حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید :دو نعمت است که ارزش آنها را نمی دانند مگر کسی که آنها را از دست داده باشد: جوانی و تندرستی.

دوشنبه, ۱۷ بهمن , ۱۴۰۱ Monday, 6 February , 2023 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1751 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 16 تعداد دیدگاهها : 948×
توقع جوانان از وزیر جدید ورزش و جوانان
۰۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۹
شناسه : 3738
بازدید 235
5
محمدرضا علی بیگی توقع جوانان از وزیر جدید ورزش و جوانان؛ مهم ترین دغدغه ها و مطالبات حوزه جوانان از حمید سجادی وزیر جدید چیست و چگونه محقق خواهد شد؟؟
ارسال توسط : منبع : پایگاه خبری سمن جوانان
پ
پ

توقع جوانان از وزیر جدید ورزش و جوانان

محمدرضا علی بیگی جوان موفق سمنانی و از دبیران سازمان‌های مردم‌نهاد جوانان در یادداشتی که در پایگاه خبری سمن جوانان منتشر شده است؛ به توقع جوانان از وزیر جدید ورزش و جوانان پرداخته و مهم‌ترین اولویت‌هایی که آقای سید حمید سجادی وزیر جدید ورزش و جوانان باید به آن توجه داشته باشد را معرفی می‌کند.

تبریک برای اخذ رأی اعتماد از نمایندگان مجلس

ضمن عرض تبریک من‌باب اخذ رأی اعتماد از نمایندگان انقلابی و جلوس بر کرسی خدمت، به‌عنوان یک جوان و مسئول یکی از سمن‌های کشورم ایران، شما را مخاطب صحبت‌هایم قرار می‌دهم لذا مستدعی است نسبت به عرایض این‌جانب تأمل، تعمق و اتخاذ تصمیم مقتضی نمایید. جناب آقای سجادی، خدمت در دستگاهی که به همت بلند حضرت آیت‌الله رئیسی برپاشده است، شایستگی خاصه‌ای را طلب می‌کرد که این مهم، از طرف نمایندگانمان در مجلس شورای اسلامی احراز گردید. در اولین ساعات بر تن کردن ردای وزارت، بر خود لازم می‌دانم  به‌عنوان یک دلسوز نکاتی را به حضرت‌عالی یادآور شوم که توقع جوانان از وزیر جدید ورزش و جوانان می باشد.

انتظارات از شما و دولت آقای رئیسی بالاست

جناب سجادی، امروز زمان آزمون‌وخطا نیست. حضورتان در دولت جناب دکتر رئیسی، سطح انتظارات را از شما بسیار بالاتر می‌برد. پس در اولین گام می‌بایست عدالت و توازن را در حوزه ورزش و حوزه جوانان برقرار نمایید. بر هیچ‌کس پوشیده نیست که تاکنون حوزه جوانان مغفول مانده و وزرای پیشین تا توانسته‌اند، بر اسب حوزه ورزش نشسته و تازیده‌اند. دغدغه جوانان تاکنون در حد شعار باقی‌مانده و ادامه این روند در زمان استقرار شما در رأس این وزارتخانه برای هیچ جوانی قابل‌تحمل نخواهد بود.

می‌توانید در گام بعدی، سری به آئین‌نامه‌های فرسوده بزنید و با تصحیح آن‌ها وزارتخانه را به‌روز کنید.

ساماندهی مناسب سمن‌های جوانان

یکی از نقاط قوت دولت یازدهم و دوازدهم رشد سریع سمن‌های جوانان بود اما متأسفانه ساماندهی مناسبی در این زمینه صورت نگرفت. سمن‌ها نمونه‌ای از خرد جمعی در مقیاس کوچک هستند. تجمیع این سمن‌های بالقوه، عصاره‌ای از ایده‌ها و نکات را برای جنابعالی فراهم می‌آورد که می‌توانید با این اکسیر ناب، جان تازه‌ای در وزارتخانه تحت الامرتان جاری و ساری نمایید. در حوزه جوانان، چند تن از نخبگان هر استان را به مشاور خود برگزینید تا نیازهای همه جوانان را مدام به سر لیست اعمالی که باید از سمت شما صورت پذیرد انتقال دهند تا مبادا مانند سایر دوران‌ها کفه ترازوی ورزش، سنگین‌تر از کفه جوانان گردد.

تخصصی شدن سمن‌ها و ساخت خانه جوانان

در مورد سمن‌ها می‌بایست حوزه فعالیت انتخابی آن‌ها حین ثبت‌نام گسترده، تخصصی و جزئی‌تر گردد تا از همه قشر در تصمیم‌گیری‌ها حضورداشته باشند. می‌بایست ساخت خانه جوان در هر شهرستان پیگیری شده و در دستور کار قرار گیرد.

توجه ویژه به بانوان در حوزه ورزش و جوانان

بانوان را در دوران وزارت خود دریابید. بانوانی که با این حجم از سختی‌های موجود، مدال‌آور و افتخارآفرین در جوامع بین الملل می‌شوند را قدر بدانید. بانوان نیمی از جامعه هستند که نیمه دیگر جامعه را پرورش می‌دهند. بانوان قوی، فرزندان قوی تحویل جامعه می‌دهند. به ورزش بانوان بها دهید که این سرمایه‌گذاری مناسبی برای آینده ورزشی میهن اسلامی‌مان می‌باشد.

