حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید :دو نعمت است که ارزش آنها را نمی دانند مگر کسی که آنها را از دست داده باشد: جوانی و تندرستی.

دوشنبه, ۱۰ مهر , ۱۴۰۲ Monday, 2 October , 2023 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1986 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 18 تعداد دیدگاهها : 942×
ثبت حقوقی مجامع استانی سمن های جوانان
۰۹ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۱
شناسه : 2810
بازدید 444
7
سجاد سالک ثبت حقوقی مجامع استانی سمن های جوانان در سال 1400 از اهداف اصلی وزارت ورزش و جوانان برای رسمیت بخشیدن به فعالیت های سمن های جوانان است.
ارسال توسط : منبع : پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان
پ
پ

ثبت حقوقی مجامع استانی سمن های جوانان

سجاد سالک مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان از ثبت حقوقی مجامع استانی سمن های جوانان در سال ۱۴۰۰ خبر داد.

سجاد سالک دراین باره اظهار داشت: اتفاق ویژه و نقطه عطف در مسیر فعالیت سازمان‌های مردم نهاد جوانان در سال ۱۳۹۹ ثبت شخصیت حقوقی مجمع ملی سازمان‌های مردم نهاد جوانان بود که یک اتفاق بسیار ویژه تلقی می‌شود، چون حدود ۲۰ الی ۲۱ سال مطالبه سازمان‌های مردم نهاد جوانان بود که مقدماتش از سال ۱۳۹۶، ۱۳۹۷ فراهم شد و با پیگیری‌های فراوان در تابستان ۱۳۹۹ با حضور دو وزیر ورزش و جوانان و وزیر کشور پروانه فعالیت آن‌ها اهدا شد و به ثبت حقوقی رسیدند که اتفاق بسیار مهمی بود چراکه به تثبیت مجمع ملی کمک می‌کند و روند فعالیت و مناسباتش را با دستگاه اجرایی و باقی ارگان‌ها بهبود می‌بخشد و تثبیت می‌کند.

سجاد سالک مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان

ثبت حقوقی ۳۱ مجمع استانی

مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی جوانان تصریح کرد: ادامه دادن همین مسیر در سال ۱۴۰۰ در دستور کار ما قرار دارد و گام بعدی ما این است که ثبت شخصیت حقوقی به مجامع استانی سمن های جوانان هم برسد و ۳۱ مجمع استانی ما شخصیت حقوقی پیدا کنند تا امور مالی، اجرایی و فعالیت هایشان روند مناسبی پیدا کند.

رتبه بندی و ارزیابی سمن های جوانان

سالک از رتبه بندی سمن‌های جوانان خبر داد و گفت: رتبه بندی و ارزیابی سازمان‌های مردم نهاد جوانان دومین اتفاقی ویژه و مهمی بود که در سال ۱۳۹۹ به سرانجام رسید چرا که جزء یکی از مطالبات جدی سازمان‌های مردم نهاد فعال و پویا بود که در یک فرایند طولانی و پیچیده در ۳۱ استان به سرانجام رسید.

شناسایی نقاط قوت و ضعف سمن ها

او در انتها  افزود: در اسفندماه ۹۹ اختتامیه رتبه بندی و ارزیابی سمن‌ها در استان آذربایجان شرقی برگزار شد و ما اکنون تصویر روشن و صحیحی از میزان فعالیت، اثرگذاری و نقاط قوت و ضعف سازمان‌های مردم نهاد جوانان داریم که می‌توانیم بر این مبنا برنامه‌های آموزشی خود رو طراحی کنیم و همچنین بتوانیم از ظرفیت‌ها و قابلیت‌های سمن‌ها متناسب با نقاط ضعف و قوت‌شان در جای مناسب بهره برداری کنیم. امید است که این مسیر تداوم داشته باشد و هر دو سال شاهد رتبه بندی و ارزیابی سازمان‌های مردم نهاد جوانان باشیم./ پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان

اخبار مرتبط

تدوین آئین نامه کمیسیون های مجمع ملی جوانان

نتایج انتخابات مجمع ملی جوانان در دومین دوره مشخص شد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.