حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید :دو نعمت است که ارزش آنها را نمی دانند مگر کسی که آنها را از دست داده باشد: جوانی و تندرستی.

شنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۳ Saturday, 15 June , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2181 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 18 تعداد دیدگاهها : 948×
جلسه شبکه های تخصصی تشکلهای جوانان با معاونت امور جوانان
۰۵ تیر ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۴
شناسه : 3120
بازدید 444
5
محمدمهدی تندگویان جلسه شبکه های تخصصی تشکلهای جوانان با معاونت امور جوانان کشور، با محوریت بررسی ظرفیت ها و راه کارهای توسعه شبکه های تخصصی برگزار شد.
ارسال توسط : منبع : پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان
پ
پ

جلسه شبکه های تخصصی تشکلهای جوانان با معاونت امور جوانان

جلسه شبکه های تخصصی تشکلهای جوانان با معاونت امور جوانان، یعنی محمدمهدیتندگویان و با حضور سجاد سالک مدیرکل دفتر مشارکت های اجتماعی و فعالیت های داوطلبانه جوانان برگزار شد.

جلسه شبکه های تخصصی تشکلهای جوانان با معاونت امور جوانان
معاون امور جوانان دراین جلسه پساز شنیدن صحیت های روسای شبکه های تخصصی تشکلهای جوانان، گفت : بارها گفته ام که جوان خودش ثروت است و کافیست زیرساختهای اشتغال فراهم و مسکن به قیمت واقعی خود برسد که در آن صورت جوان هیچ نیازی به هیچ پولی ندارد و کشور را اداره خواهد کرد.

شبکه سازی هدفمند و قانونی در حوزه جوانان

تندگویان همچنین با اشاره به شبکه‌های تخصصی تشکل های جوانان گفت: با پایشی که انجام دادیم مشخص شد که در کشور فقط بحث کمی تشکل ها مورد توجه بوده و کیفی سازی مغفول مانده بود به همین دلیل به سمت شبکه سازی تخصصی رفتیم. واقعیت این است که در زمان پایش، هیچ قانونی برای شبکه سازی حداقل برای وزارت ورزش و جوانان وجود نداشت ولی الان خوشحالیم که بگوییم با قانون جدید اهداف، وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان میتوانیم این موضوع را به صورت قانونی دنبال کنیم.

معاونت امور جوانان وزارت ورزش و جوانان افزود: دستورالعمل کلی شبکه سازی را پس از تصویب در شورای معاونان وزارتخانه ابلاغ می کنیم ولی آیین نامه ها و دستورالعمل ها در جژئیات می‌تواند توسط خود سمن ها، مجمع ملی و مجامع استانی تدوین شود.

مدیریت و استفاده مناسب از فضای مجازی

وی بر مدیریت و استفاده مناسب از فضای مجازی برای تولید و محتوای مداوم از سوی سمنها تاکید کرد و گفت: به هر شکلی که می شود باید از این فضا استفاده کرد و تشکلی که نمی تواند از این فضا استفاده کند در حقیقت تشکل نیست و باید از چرخه تشکل ها خارج شود. نگاه ما حذفی نیست بلکه نگاه رشدی است اما این موضوع با توجه به اهمیتی که دارد باید جزو شرایط تشکل‌ها باشد.

ایجاد یک بستر مشخص ملی برای آموزش سمن ها

معاون امور جوانان به ایجاد یک بستر مشخص ملی برای آموزش سمن ها اشاره کرد و گفت: سمن ها باید سرفصل های مورد نیاز خود را به ما اعلام کنند و ما هم بستری را فراهم کنیم که این موضوع آموزش ها قاعده مند شود در این بستر تامین کلاس و استاد مورد نظر با خود سمن هاست و ما یک بستر واحد را به وجود خواهیم آورد.

معرفی استعدادهای شبکه های تخصصی جوانان

وی به موضوع معرفی استعدادهای شبکه های تخصصی پرداخت و گفت: استعدادهای شبکه های تخصصی باید در ستاد ملی ساماندهی امور جوانان توسط خود شبکه ها ارائه شود و با حمایتی که صورت میگیرد از آنجا به ستاد های ساماندهی استانی ابلاغ شود.

