حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید :دو نعمت است که ارزش آنها را نمی دانند مگر کسی که آنها را از دست داده باشد: جوانی و تندرستی.

شنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۱ 20 شوال 1443 Saturday, 21 May , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1260 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 15 تعداد دیدگاهها : 926×
جهاد تبیین تلاش برای جلوگیری از انحراف افکار
۲۳ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۳
شناسه : 7719
بازدید 16
0
عارف علوی تبار امروز به دلیل تمرکز دشمن بر سیاه‌نمایی برای نسل جوان و شکست در جنگ اقتصادی، جبهه جدیدی تحت عنوان جنگ شناختی را باز کرده است.
ارسال توسط : نویسنده : ادمین استان بوشهر منبع : خبرگزاری پانا (بوشهر)
پ
پ

جهاد تبیین تلاش برای جلوگیری از انحراف افکار

به گزارش پایگاه خبری سمن جوانان از بوشهر، عارف علوی تبار بخشدار بخش مرکزی بوشهر و از مدیران جوان این استان در گفت‌وگویی تأکید کرد جهاد تبیین تلاش برای جلوگیری از انحراف افکار عمومی در جامعه است و همه ما وظیفه‌داریم در این حوزه به تکلیف خود عمل کنیم.

با جنگ شناختی روبرو هستیم

عارف علوی تبار اظهار کرد: امروز به دلیل تمرکز دشمن بر سیاه نمایی برای نسل جوان و شکست در جنگ اقتصادی، جبهه جدیدی تحت عنوان جنگ شناختی را بازکرده است. آن‌ها با جنگ ادراکی و شناختی و دست‌کاری کردن اندیشه می‌خواهند جامعه را به سمتی که خود می‌خواهند هدایت کنند، بنابراین مسئولیت و مأموریت برای همه فرهیختگان سنگین است و راهبرد مقابله با این جنگ، جهاد تبیین است.

عارف علوی تبار

توجه ویژه به قرآن

این مدیر جوان بوشهری گفت: قرآن برای مبارزه با دشمن و امیدآفرینی در سوره نحل نکته‌ای دارد و آن، اینکه وقتی جایی آبی ریخته می‌شود، کفی بالای آن آب شکل می‌گیرد و ممکن است آب‌دیده نشود، اما بعد از مدتی که کف از بین رفت، آب کامل دیده می‌شود. باطل مانند کف روی آب است که خود را نشان می‌دهد؛ اما بعد از مدتی از بین می‌رود و چیزی که می‌ماند همان آب است، باید توجه داشت و به‌حق بودن باور داشت و مردم متوجه باشند که کف‌ها و ناخالصی‌ها ماندگار نیستند.

مسئولان باید توجه به خدا داشته باشند

وی افزود: بر این اساس امیدآفرینی و توجه به مسئله کلیدی اراده خدا برای لگدمال کردن باطل را باید موردتوجه قرار دهیم، خدا توصیه می‌کند الآن که قدرت دارید، باید کاری کنید. جامعه فقط در پیشگاه خدا زانو بزند و کرنش کند، جامعه باید توجه به خدا داشته باشد، مسئولان هم باید توجه به خدا داشته باشند و به سراغ نیازمندان بروند و امربه‌معروف و نهی از منکر کنند.

اهمیت فضای مجازی

علوی تبار تصریح کرد: این روزها وقتی وارد فضای مجازی می‌شوید، مملو از قهرمان سازی‌ها و قهرمان‌پروری‌هایی است که بیشتر دروغ است یا عین واقعیت نیست و به عبارتی بیش‌ازحد اغراق و بزرگ‌نمایی شده است. از بازیکن فوتبالی که در آن‌سوی دنیا خانواده فقیری را می‌یابد و کرایه‌خانه آن‌ها را می‌پردازد و برایشان گوشی تلفن همراه می‌خرد و این کار در ظاهر خیر خود را با گروهی تصویربردار حرفه‌ای و از پیش هماهنگ شده به شکلی حرفه‌ای به تصویر می‌کشد و برای کل دنیا مخابره می‌شود و در مقابل قهرمان ملی ما را با شکلی متفاوت و تخریبی به نمایش می‌گذارد و زیرش هم می‌نویسند این کجا و آن کجا! هدف دشمن از این قهرمان سازی‌های پوشالی و تخریب‌های عمدی چیست؟ چرا تلاش دارد افکار عمومی را این‌چنین منحرف سازد.

