حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید :دو نعمت است که ارزش آنها را نمی دانند مگر کسی که آنها را از دست داده باشد: جوانی و تندرستی.

یکشنبه, ۱۶ بهمن , ۱۴۰۱ Sunday, 5 February , 2023 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1751 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 16 تعداد دیدگاهها : 948×
انقلاب در انقلاب با محوریت بیانیه گام دوم انقلاب
۰۴ تیر ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۵
شناسه : 3105
بازدید 325
9
امیرمحمد رضایی زارعی انقلاب در انقلاب با محوریت بیانیه گام دوم انقلاب، از الزامات اساسی کشور در سال های پیش رو است. جوانان باید در عرصه های مختلف مدیریتی وارد شوند.
ارسال توسط : منبع : پایگاه خبری سمن جوانان
پ
پ

انقلاب در انقلاب با محوریت بیانیه گام دوم انقلاب

انقلاب در انقلاب با محوریت بیانیه گام دوم انقلاب، عنوان گفتگوی پایگاه خبری سمن جوانان با امیرمحمد رضایی زارعی پژوهشگر حوزه مهدویت و یکی از جوانان نخبه و فعال حوزه فرهنگی، ارزشی و انقلابی استان هرمزگان در خصوص آینده گفتمان انقلاب اسلامی با محوریت بیانیه گام دوم انقلاب است.

امیرمحمدرضایی زارعی پژوهشگر حوزه مهدویت و انقلاب اسلامی

انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری

امیرمحمدرضایی زارعی پژوهشگر حوزه مهدویت و انقلاب اسلامی، پیرامون نقشه ترسیم‌شده مسیر انقلاب اسلامی از سوی مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی)، یعنی بیانیه گام دوم انقلاب و آینده آن گفت: همان‌طور که اندیشمندان و متفکران سیاسی بارها بیان کردند، قطعاً شما می‌دانید که هر انقلابی بعد از مدتی دچار خمودگی و رکود جدی می‌شود یا به‌قدری وارد فضای اداری و ساختاری می‌شود که از اصل مبانی انقلاب فاصله می‌گیرد، اما با این‌وجود هیچ‌وقت انقلاب اسلامی وارد این دگردیسی نشد و همیشه ساختار انقلابی بودن خود را در بزنگاه‌های مهم نشان داد.

بیانیه گام دوم انقلاب

پژوهشگر حوزه انقلاب اسلامی و مهدویت گفت: مقام معظم رهبری با عنایت و توجه به این خمودگی و سستی در بعضی از ابعاد نظام با تدقین و نظر ویژه ‌این بیانیه را ایراد فرمودند که ضمن اشاره صحیح و درست به دستاوردهای انقلاب در چهل سال گذشته به تقویت و اشاعه‌ی روحیه انقلابی در بقیه ابعاد کلان کشور اشاره ویژه‌ای کردند.

بیانیه گام دوم انقلاب، سند بالادستی و مهم در ترسیم آینده کشور

امیرمحمد رضایی زارعی ضمن اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی به‌عنوان یک سند بالادستی و مهم در ترسیم آینده کشور گفت: شاید کمتر بیان‌شده باشد که بعد از انقلاب صنعتی در اروپا، بیش از ۳۰۰ انقلاب در اروپا صورت گرفت تا اروپا خود را به‌صورت امروزی یعنی شکیل و متمدن مطرح کند. لیکن یکی از انقلاب‌ها منجر به صنعتی شدن یا تشکیل بیمه در غرب و اروپا شد، پس نظام ما قطعاً با یک انقلاب نمی‌تواند ایادی غرب را پشت سر بگذارد.

کشور باید در تمام ابعاد انقلابی شود

رضایی زارعی افزود: همان‌طور که قبلاً متذکر شدم، کشور باید در تمام ابعاد انقلابی شود نه‌فقط در ساختار سیاسی لیکن نیاز به انقلاب در ابعاد اقتصادی، فرهنگی، دینی، اجتماعی، آموزشی و تربیتی و … باشد.

انقلابی درون انقلاب

وی در انتها گفت: یکی از انقلاب‌هایی که در اروپا شکل گرفت انقلاب صنعتی است که سبب تحول عظیمی در اروپا شد انقلاب صنعتی هست که منجر به صنعتی شدن و ماشینی شدن اروپا گشت. یا یکی دیگر از این انقلاب‌ها منجر به ایجاد بیمه یا بانک‌های نوین در اروپا شد و این انقلاب‌ها در تمام ابعاد و ساختار کشورهای اروپایی رسوخ کردند و سبب تحول عظیم در اروپا شدند.
بنا به نظر بنده در بیانیه گام دوم انقلاب، حقیقتاً به معنای کلمه ذکرشده است که انقلاب اسلامی هم باید در درون خود انقلاب‌هایی را برای تحول در ساختارهای اقتصادی، صنعتی، بانکی و… داشته باشد تا روحیه انقلابی در تمام بدنه کشور متجلی شود و موتور پیشران کشور حرکت روبه‌جلوی عظیمی داشته باشد. یکی از اصلی ترین ویژگی های بیانیه گام دوم انقلاب ورود جوانان به عرصه های مختلف مدیریتی در کشور می باشد.

اخبار مرتبط

نقش جوانان در بیانیه گام دوم انقلاب برجسته است

پویش حمایت از جوانان در راستای بیانیه گام دوم انقلاب و جوانگرایی

تربیت مدیران جوان در راستای گام دوم انقلاب

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.