همکاری شبکه های تخصصی جوانان با مجمع ملی و مجامع استانی تشکل های جوانان

تندگویان به همکاری شبکه های تخصصی جوانان با مجمع ملی و مجامع استانی تشکل های جوانان تأکید کرد و گفت: باید در این خصوص جلسات متعددی برگزار شود و خود جوانان این ساختار به جمع‌بندی و تعیین تکلیف برسند.

شفافیت مالی شبکه‌های تخصصی جوانان

تندگویان بر شفافیت مالی شبکه‌های تخصصی جوانان تاکید کرد و گفت: هر شبکه باید سامانه شفافیت مالی داشته باشد و روی این سامانه جداول عملکرد مالی خود را در اختیار عموم قرار دهد.

وی با بیان اینکه در ۴ سال گذشته مجموع اعتبارات حمایتی معاونت امور جوانان از کل تشکل های جوانان کشور، ۳۲ میلیارد تومان بوده است گفت: به صورت میانگین به هر تشکل ۸ میلیون تومان در سال می رسد اما بابت همین رقم اندک، پاسخگوی همه نهادهای نظارتی هستیم و سامانه‌های پرداخت ما به سمن ها کاملاً شفاف و از طریق سایت وزارت ورزش و جوانان در اختیار عموم قرار دارد.

درآمدزایی شبکه‌های تخصصی جوانان

معاون امور جوانان بحث درآمدزایی شبکه‌های تخصصی اشاره کرد و گفت: شبکه ها تخصصی جوانان باید از همه ظرفیت های موجود برای درآمدزایی استفاده کنند که استفاده از فضای مجازی و تبلیغات می تواند راهکار خوبی باشد اما وقتی که به درآمد زایی می رسند باید نسبت به عملکرد مالی خود به نهادهای نظارتی پاسخگو باشند.

وی اظهار داشت: برآورد شبکه های تخصصی برای اجرا و عملیات باید مبتنی بر یک سند سیاست گذاری اجرایی باشد، یعنی افزایش اعتبار و دریافت کمک های حمایتی باید بر اساس سند سیاست گذاری و چشم اندازی باشد که شما تعیین می کنید تا بر اساس آن ما بتوانیم در ستادهای ملی از آن دفاع و بر مبنای آن نیز از شما گزارش گیری کنیم.

شبکه تخصصی آسیب‌های اجتماعی و پایش ملی آسیب‌های کشوری

تندگویان به موضوع آسیب های اجتماعی اشاره کرد و گفت: از وظایف مهم شبکه تخصصی آسیب‌های اجتماعی پایش ملی آسیب‌های کشوری است یعنی باید گزارش مدیریت به روز و هم در پیشگیری و هم در مقابله با آسیب های اجتماعی برنامه مناسب داشته باشند.

وی تصریح کرد: همه شبکه های تخصصی نیازمند یک فاز مطالعاتی و پژوهشی هستند به عنوان مثال شبکه امداد و نجات باید آمایش نقاط حادثه خیز کشور و مدل برخورد و مقابله با آن را داشته باشد و تخصصی در حوادث و بحران ها ورود کنند.

تدوین سند اجرایی شبکه های تخصصی با شرح وظایف دستگاه های همسو

تندگویان بر تدوین سند اجرایی شبکه های تخصصی با شرح وظایف دستگاه های همسو و همراه تأکید کرد و گفت: همچنین باید گزارش گیری اقدام و عملیات فصلی شبکه ها به صورت منظم صورت بگیرد.

وی بر عدم موازی کاری ها و استفاده از ظرفیت تفاهم نامه ها و توافقات معاونت امور جوانان با نهادهای دیگر توسط شبکه‌های تخصصی جوانان تاکید کرد و گفت: شبکه‌های تخصصی اتفاقی تازه در حوزه جوانان بوده و حتماً خالی از ایراد نیست ولی چشم انداز آن روشن است و در دولت بعدی هم با شعارهایی که در خصوص جوانان داده شد رشد خوبی را ‌متصور هستیم به شرطی که ساختار ملی سمن های جوانان پای کار باشد./ پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان

اخبار مرتبط

تشکیل شبکه انجمن‌های مردم‌نهاد میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان آذربایجان شرقی

جلسه تخصصی جوانان با دبیر فراکسیون ورزش مجلس

شفافیت مالی در حوزه جوانان

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.