حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید :دو نعمت است که ارزش آنها را نمی دانند مگر کسی که آنها را از دست داده باشد: جوانی و تندرستی.

دوشنبه, ۱۰ مهر , ۱۴۰۲ Monday, 2 October , 2023 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1986 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 18 تعداد دیدگاهها : 942×
ایجاد بستر برای نمایندگان جوان جهان جهت هم‌اندیشی
۲۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۰
شناسه : 10355
بازدید 178
1
انجمن مردم‌نهاد دیده‌بان آسمان

این مجمع یک پلتفرم جدید است که توسط برنامه پیشرفت و‌ توسعه ملل متحد(UNDP)، باهدف توانمندسازی جوانان جهان برای مشارکت فعال در فرآیندهای تصمیم‌گیری در حوزه دیپلماسی و روابط بین‌الملل ایجادشده است.

ارسال توسط : منبع : پایگاه خبری سمن جوانان
پ
پ

ایجاد بستر برای نمایندگان جوان جهان جهت هم‌اندیشی

به گزارش انجمن مردم‌نهاد دیده‌بان آسمان، یوسف صابر دانشجوی روابط بین‌الملل دوره دکتری دانشگاه تهران و مدیر بخش امور بین‌الملل انجمن مردم‌نهاد دیده بان آسمان در مجمع ارزش دیپلماسی (رهبران جوان بین‌المللی نوآور) که باهدف ایجاد بستر برای نمایندگان جوان جهان جهت هم‌اندیشی و تبادل‌نظر با همتایان خود در سراسر جهان در شهر استانبول ترکیه برگزار شد، حضور یافت.

توانمندسازی جوانان جهان برای مشارکت فعال

این مجمع یک پلتفرم جدید است که توسط برنامه پیشرفت و‌ توسعه ملل متحد(UNDP)، باهدف توانمندسازی جوانان جهان برای مشارکت فعال در فرآیندهای تصمیم‌گیری در حوزه دیپلماسی و روابط بین‌الملل ایجادشده است.

برنامه پیشرفت و‌ توسعه ملل متحد برای نسل‌های آینده

در این مجمع چهارروزه که شامل چندین نشست مقدماتی و کارگروه آموزشی بود به موضوعاتی از قبیل نقش جوانان در حمایت از دیپلماسی، حفظ صلح و ایجاد راهکارهای سازنده از ارتباطات سازنده میان جوانان جهان برای بهبود وضعیت موجود، تغییر بهتر نگرش و اهداف در زمینه دیپلماسی و توجه به امر آموزش، بررسی راه‌های توانمندسازی نسل‌های جوان از طریق ایجاد آمادگی و زیرساختارهای آموزشی و اقدامات و مساعدت‌هایی که برنامه پیشرفت و‌ توسعه ملل متحد برای نسل‌های آینده می‌توانند و باید انجام دهند اشاره شد.

آموزش دیپلماسی و نحوه اشتراک‌گذاری طرح‌ و ایده‌های بین‌المللی

شایان‌ذکر است این مجمع که با حضور نمایندگان ۱۸ کشور منتخب از هفتم الی دهم آگوست سال جاری در هتل یورو پارک استانبول ترکیه برگزار شد، در مورد آموزش دیپلماسی و نحوه اشتراک‌گذاری طرح‌ و ایده‌های بین‌المللی در تمامی حوزه‌ها توسط شرکت‌کنندگان نیز مطرح شد.

شبیه‌سازی مدل مجمع عمومی سازمان ملل

در مجمع ارزش دیپلماسی که بر اساس شبیه‌سازی مدل مجمع عمومی سازمان ملل در قالب کشورهای عضو است، یوسف صابر مدیر بخش امور بین‌الملل انجمن مردم‌نهاد دیده بان آسمان به‌عنوان عضو افتخاری در بین چهار شرکت‌کننده منتخب نهایی قرار گرفت.

گفتنی است یوسف صابر از جوانان فعال در زمینه حوزه توریسم هستند، اصالتاً بوشهری و از بندر تاریخی سیراف است.

اخبار مرتبط

طرح یک سمپوزیوم علمی بین‌المللی توسط جوانان

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.