حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید :دو نعمت است که ارزش آنها را نمی دانند مگر کسی که آنها را از دست داده باشد: جوانی و تندرستی.

پنج شنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۳ Thursday, 13 June , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2181 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 18 تعداد دیدگاهها : 948×
تغییر مدیریت به نفع جوانان
۰۶ تیر ۱۴۰۰ - ۸:۴۳
شناسه : 3124
بازدید 319
10
علیرضا گروسی تغییر مدیریت به نفع جوانان، تغییر شرایط فعلی مملکت به سمت توسعه و پیشرفت خواهد بود. جوانان با داشتن انگیزه فراوان به فکر خدمت در جامعه می باشند.
ارسال توسط : منبع : پایگاه خبری سمن جوانان
پ
پ

تغییر مدیریت به نفع جوانان

تغییر مدیریت به نفع جوانان، قطعا تغییر شرایط فعلی مملکت به سمت توسعه و پیشرفت خواهد بود. جوانان با داشتن انگیزه فراوان، خلاقیت های مدیریتی و همچنین آزادی ذهن و اندیشه و دوریاز هرگونه سیاسی بازی به فکر خدمت و اثربخشی در جامعه می باشند.

حضور جوانان در عرصه های تصمیم گیری

پس انتشار بیانیه گام دوم که از سوی رهبر معظم انقلاب اعلام شد، حضور جوانان در عرصه های مختلف تصمیم گیری و تصمیم سازی کشور درسطوح محلی، منطقه ای و ملی بیش از پیش مهم تلقی شد.

روحیه جوانی و انگیزه مضاعف

روحیه جوانی و انگیزه مضاعف که بین نخبگان جوان وجود، موتور محرکه توسعه جامعه خواهد بود، البته باید از تجارب نسل های گذشته و مدیران فعلی و قدیمی نیز استفاده کرد، ولیکن چیزیکه مشخص و عیان است ذکر این نکته می باشد که حتما باید در ترکیب مدیران کشور در سطوح مختلف شهرستانی، استانی و کشوری تغییرات اساسی ایجاد گردد و نیروی تازه نفس جوانان ورود پیدا کنند.

تکنیک های مدیریتی نوین با جوانان

جوانان با توجه به اینکه با علم روز دنیا و تکنولوژی های جدید آشنایی داشته و همچنین به دنبال اثبات خویش هستند، تکنیک های مدیریتی جدید همراه با قدرت ریسک بالا را در دستور کار قرار خواهند داد.

روحیه جوانی زمینه ساز مبارزه با فساد و رانت خواری

نکته دیگر این است که، با توجه به وجود فساد و رانت در لایه های مدیریتی سابق و گذشته، ورود جوانان خود به خود موجب تزلزل و کاهش رانت و فساد در این حوزه ها می گردد، از سوی دیگر فطرت جوانی می تواند زمینه ساز شفافیت و  مطالبه گری در جامعه گردد. جوان دارای روحیه تغییر به نفع مطلوب و شجاعت در رفتار است و برای تغییر وضعیت سخت فعلی گام خواهد برداشت.

انقلاب را به جوانان بسپارید

کلام آخر اینکه، اگر جمهوری اسلامی ایران خواستار حفظ ثبات و امنیت می باشد، باید انقلاب را به دست جوانان غیور و نخبه بسپارد تا با رهنمودهای مدبرانه رهبر معظم انقلاب از پیچ تاریخی و سرنوشت ساز کنونی گذر نماید. ما باید پرچم مدیریت کشور را به دست جوانان بسپاریم تا شاهد تغییرات مثبت و مفید در بدنه جامعه باشیم.

برای خروج از وضعیت فعلی، به جوانان اعتماد کنیم

مطمئن باشید، جوانان رمز پیروزی و ماندگاری جمهوری اسلامی خواهند بود، همانگونه که در دروان دفاع مقدس، این جوانان بودند که از انقلاب پاسداری کردند. پس برای خروج از وضعیت فعلی به جوانان اعتماد کنیم.

یادداشت از علیرضا گروسی فعال فرهنگی، اجتماعی و مدیر و موسس قطب رسانه ای جوانان کشور

 یادداشت از علیرضا گروسی فعال فرهنگی، اجتماعی و مدیر و موسس قطب رسانه ای جوانان کشور

اخبار مرتبط

مدیریت جهادی با جوانان

مدیران جوان، راه خروج کشور از بحران‌های فعلی

پویش حمایت از جوانان در راستای بیانیه گام دوم انقلاب و جوانگرایی

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.