورزشی است و ایران نیز با حدود ۵۰۰ نفر در این مسابقات حضور خواهد داشت که اگر تشکیلات میزبان موافق باشد چند برنامه فرهنگی با محوریت مجمع جوانان سازمان همکاری اسلامی در کنار این مسابقات داشته باشیم.

میزبان نمایشگاه مشترک دستاوردهای جوانان جهان اسلام

وی به بیان چندین پیشنهاد برای همکاری با مجمع جوانان سازمان همکاری اسلامی پرداخت و گفت: ما آمادگی داریم میزبان نمایشگاه مشترک دستاوردهای جوانان جهان اسلام باشیم.

دنبال دستاوردهای خوب در حوزه جوانان هستیم

وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: باورمان این است در سال‌های اخیر و با رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و نام‌گذاری سال جاری با عنوان سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال آفرین، جوانان ایران و اسلام دستاوردهای خوبی داشتند که می‌توانیم آن‌ها را به نمایش بگذاریم.

کشف استعداد جوانان

وی همچنین به طراحی و برنامه‌ریزی مسابقات مختلف برای کشف استعداد جوانان اشاره کرد و افزود: اشکالی ندارد که برنامه‌ای برای کشف استعدادهای جوانان مسلمان داشته باشیم و آن‌ها را به دنیا معرفی کنیم.

اصفهان مرکز گردشگری سفرای جوان جهان اسلام شود

دکتر سجادی همچنین به ظرفیت‌های فرهنگی و گردشگری استان اصفهان اشاره کرد و گفت: به‌صورت جدی به انتخاب اصفهان به‌عنوان پایتخت جوانان کشورهای اسلامی و همچنین به‌عنوان مرکز گردشگری سفرای جوان جهان اسلام فکر می‌کنیم.

وزیر ورزش و جوانان به نشست‌های کارشناسانه برای طراحی چندین پروژه مشترک مختص جوانان اشاره کرد و گفت: علاقه‌مند همکاری با این سازمان هستیم و امیدوارم این همکاری‌ها منجر به نتایج خوبی برای جوانان ایران و اسلام شود.

همکاری و تعامل دانشگاه‌های جهان اسلام

وی همچنین به همکاری و تعامل دانشگاه‌های جهان اسلام با یکدیگر اشاره کرد و گفت: باید ببینم دانشگاه‌ها، تشکل‌ها و سمن‌های کشورهای اسلامی چگونه می‌توانند باهم در تعامل باشند و از حمایت مجمع جوانان سازمان همکاری اسلامی برخوردار شوند.

دکتر سجادی تصریح کرد: جوانان کشورهای اسلامی صاحب‌تجربه و اندیشه هستند که استفاده از این تجربه و اندیشه برای دنیای بین‌الملل و جهان اسلام می‌تواند ازجمله همکاری‌های مشترک ما باشد.

مقاومت در جهان اسلام

وزیر ورزش و جوانان همچنین به موضوع مقاومت در جهان اسلام اشاره کرد و افزود: بحث مقاومت در جهان اسلام یکی از باورهای ماست به‌عنوان‌مثال بحث قدس و مقاومت در سوریه و یمن و … ظهور و بروز داعش و نقش جوانان در این حوزه‌ها یکی از رویکردهای ماست. استکبار جهانی، جوانان کشورهای اسلامی را هدف قرار داده‌اند تا نتوانند به اهدافشان برسند که مجمع جوانان سازمان همکاری اسلامی باید در این زمینه‌ها برای جوانان برنامه داشته باشد و در این راه از پشتیبانی جمهوری اسلامی ایران برخوردار خواهد شد.

اخبار مرتبط

حمایت از مجمع جوانان سازمان همکاری اسلامی

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.