حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید :دو نعمت است که ارزش آنها را نمی دانند مگر کسی که آنها را از دست داده باشد: جوانی و تندرستی.

پنج شنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۳ Thursday, 13 June , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2181 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 18 تعداد دیدگاهها : 948×
جلسه قرارگاه اجتماعی چهارباغ با محوریت محله ملک‌آباد
۲۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۱
شناسه : 11067
بازدید 260
6
فرماندار چهارباغ

استفاده از ظرفیت نخبگان، معتمدین و جامعه محلی در محلات هدف جزو بازوان قرارگاه اجتماعی بوده و با تمام توان از گروه‌های مردمی و جهادی حمایت خواهیم کرد.

ارسال توسط : منبع : روابط عمومی فرمانداری چهارباغ
پ
پ

جلسه قرارگاه اجتماعی چهارباغ با محوریت محله ملک‌آباد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری چهارباغ، با توجه به تأکیدات دکتر عبداللهی استاندار محترم البرز، جلسه قرارگاه اجتماعی چهارباغ با محوریت محله ملک‌آباد شهرستان به ریاست مهندس جعفری فرماندار و نمايندگان تشکل‌های مدنی، سمن‌ها و گروه‌های جهادی برگزار شد.

شناسایی وضعیت موجود و نیازسنجی دقیق

در این جلسه فرماندار چهارباغ با اشاره به شناسایی وضعیت موجود و نیازسنجی دقیق در ابعاد اجتماعی، فرهنگی و کالبدی گفت: مطالعه وضعیت فعلی و ایجاد چشم‌انداز عملیاتی برای تحقق اهداف اجتماعی یک ضرورت است.

استفاده از ظرفیت نخبگان، معتمدین و جامعه محلی

مهندس جعفری افزود: استفاده از ظرفیت نخبگان، معتمدین و جامعه محلی در محلات هدف جزو بازوان قرارگاه اجتماعی بوده و با تمام توان از گروه‌های مردمی و جهادی حمایت خواهیم کرد.

جبران کمبودهای سرانه‌های شهری

نماینده عالی دولت در شهرستان چهارباغ تصریح کرد: محله ملک‌آباد در سرانه‌های عمومی و خدماتی ازجمله ورزشی، فضای سبز، تفریحی و رفاهی و همچنین فرهنگی دچار کمبود بوده و باید این مسئله در برنامه‌ریزی شهری آتی پیش‌بینی گردد.

وحدت رویه در امور اجتماعی

این مسئول در ادامه گفت: باید وحدت رویه در عملکردهایمان داشته باشیم و از جزیره‌ای عمل کردن و موازی کاری پرهیز کنیم تا با انسجام خدمات و تجمیع تصمیم‌ها، بهترین اثربخشی را در محلات هدف داشته باشیم.

برگزاری دوره‌های آموزشی

وی همچنین ابراز داشت: برگزاری دوره‌های آموزشی، توانمندسازی اقتصادی و آموزش کارآفرینی، دوره‌های تحکیم خانواده و موارد مشابه موجب تقویت سرمایه اجتماعی و کاهش بزه‌کاری خواهد شد و از همه دستگاه‌های متولی و گروه‌های مردمی می‌خواهیم که در این حوزه همراه باشند.

تعیین مسئول خانه‌های محلات

مهندس جعفری با تأکید بر تعیین مسئول خانه‌های محلات یادآور شد: اطلاع‌رسانی مناسب و همچنین آموزش‌های لازم در حوزه‌های مشاغل خانگی و استفاده از ظرفیت تسهیلات مالی و اعتباری بنیاد برکت، صندوق کارآفرینی امید یک فرصت خوب برای توسعه اجتماعی است.

ترسیم چشم‌انداز توسعه پایدار

فرماندار چهارباغ در انتها بیان داشت: مداخلات اجتماعی در محلات آسیب‌پذیر باید به‌صورت کارشناسی و علمی بررسی شود و راهبرد اجرایی آن بر اساس اصول چشم‌انداز توسعه پایدار ترسیم گردد و همچنین مکان‌یابی‌های خدمات شهری و استفاده از فضاهای عمومی به‌صورت بهینه مدیریت شود تا مردم دسترسی مناسبی به خدمات داشته باشند.

شایان‌ذکر است در این جلسه دفتر تسهیل گری ملک‌آباد به ذکر گزارشی از اقدامات و وضعیت موجود پرداخته و نمايندگان سمن‌ها، گروه‌های جهادی و مراکز مدنی به بیان دیدگاه‌ها و پیشنهاد‌های خود پرداختند.

اخبار مرتبط

استقرار گروه جهادی و ارائه خدمات درمانی به مردم چهارباغ

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.