وزارت ورزش و جوانان باید پویاترین و بانشاط‌ترین وزارتخانه

وزارت ورزش و جوانان باید پویاترین و بانشاط‌ترین وزارتخانه باشد؛ اما اگر زمانی احساس کردید که جوانان از تب‌وتاب و نشاط افتاده‌اند، بدانید که سیاست‌گذاری و عملکردتان ضعیف بوده است. مدیران کل جوان و متخصص انتخاب کنید و آن‌ها را به انتصاب مدیران فعال، جوان، ورزشی و دغدغه مند در شهرستان‌ها نصیحت نمایید.

ایجاد عدالت بین حوزه ورزش و حوزه جوانان

زمانی که شما مدیریت یک وزارتخانه را به عهده می‌گیرید باید مدیریت و برنامه‌ریزی در تمامی زمینه‌ها را در حد اعلا اجرا نمایید. پس بودجه این وزارتخانه را به عدالت بین حوزه ورزش و جوانان تقسیم‌بندی هوشمندانه کنید. جوانان قطعاً در این قسمت از شما سهم خواهی خواهند کرد.

نماینده جوانان در وزارتخانه‌های دیگر باشید

به‌عنوان شخصی که نیمی از فعالیتش حوزه جوانان است می‌بایست برای بهبود شرایط موردنیاز آن‌ها تا سر حد توان تلاش نماید. به‌عنوان نماینده جوانان از وزیر محترم علوم و تحقیقات برای کاربردی کردن آموزش‌های دانشگاهی و ایجاد کلینیک‌های تخصصی هر رشته در دانشگاه‌ها راه‌کار بخواهید و راه‌کار بدهید.

هدایت جوانان به پارک‌های علم و فناوری

با همکاری وزیر علوم و تحقیقات، پارک‌های علم و فناوری سراسر کشور را در راستای رشد جوانی قوی، راه گشا و توانمند با حوزه جوانان گره بزنید و رفت‌وآمد و استفاده از امکانات آنجا را برایشان تسهیل نماید.

 ایجاد اشتغال پایدار و خلق طرح‌های تشویقی برای ازدواج جوانان

با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در راستای ایجاد اشتغال پایدار و خلق طرح‌های تشویقی برای ازدواج جوانان به تفاهم برسید. البته به اشتغال جوانان متخصص و درس‌خوانده در کارخانه‌ها اکتفا نکنید!!!

تهیه مسکن مناسب و ارزان‌قیمت برای زوج‌های جوان

با وزیر راه و شهرسازی در خصوص تهیه مسکن درشان و درعین‌حال ارزان‌قیمت برای جوانان در شرف ازدواج به توافق برسید!!! البته به تهیه و تسلیم مسکن چهل یا پنجاه متری راضی نباشید!!!

کاهش آسیب‌های دینی بین جوانان

با همراهی وزیر فرهنگ و ارشاد درباره تقویت بنیه فرهنگی و اجتماعی و از بین بردن فعالیت‌های ضد دین و انقلاب در این قشر بپردازید که اوضاع خراب‌تر از آن چیزی است که می‌پندارید.

برنامه‌ریزی لازم برای پسران در دوران سربازی

در خصوص بزرگ‌ترین دغدغه پسران پس از فارغ‌التحصیلی که سربازی می‌باشد با سازمان نیروهای مسلح نشست داشته باشید و به یک نتیجه منطقی به نفع جوانان برسید. جوانان از طرق دیگر نیز می‌توانند به ادای دین به میهن اسلامی و خودسازی بپردازند که هم به نفع حاکمیت و هم به نفع این قشر مظلوم باشد.

احیای ورزش‌های سنتی

می‌بایست ورزش‌های سنتی را احیا نمایید. هر جا که از سنت جدا شدیم، باخت دادیم. سنت جز لاینفک تاریخ و تمدن ایران اسلامی است. ورزش‌های پهلوانی را دریابید. نتیجه ورزش را افزایش غیرت و قدرت دیکته کنید.

تهیه مرکز تربیت مدیر نخبه جوان

از جنابعالی تقاضا دارم با همکاری ریاست محترم جمهور و سایر وزرا نسبت به تهیه “مرکز تربیت مدیر نخبه جوان” اقدام کنید. تربیت مدیران جوان نخبه و متخصص، ذخیره آینده سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، علمی، ورزشی و … خواهد بود تا در هیچ زمانی مجبور به انتصابات بی‌مورد و بدون تخصص نباشیم. تربیت مدیر جوان و کارآمد، کتاب آینده را به سمت روشنایی ورق خواهد زد.

و در کل هر آنچه ذهن کوچک من به آن قد نمی‌دهد و شما در آن خبره‌اید برای ارتقا، اعتلا و رشد جوانان این مرزوبوم به کاربندید که اجر خدمتگزاران نزد خداوند متعال محفوظ است. دعای خیر جوانان و جامعه ورزشی دنباله ادامه راهتان خواهد بود.

یادداشت از محمدرضا علی بیگی دبیر سمن شهروندان آینده ساز استوناوند

دبیر سمن شهروندان آینده ساز استوناوند است.

اخبار مرتبط

وزیر پیشنهادی به درد جوانان می خورد یا نه؟

بیکاری جوانان، معضل بزرگ جامعه/ گفته های سید محمدامین سجادی

درخواست جوانان از رئیسی

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.