حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید :دو نعمت است که ارزش آنها را نمی دانند مگر کسی که آنها را از دست داده باشد: جوانی و تندرستی.

دوشنبه, ۳ مهر , ۱۴۰۲ Monday, 25 September , 2023 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1982 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 17 تعداد دیدگاهها : 941×
جشنواره و نمایشگاه صیانتی هه تاو در سنندج
۲۳ تیر ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۸
شناسه : 9676
بازدید 115
3
موسسه مردم نهاد هه تاو موسسه مردم نهاد هه تاو با مشارکت شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و معاونت اجتماعی سپاه ناحیه سنندج به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر جشنواره و نمایشگاه صیانتی هه تاو در پارک سپیدار سنندج را برپا کرده است.
ارسال توسط : نویسنده : روزیتا قادری منبع : پایگاه خبری سمن جوانان
پ
پ

جشنواره و نمایشگاه صیانتی هه تاو در سنندج

به گزارش پایگاه خبری سمن جوانان از کردستان؛ اعتیاد به‌عنوان یک آسیب اجتماعی عوارض جسمی و روانی بسیاری دارد و از مهم‌ترین مشکلات اجتماعی، اقتصادی و بهداشتی به شمار می‌رود عوارض ناشی از اعتیاد باعث رکود اجتماعی در زمینه‌های مختلف و تهدیدی جدی برای سلامت جامعه است. جشنواره و نمایشگاه صیانتی هه تاو در سنندج در این حوزه برگزار شد.

روز جهانی مبارزه با مواد مخدر

هرساله ۲۶ ژوئن برابر با پنج تیرماه توسط مجمع عمومی سازمان ملل متحد، به نام روز جهانی مبارزه با مواد مخدر نام‌گذاری شده است. هدف از این نام‌گذاری ابراز عزم سیاسی ملت‌ها در امر مبارزه با پدیده خانمان‌سوز مواد مخدر، کنترل آن و انجام اقدامات بین‌المللی در خصوص مبارزه با قاچاق مواد مخدر است.

آگاه‌سازی شهروندان سنندجی از خطرات و زیان‌های اعتیاد به مواد مخدر

موسسه مردم‌نهاد هه تاو جهت آگاه‌سازی شهروندان سنندجی از خطرات و زیان‌های اعتیاد به مواد مخدر به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر جشنواره و نمایشگاه صیانتی هه تاو در پارک سپیدار سنندج را برپا کرده است که هدف از برگزاری چنین برنامه‌های فرهنگی، آگاه‌سازی اقشار جامعه خصوصاً اقشار آسیب‌پذیر است که امیدواریم تک‌تک ما مردم استان کردستان در این خصوص تلاش مضاعفی را داشته تا جامعه‌ای پاک و عاری از اعتیاد داشته باشیم.

ارتقای برنامه‌های آموزشی و فرهنگی 

یکی از شهروندان سنندجی که در جشنواره جنگ شادی هه تاو در پارک سپیدار حضور داشت، ضمن قدردانی از برگزاری چنین برنامه‌های  فرهنگی در حوزه مواد مخدر برای قشر جوانان استان، اظهار داشت: یکی از راهکارهای مقابله با این پدیده خانمان‌سوز، ارتقای برنامه‌های آموزشی و فرهنگی  است.

پیشگیری و جلوگیری از گرایش و ابتلا جوانان به مواد مخدر

وی بابیان اینکه باید عزم مسئولان و بانیان استان برای مبارزه با مواد مخدر و تقویت راه‌های پیشگیرانه  جدی باشد، افزود: همه تلاش مجموعه مدیریت استان و مسئولان متولی معطوف به پیشگیری و جلوگیری از گرایش و ابتلا جوانان به مواد مخدر باشد و این نیازمند اقدام و عمل قاطعانمِ و برگزاری هم‌چین برنامه‌های فرهنگی است.

یکی از بهبودیافته‌های حوزه اعتیاد که ۲۰ سال معتاد و اکنون ۱۸ سال پاک بوده دریکی از غرفه‌های نمایشگاه پارک سپیدار بوفه مواد غذایی را داشتند، در گفت‌وگویی اظهار داشت: برگزاری نمایشگاه‌ها برای بهبودیافته‌های بخش اعتیاد گرچه بسیار مهم است اما درمان اصلی معضلات ما نیست  چراکه متأسفانه این روزها با افزایش قیمت محصولات صنایع‌دستی و حتی خوراکی مردم مانند گذشته استقبال نمی‌کنند.

