حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید :دو نعمت است که ارزش آنها را نمی دانند مگر کسی که آنها را از دست داده باشد: جوانی و تندرستی.

جمعه, ۲۵ خرداد , ۱۴۰۳ Friday, 14 June , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2181 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 18 تعداد دیدگاهها : 948×
ایجاد قرارگاه مرکزی مطالبات جوانان
۲۶ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۷
شناسه : 4065
بازدید 385
5
وزیر ورزش و جوانان ایجاد قرارگاه مرکزی مطالبات جوانان یکی از مهم‌ترین برنامه‌ها برای بهبود جایگاه جوانان است. شورای مشورتی امور جوانان نیز با قدرت تشکیل می شود.
ارسال توسط : منبع : پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان
پ
پ

ایجاد قرارگاه مرکزی مطالبات جوانان

سید حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان در رابطه‌ با محورهای مهمی که در دستور کار وزارتخانه ورزش و جوانان قرار دارد، اظهار کرد: خردادماه سال ۹۰، دو سازمان ملی جوانان و تربیت‌بدنی ادغام شدند و شاهد یک وزارت جدید به نام “ورزش و جوانان” بودیم. ایجاد قرارگاه مرکزی مطالبات جوانان یکی از مهم‌ترین برنامه‌های ما برای بهبود جایگاه جوانان است.

سید حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان

هویت‌بخشی فردی، دینی، اجتماعی و استعدادیابی برای جوانان

سجادی اصلی‌ترین توجهات این وزارتخانه را ناظر بر مسائل جوانان دانست و تصریح کرد: از مهم‌ترین این محورها، هویت‌بخشی فردی، دینی، اجتماعی و استعدادیابی برای جوانان است. خاصه مباحثی که به معیشت و مسکن این قشر ارتباط دارد. این ارتباطات دقیقاً با موضوع و سنِ تقریبی جوانی در کشور مرتبط است.

۳۷۰۰ سمن جوانان تحت پوشش وزارتخانه هستند

وزیر ورزش و جوانان افزود: این وزارتخانه به‌طورکلی قشر جوان را در نظر دارد و الحمدالله در این راستا ۳۷۰۰ سمن تحت پوشش وزارتخانه قرارگرفته و مجوز رسمی فعالیت دریافت کرده‌اند.

شورای عالی جوانان

به گفته سجادی، وزارت ورزش و جوانان در نظر دارد، ابتدا شورای عالی جوانان را شکل دهد؛ چنانچه رئیس‌جمهور چندی پیش حکم دبیری شورای‌ عالی جوانان را صادر کرد، قرار است در رابطه‌ با انتخاب اعضای حقیقی و حقوقی وزارتخانه‌هایی از جمله آموزش‌وپرورش، وزارت علوم و وزارت کار و چهار نفر به‌صورت حقیقی – متشکل از جمعی از جوانان نام‌آشنا و کارشناس و دغدغه مند در حوزه بیانیه گام دوم و جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی – گزینش شوند.

وی همچنین تأکید کرد: این افراد باید در خصوص دولت انقلابی و مردمی دغدغه‌اند باشند و این تکلیفی است که از نظر ساختار باید در دستور کار وزارتخانه قرار گیرد.

شورای مشورتی برای امور جوانان

سجادی خاطرنشان کرد: شخصاً درخواست کردم شورای مشورتی برای امور جوانان در نظر گرفته شود که در زمینه‌های مختلف مباحثی را مطرح و موردبحث و بررسی قرار دهد. ایده ما این است که متفاوت با گذشته، این وزارتخانه را در حوزه جوانان به‌عنوان یک قرارگاه مرکزی شکل دهیم تا مطالبات جوانان را بیش از گذشته، از دستگاه‌ها پیگیری کنیم.

قرارگاه پیگیر خواست و نیاز جوانان است

وزیر ورزش و جوانان معتقد است: مشکل مسکن، شغل و ازدواج باید توسط سایر دستگاه‌ها پیگیری شود و ما دست به رصد و مطالبه گری بزنیم و تکالیف سایر دستگاه‌ها را پیگیری کنیم. اگر قرارگاه فوق با در نظرگیری اختیارات برای وزارت ورزش و جونان شکل گیرد، می‌توانیم، خواست و نیاز جوانان را مطالبه و پیگیری کنیم.

استعداد پروری و میدان‌دهی و اعتماد به جوان

سجادی در این راستا به جریان استعداد پروری و میدان‌دهی و اعتماد به جوان در راستای تحقق اهداف بیانیه گام دوم توسط قشر جوان کشورمان اشاره کرد و دراین‌باره گفت: رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب حدود ۴۰ بار از واژه جوانان نام‌برده‌اند. هر جا اتفاق مهمی در کشور افتاده است، توسط قشر جوان صورت گرفته است. امروز بخش بزرگی از جمعیت کشورمان جوانانی هستند که بعد از پیروزی انقلاب متولدشده‌اند و این قشر به‌قدری خوب هستند که نادیده پای این انقلاب ایستاده‌اند.

بهبود جایگاه جوانان

سجادی که در برنامه‌ای رادیویی صحبت می‌کرد، همچنین در پاسخ به سؤالی مبنی بر رونق دهی بیشتر به بخش جوانان نسبت به حوزه ورزش گفت: شخصاً تیم مشاوره خوبی در حوزه جوانان تجمیع کرده‌ایم که معتقدم برنامه‌های خوبی طراحی و در دست اقدام دارند. با گذر از روزهای پیش رو و کادر سازی‌های معمول، قرار است توسط این تیم خوش‌فکر کارهای بزرگی را صورت دهیم؛ البته گاه مطرح‌شده بود که دو مقوله ورزش و جوانان از یکدیگر جا شوند و نماینده‌های مجلس نیز نقطه نظراتی داشتند تا جایگاه جوانان بهتر از گذشته دیده شود.

تفکیک جوانان از ورزش

سجادی از پیشنهاد‌های مطرح‌شده مبنی بر جداسازی این وزارتخانه سخن گفت و ادامه داد: این مسئله همچنان در حد پیش‌بینی و فرضیه مانده است؛ عده‌ای به جداسازی و تبدیل وزارتخانه به سازمان معتقدند و بخشی نیز بر دو وزارتخانه‌ای شدن تأکیددارند؛ اما هم‌اینک اقدام جدی در این راستا صورت نگرفته است.

وی گفت: مشاوران نکاتی را گوشزد کرده و رئیس‌جمهور نیز پذیرفته‌اند که جایگاه جوانان باید از حد معاونت فراتر رفته و ارتقا یابد./ پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان

اخبار مرتبط

اجرایی شدن بیانیه گام دوم در حوزه جوانان

تربیت مدیران جوان در راستای گام دوم انقلاب

توقع جوانان از وزیر جدید ورزش و جوانان

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.