حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید :دو نعمت است که ارزش آنها را نمی دانند مگر کسی که آنها را از دست داده باشد: جوانی و تندرستی.

پنج شنبه, ۳ فروردین , ۱۴۰۲ Thursday, 23 March , 2023 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1804 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 16 تعداد دیدگاهها : 949×
بحران کمبود مدیران جوان نخبه در کشور
۲۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۷
شناسه : 5096
بازدید 146
3
محمدرضا علی بیگی بحران کمبود مدیران جوان نخبه در کشور، با این نحوه آموزش و پرورش بی سوادان مدرک دار، کشور دچار مشکل خواهد شد. تغییر نظام آموزش اولویت است.
ارسال توسط : منبع : پایگاه خبری سمن جوانان
پ
پ

بحران کمبود مدیران جوان نخبه در کشور

به آموزش دانشگاه‌های سراسر کشور نقد وارد است. به‌زودی با بحران کمبود مدیران جوان نخبه در کشور روبه‌رو خواهیم شد. این یادداشت به بررسی و آسیب شناسی نظام آموزشی کشور در دانشگاه پرداخته است.

نحوه آموزش فعلی مدارس و دانشگاه‌ها رو به افول است

در عصری که می‌بایست جوانان توانمند برای سیاست‌گذاری و سیاست نویسی روزبه‌روز آماده‌تر از دیروز می‌شدند، با نحوه آموزش فعلی مدارس و دانشگاه‌ها رو به افول هستیم.

آموزش در دانشگاه‌ها کاربردی نیست

جز چند دانشگاه مطرح در کشور که جلوس بر صندلی آن هزینه چند ده‌میلیونی دارد و جیب کاسبان کنکور پر می‌شود، تقریباً قسمت کثیری از دانشگاه‌های رنگارنگ با اسامی پرزرق‌وبرق صرفاً مدرک محور شده و از کاربرد و تمتع در آن‌ها هیچ خبری نیست.

دانشگاه مدرک محور آینده جوانان را تباه می‌کند

وزرای علوم و آموزش‌وپرورش به داد مراکز تعلیم و تربیتی برسید. دانشگاه مدرک محور، هم آینده جوانان را به خطر می‌اندازد هم آینده ایران را.

چند سال آینده، به چه کسانی تکیه می‌زنیم؟

مبادا روزی برسد که برای چرخش چرخه علم، فرهنگ، اقتصاد و … به اجنبی‌ها محتاج شویم. مبادا روزی برسد که دیگر ایران در زمینه‌های متفاوت در جهان حرفی برای گفتن نداشته باشد.

دانشگاه محل زایش بی‌سوادان مدرک دار نشود

مبادا دانشگاه صرفاً محل زایش بی‌سوادان مدرک دار شود. قبول مسئولیت زمینه‌ساز عرصه مواخذه الهی در قبر و قیامت است.

نیندیشیدن درباره آینده جوانان

نیندیشیدن درباره آینده جوانان تبعات غیرقابل جبرانی خواهد داشت که قطعاً حق‌الناس است. فراموش نکنیم که خداوند فرمودند از حق خود می‌گذرم اما از حق بندگانم هرگز.

دست دلالان کنکور از جیب خانواده‌ها قطع شود

به‌عنوان مطالبه جدی عرض می‌کنم که باید دست دلالان کنکور از جیب خانواده‌ها قطع شود. چه دلیلی دارد هرسال از تعداد صفحات کتب درسی کم کنید و به قطر کتاب‌های کمک‌آموزشی بیفزایید؟

کنکور موجب بی‌عدالتی‌ها شده است

کنکور این سال‌ها در موج نا عدالتی دانش آموزان زیادی را در خود غرق می‌کند. چه خانواده‌ها که برای تأمین هزینه‌های درخواستی از سوی مؤسسات نامنصف کنکوری حتی وسیله نقلیه خود را هم فروخته‌اند. این عدالت و حق است؟!

عدالت در آموزش می‌خواهیم

عدالت می‌گوید شرایط آموزش برای همه یکسان باشد. آیا امروز شاهد تساوی در این امور هستیم؟ هزینه در آموزش‌وپرورش هزینه در ساخت ایرانی مستدام و پابرجاست. همان ایرانی که مقام معظم رهبری هنگام قلم‌زدن بیانیه گام دوم انقلاب مدنظر داشتند.

شکوفایی و تحویل نخبگان به جامعه اسلامی

ان شالله این آشفتگی در حوزه تعلیم و تربیت در دولت مردمی سیزدهم به انتها رسیده تا نظاره‌گر شکوفایی و تحویل نخبگان کثیر به جامعه اسلامی باشیم.

یادداشت محمدرضا علی بیگی فعال جوان اجتماعی استان سمنان

محمدرضا علی بیگی جوان موفق سمنان

اخبار مزتبط

چاپ بنر و بروشور فرهنگ‌سازی نیست!

بهترین عمر جوان در سربازی در ضرر می گذرد، جایگزین سربازی چیست؟

توقع جوانان از وزیر جدید ورزش و جوانان

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.