سرمایه‌گذاری اساسی و اشتغال‌زایی ثابت و پایدار برای بهبودیافته‌های اعتیاد

وی به سرمایه‌گذاری اساسی و اشتغال‌زایی ثابت و پایدار برای بهبودیافته‌ها اشاره و افزود: پرداخت تسهیلات و در اختیار گذاشتن امکانات و زمینه فراهم کردن تولید برای قشر آسیب‌دیده و بهبودیافته یکی از درخواست‌های به‌حق ما است که بتوانیم روی پای خود  ثابت ایستاده و دغدغه فروش و از دست دادن شغل خود را نداشته باشیم.

عدم‌حمایت مسئولین از بهبودیافتگان

این بهبودیافته اعتیاد در ادامه با گلایه از مسئولان استانی بیان کرد: حدود ۸ سال گلخانه بزرگی داشتم که واردکننده، تولیدکننده  و توزیع گل در سطح شهر سنندج بودم اما متأسفانه به دلیل در اختیار نداشتن زمین و تسهیلات و همکاری نکردن شهرداری وقت، شورای شهر سنندج و بهزیستی نخواستم  کار خود را ادامه دهم و مجبور شدم این کار پردرآمد را از دست بدهم.

سختگیری‌های بی‌دلیل و بی‌منطق برای پرداخت تسهیلات

وی با عنوان اینکه ۵ سال فقط برای ۲۰ میلیون تومان وام درگیر و دار اداری بودم، می‌گوید: خواهشا در پرداخت تسهیلات و حمایت از بهبودیافته‌ها آن‌ها را حمایت کنید و سختگیری‌های بی‌دلیل و بی‌منطق از آن‌ها نداشته باشید.

حمایت از وضعیت بهبودیافته‌های عرصه اعتیاد و خانواده‌های آن‌ها

احمد عباسی مدیر موسسه فرهنگی و اجتماعی هه تاو که در راستای پیشگیری از معضلات اجتماعی و حمایت از اقشار آسیب‌دیده فعالیت می‌کند، هدف از برگزاری جشنواره و نمایشگاه صیانتی  پارک سپیدار سنندج در تیرماه ۱۴۰۱  را یک اقدام فرهنگی برای مردم خواند و اظهار داشت: برای حمایت از وضعیت بهبودیافته‌های عرصه اعتیاد و خانواده‌های آن‌ها که تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد است، یک اقدام فرهنگی و کمک به حوزه اقتصادی آن‌ها است.

حمایت از اقتصاد خانواده‌های آسیب‌دیده حوزه اعتیاد

وی با ذکر اینکه برای حمایت از اقتصاد خانواده‌های آسیب‌دیده حوزه اعتیاد، محصولات صنایع‌دستی آن‌ها در این نمایشگاه‌ها به فروش می‌رسد، اظهار داشت: بیکاری و فقر اقتصادی یکی از مشکلات مردم و زمینه‌های برای ورود به آسیب‌های اجتماعی و اعتیاد است که باید برای اقتصاد این قشر اقدامات اساسی و حمایت شوند.

حمایت از دستاوردهای هنری خانواده‌های آسیب‌دیده

مدیر موسسه هه تاو حمایت از دستاوردهای هنری خانواده‌های آسیب‌دیده بسیار ضروری است، گفت: در اختیار گذاشتن غرفه‌های نمایشگاه کاملاً رایگان و هر شب برای جذب  نمایشگاه و حضور پرشور مردم و خرید از صنایع‌دستی این خانواده‌ها هر شب برنامه‌های جنگ شادی برپاشده و برنامه‌های متنوع برگزار می‌شود.

ساماندهی و حمایت از خانواده‌های آسیب‌دیده و بهبودیافته

عباسی با ذکر اینکه از سال ۹۷ تاکنون چهار دوره  جشنواره و نمایشگاه برگزارشده، خاطرنشان کرد: انتظار داریم دستگاه‌های متولی برای ساماندهی و حمایت از خانواده‌های آسیب‌دیده و بهبودیافته، سالیانه در برگزاری نمایشگاه‌های خود یک غرفه را در اختیار آن‌ها قرار داده و امیدی برای اشتغال و منبع درآمد داشته باشند.

مشاوره خانوادگی و حمایت‌های ماهیانه

وی می‌گوید: مشاوره خانوادگی و حمایت‌های ماهیانه از این اقشار یکی دیگر از اقدامات این موسسه است که در صورت حمایت دستگاه‌های متولی  قطعاً دربسته‌های مواد غذایی، پوشاک، کمک‌های آموزش و سایر خدمات ما نیز همکاری خواهیم کرد.

اخبار مرتبط

انواع آسیب‌های اجتماعی و راه های پیشگیری از آن

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.