حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید :دو نعمت است که ارزش آنها را نمی دانند مگر کسی که آنها را از دست داده باشد: جوانی و تندرستی.

پنج شنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۳ Thursday, 13 June , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2181 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 18 تعداد دیدگاهها : 948×
توضیح مدیر امور آب شهرستان کرج در خصوص قطع ۸ نهال
۰۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۰:۴۴
شناسه : 13730
بازدید 10
0
مدیر امور آب شهرستان های کرج و فردیس با اشاره به اهمیت پروژه بزرگ و حیاتی انتقال آب رودخانه کرج به شهر کرج اعلام کرد: برای تحقق این پروژه ملی قطع هشت اصله نهال غیر مثمر در مسیر آن اجتناب ناپذیر بود.
ارسال توسط : نویسنده : نگار اصغری منبع : به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای استان البرز
پ
پ

“محمد جهانشاهی”  ، ظهار کرد: طرح خط انتقال آب شرب از بیلقان به تصفیه خانه شماره سه کرج بعد از کلی تلاش و دریافت ردیف اعتباری امسال برای غلبه بر تنش آبی کرج و کاهش بار سفره های زیر زمینی به اجرا درآمد.

وی ادامه داد: در مسیر این خط چند اصله نهال وجود داشت که با هماهنگی شهرداری کرج و سایر دستگاههای اجرایی نسبت به قطع آنها اقدام شد و قرار است ۲ برابر آنها نهال در محدوده رودخانه کرج کاشته شود.

جهانشاهی خاطرنشان کرد: شرکت آب منطقه ای استان البرز به تعهد خود در این زمینه پایبند است و از آنجا که تامین آب شرب مردم اولویت است و مسیر دیگری برای عبور شبکه انتقال آب نداشت ناچار به قطع هشت اصله نهال شدیم.

این مسئول اظهار کرد: از سوی دیگر خط انتقال آب از بیلقان به تصفیه خانه شماره سه کرج یکی از طرح های اولویت دار و مصوب سفر رییس جمهور است که باید تا خرداد ماه امسال این تصفیه خانه وارد مدار شود.

جهانشاهی با اشاره به تخصیص ۵۵ میلیون متر مکعب آب از سدهای کرج و طالقان به عنوان سهمیه جدید به استان البرز در سال های اخیر گفت: به دلیل کمبود زیر ساخت ها این امر تاکنون محقق نشده که با نگاه ویژه دولت سیزدهم اکنون باتوسعه زیر ساخت ها و احداث خطوط انتقال آب درصدد جذب این سهمیه هستیم .

مدیر امور آب شهرستان های کرج و فردیس اضافه کرد: اکنون به علت محدودیت زیر ساخت، ۸۵ درصد آب شرب البرز از سفره های زیر زمینی تامین می شود که با جذب سهمیه ۵۵ تا ۶۰ میلیون متر مکعبی از آب سدها ، فشار بر سفره های زیر زمینی استان کاهش می یابد.

این مسوول تاکید کرد: شرکت آب منطقه ای استان البرز برای تامین آب شرب مورد نیاز مردم به ویژه در مناطق کرج ، کمالشهر ، محمودآباد و سایر مناطق مصمم است و در این مسیر وزارت نیرو نیز تکالیفی برای دستگاههای اجرایی استان تعیین کرده است.

وی بیان کرد: در واقع برخی پروژه های آبرسانی استان البرز مانند خط انتقال آب از رودخانه کرج به شهر کرج و سایر مناطق استان جزو پروژه های اضطراری محسوب می شود تا بتوان از تنش آبی در فصل تابستان کاست.

جهانشاهی تاکید کرد: تلاش ها براین است تا تصفیه خانه شماره سه کرج با استفاده از خط انتقال آب بلیقان در اوایل تابستان امسال وارد مدار شود.

وی یادآور شد: برداشت بی رویه آب از سفره های زیر زمینی استان البرز سبب کاهش شدید سطح این سفره ها شده بطوریکه در ۲ سال گذشته ۳۰ سانتی متر افت سطح آبخوان ها را در استان شاهد بودیم.

این مسئول افزود: سالانه ۳۵۰ میلیون متر مکعب آب برای مصرف شرب استان استحصال می شود که ۲۹۰ میلیون متر مکعب آن از چاهها و مابقی از سدها به دست می آید که سبب فشار مضاعف بر آبخوان ها شده است.

وی تاکید کرد: امروز با حمایت دولت سیزدهم شاهد اجرای طرح جامع آبرسانی جهت افزایش برداشت از سدها برای البرز هستیم که رخداد مبارکی به شمار می رود.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.