حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید :دو نعمت است که ارزش آنها را نمی دانند مگر کسی که آنها را از دست داده باشد: جوانی و تندرستی.

دوشنبه, ۸ خرداد , ۱۴۰۲ Monday, 29 May , 2023 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1898 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 16 تعداد دیدگاهها : 950×
بازدید فعالین اجتماعی و گردشگری از منطقه گردشگری زاکین
۲۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۸
شناسه : 5077
بازدید 233
2
سجاد عامری بازدید فعالین اجتماعی و گردشگری از منطقه گردشگری زاکین در راستای توسعه گردشگری و توسعه خدمات اجتماعی و اموزشی در مناطق روستایی انجام شد.
ارسال توسط : نویسنده : زینب غریبی منبع : پایگاه خبری سمن جوانان
پ
پ

بازدید فعالین اجتماعی و گردشگری از منطقه گردشگری زاکین

سجاد عامری رئیس مجمع سازمان های مردم نهاد جوانان هرمزگان در گفت و گویی با پایگاه خبری سمن جوانان از بازدید فعالین اجتماعی و گردشگری از منطقه گردشگری زاکین روستای سیاهو هرمزگان خبر داد.

سجاد عامری رئیس مجمع سازمان های مردم نهاد جوانان هرمزگان

 

توسعه خدمات آموزشی و اجتماعی در مناطق حاشیه نشین و روستایی

عامری به عدم دسترسی امکانات آموزشی و فرهنگی مردم منطقه اشاره کرد و گفت: باید فعالین اجتماعی بویژه سازمان های مردم نهاد چالش ها را بررسی و خدمات آموزشی و اجتماعی را در مناطق حاشیه نشین و روستایی نیز توسعه دهند.

رئیس مجمع سازمانهای مردم نهادجوانان لیدر و راهنمای گردشگران

رئیس مجمع جوانان هرمزگان که آگاه به ظرفیت های بومی و محلی و طبیعی منطقه می باشد، ضمن اشاره به ویژگی شاخص منطقه که دارا بودن بلندترین قله استان (تـَشکــر) که همواره میزبان گردشگران و کوهنوردان سراسر کشوربوده  از بازاریابی گردشگری و معرفی جاذبه های طبیعی و آداب و رسوم منطقه و برنامه ریزی های دقیق برای جذب توریست در جشنواره نارنگی پیش رو سخن گفت و افزود: باید ضمن معرفی جذابیت ها، سین برنامه گردشگران را تدوین کنیم.

او از زیبایی های غارنمک و چشمه ها و قنات های طبیعی منطقه یاد کرد و افزود: زمان گردشگران باید با استراتژی تیم مدیریت شود.

از شاخه های تاک تا سرو بلند و بن انار

سجاد عامری ضمن توصیف هوای معتدل منطقه که ان را از سایر مناطق استان متمایز کرده افزود : پوشش گیاهی منطقه ونوع کشت ، مانند مناطق سردسیری استان است که علاوه بر نارنگی معروف سیاهو که بهترین کیفیت این میوه درکشور است و صادرات ان هرساله در سایر استانهاو کشورها انجام می شود به  پتانسیل رویش درخت انگور، گردو،  انار و بنه در منطقه اشاره کرد.

بازدید از ظرفیت های موجود منطقه جهت راه اندازی مرکز فرهنگی و فراغتی جوانان

سجاد عامری به همراه زینب غریبی نایب رئیس مجمع جوانان هرمزگان و در حضور دیگر فعالین مدنی ضمن بازدید از ظرفیت های محلی جهت تحلیل منابع و امکان سنجی و استفاده از ظرفیت های منطقه سیاهوو تغییرکاربری و فعال نمودن حوزه فرهنگی و اجتماعی در منطقه گفت: با این کار پاسخگوی بسیاری از مشکلات و موانع موجود در حوزه آموزش برای نوجوانان و جوانان خواهیم بود و در این راستا گفتگوهای اولیه با مسئولین صورت پذیرفته و ضروری است فعالین اجتماعی برای کسب نتایج مطلوب گفتگو، طرح های خود را جهت افزایش بهره وریو خدمت رسانی به مردم ارایه کنند .

سمن ها در حوزه کل استان وارد عمل شوند

او خطاب به سازمان های مردم نهاد افزود : باتوجه به محدوده حغرافیای استانی در اخذ اعتبارنامه سمن بایستی آموزش و خدمات تخصصی هر سمن به مرزهای خارج از مرکز استان هدایت شوند و فقط معطوف به شهرستان بندرعباس نباشد.

سازمانهای مردم نهاد وکمیسیونهای مجمع ملی بیاندیشند و استانی عمل کنند

رئیس مجمع جوانان هرمزگان همچنین ضمن اشاره به  ظرفیت خوب کمیسیون های تخصصی مجمع جوانان هرمزگان و استانی بودن فعالیت های تیم ها خاطرنشان کرد: باید در کنار هم برنامه های جامع ای را تدوین کنیم که همه ی کمیسیون ها در یک برنامه بزرگ مشارکت کنند و هر کمیسیون خدمات حوزه تخصصی خود را ارایه دهد این برنامه می تواند در قالب یک جشنواره محلی در تمام استان چرخشی انجام شود و لاید سعی کنیم در توسعه خدمات باید فرا ملی تا ملی بیاندیشیم و استانی عمل کنیم

برنامه ریزی در حوزه گردشگری

عامری خاطرنشان کرد: پیش تر نیز با حضور فعالین حوزه گردشگری و هیات رئیسه مجمع جوانان استان نشستی در رابطه با فعالیت ها و برنامه های حوزه گردشگری و طبیعت گردی در خانه جوانان استان برگزار شده بود.

توسعه گردشگری موجب رونق اقتصادی

وی در انتها گفت: توجه به حوزه گردشگری و برنامه ریزی و فعالیت مقید در راستای توسعه آن موجب رونق اقتصادی بویژه برای مشاغل خانگی و روستایی خواهد بود چراکه با ورود گردشگردان به مناطق حاشیه نشین و روستایی که از امتیازات و جاذبه های طبیعی برخوردارهستند موجب استقبال گردشگران از صنایع دستی و نیاز به اقامت، خوراک، پوشاک و…. خواهند بود که برای رفع این نیاز ها به مشاغل منطقه مراجعه و موجب بهبود شرایط اقتصادی آن منطقه خواهندبود.

اخبارمرتبط

نشست تخصصی حوزه گردشگری و طبیعت گردی

نقش سمن‌های حوزه گردشگری در حمایت از محیط‌ زیست

توسعه گردشگری کرمانشاه از زبان دبیر مجمع جوانان این استان در پایگاه خبری سمن جوانان

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.