تلاش رسانه‌های دشمن برای انحراف افکار مردم

بخشدار مرکزی بوشهر تأکید کرد: رسانه‌های ماهواره‌ای برای انحراف افکار و اذهان سه هدف را دنبال می‌کنند هدف اولشان این است که واقعیت را در ذهن مخاطب تحریف کرده و به‌نوعی دیگر نشان دهند. هدف دوم این است که این معکوس سازی را به یک پدیده اجتماعی تبدیل کنند تا از این طریق نارضایتی در کشور به وجود آورند و از طرف دیگر سوژه‌هایی را برای موضوعات و اتفاقات بعدی خلق کنند. این رسانه‌ها تلاش می‌کنند از این اتفاق‌ها برای اثبات ادعاهای قبلی خود استفاده کنند، مثلاً آن‌ها به‌دروغ مدعی می‌شوند که حقوق بشر در ایران نقض می‌شود و با این اتفاق‌ها می‌خواهند برای ادعای دروغین خود، مصداق ایجاد کنند؛ آن‌ها با انجام این پروژه در تلاش هستند که ذهن و افکار عمومی را از جنایت‌هایی که در اروپا و آمریکا در حال رخ دادن است منحرف کنند، به‌نحوی‌که مردم فراموش کنند که در آنجا چه اتفاقی در حال وقوع است و چه نقض حقوق بشر گسترده‌ای پیرامون کرونا و نبرد بیولوژیک علیه مردم جهان صورت می‌گیرد و همین جنگ بیولوژیک را به نام رقبای خود به افکار جهانی تزریق می‌کنند.

به هم ریختن اوضاع داخلی کشور توسط دشمنان ایران

این مدیر جوان بوشهری در ادامه گفت: در حقیقت یکی از مهم‌ترین اهداف آن‌ها از انحراف افکار و اذهان به هم ریختن اوضاع داخلی کشور و ایجاد نارضایتی عمومی است؛ بنابراین با به تصویر کشیدن حضور فلان رئیس‌جمهور آمریکا در فلان مراسم عمومی و تعجب مردم یا پیش‌قدمی در احترام به بانوان، کودکان و حتی فقرا و در مقابل منسوب کردن ویدئویی از یک بی‌احترامی وقیحانه به بانوان یا کودکان و حتی حیوانات در ایران درحالی‌که اصلاً مشخص نیست این ویدئو مربوط به کجاست سعی می‌کنند درستی ادعای خود را به اثبات برسانند. این‌یک بخش از سناریوی دشمن در انحراف افکار عمومی است و بخش مهم‌تر آن به‌طور مستقیم به اوضاع داخلی کشور مربوط می‌شود؛ وقتی با هوچی گری به دنبال بزرگ نشان دادن آمار مبتلایان و فوتی‌های کرونا در ایران است، ولی از آمار مبتلایان و فوتی‌ها در کشورهای غربی خیلی متبحرانه سخن چندانی در رسانه‌ها زده نمی‌شود درحالی‌که آمریکا جزو رتبه‌های نخست در ابتلا و کشته از بیماری کروناست. یا وقتی فقر و مشکلات اقتصادی و در مقابل رفاه و آسایش را به شکلی غیرواقعی در ایران و غرب به تصویر می‌کشد درحالی‌که به قول شاعر، آواز دهل شنیدن از دور شنیدن خوش است و معلوم نیست واقعیت آن‌ها چقدر با این سازوآوازهای از راه دور همخوانی دارد.

با جهاد تبیین نقشه دشمنان را بر هم بزنیم

علوی تبار در انتها اظهار کرد: درمجموع آنچه مهم است اینکه دشمن همچنان مصرانه درصحنه است تا ایران و انقلاب اسلامی را به انحراف بکشاند و در این راه از هیچ کوششی دریغ نمی‌کند. خواه راست یا دروغ، واقعیت یا شایعه، بزرگنمایی یا کم نمایی فرقی برایش نمی‌کند، تنها در راه رسیدن به هدف والای خود یعنی ایجاد نارضایتی‌های عمومی در ایران که شاید به آشوب و تشویش عمومی ختم شود، دست از تلاشش برنمی‌دارد و این امر وظیفه مسئولان و کارشناسان و دست‌اندرکاران امر را سخت‌تر می‌کند تا واقعیت‌ها را با گوش به اذن رهبری دادن در جهاد تبیین پیش از آنکه دشمن موفق شود، آشکار سازند. درواقع در این مسیر دشمن تلاش می‌کند تا با روایت سازی دروغین از موضوعات مختلف افکار عمومی را در مرحله اول ناامید و در مرحله بعدی بین نظام اسلامی و مردم فاصله بیندازد و مردم را علیه نظام تحریک کند.

اخبار مرتبط

جهاد تبیین در فضای مجازی

سامانه فراگیر تبیین و روشنگری در فضای مجازی

بعثت پیامبر آغاز جریان روشنگری و جهاد تبیین برای مبارزه با طاغوت

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.