حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید :دو نعمت است که ارزش آنها را نمی دانند مگر کسی که آنها را از دست داده باشد: جوانی و تندرستی.

پنج شنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۳ Thursday, 13 June , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2181 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 18 تعداد دیدگاهها : 948×
اشتغال برای ۳۰ درصد جمعیت جوانان
۰۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۹
شناسه : 5326
بازدید 438
4
وحید یامین پور اشتغال برای 30 درصد جمعیت جوانان در توافقنامه اجرایی برنامه ملی اشتغال کشور پیش بینی شده است که حدود 1 میلیون و چهارصد هزار جوان شاغل می شوند.
ارسال توسط : منبع : پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان
پ
پ

اشتغال برای ۳۰ درصد جمعیت جوانان

در برنامه ملی اشتغال جمهوری اسلامی ایران که بین وزارت ورزش و جوانان و وزارتخانه تعاون، کار و امور اجتماعی منعقد شد، اشتغال برای ۳۰ درصد جمعیت جوانان پیش‌بینی‌ شده است.

ستادهای ساماندهی امور جوانان برای حل مشکلات جوانان است

دکتر وحید یامین پور سرپرست معاونت امور جوانان در هفتاد و نهمین جلسه ستاد ملی ساماندهی امور جوانان ضمن خیرمقدم به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و اعضای ستاد ملی ساماندهی امور جوانان گفت: ستادهای ساماندهی امور جوانان جایگاهی برای طرح درست و دقیق مسائل موجود جوانان و استفاده از همه ظرفیت‌های کشور برای حل این مسائل است.

دکتر وحید یامین پور سرپرست معاونت امور جوانان

استفاده از همه ظرفیت‌ها در اشتغال پذیری جوانان

یامین پور با اشاره به توافقنامه وزارت ورزش و جوانان و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با موضوع برنامه ملی اشتغال جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: هدف اصلی این توافقنامه هم‌افزایی در اجرای برنامه‌ها، پرهیز از موازی کاری‌ها و استفاده از همه ظرفیت‌های موجود در حوزه اشتغال پذیری، کارآفرینی و ایجاد شغل برای جوانان است.

یک‌میلیون و ۴۵۱ هزار و ۱۹۰ شغل برای جوانان

وی افزود: در این توافقنامه یک‌میلیون و ۴۵۱ هزار و ۱۹۰ جوان تحت پوشش قرار می‌گیرند که پنج درصد از جمعیت جوان کشور و حدود ۳۰ درصد از جمعیت جوان جویای کار را شامل می‌شود.

تسهیلات اشتغال برای جوانان

ایجاد تسهیلات اشتغال جوانان، ایجاد اشتغال در ورزش کشور، ایجاد و توسعه هفت هزار و پانصد واحد کسب‌وکار ورزش کشور از دیگر بندهای این توافقنامه بود که دکتر یامین پور به آن‌ها اشاره کرد.

مشکلات جوانان پیگیری و چاره‌جویی شوند

سرپرست معاونت امور جوانان در بخش دیگری از این نشست به ارائه گزارش برگزاری ستادهای ساماندهی امور جوانان در کشور پرداخت و افزود: هدف از تشکیل این ستادها این است که با مشارکت مناسب دستگاه‌ها، مشکلات جوانان پیگیری و چاره‌جویی شوند و انتظار می‌رود ستادهای ساماندهی امور جوانان به‌صورت واقعی‌تری در استان‌ها و شهرستان‌ها برگزار شود.

هماهنگی اقدامات در حوزه جوانان

دکتر یامین پور افزود: دولت این ستاد را مسئول اصلی برای هماهنگی اقدامات در حوزه جوانان می‌داند و وظیفه ستاد ملی است که تمام اقدامات دستگاه‌ها را در حوزه جوانان در یک مسیر قرار دهد.

جلسات شورای عالی جوانان منظم برگزار شود

او اظهار داشت: در دولت جدید قرار است که جلسات شورای عالی جوانان منظم برگزار شود و ما امیدواریم سالی دو بار شورای عالی جوانان را تشکیل دهیم که اولین جلسه طبق برنامه‌ریزی‌ها پیش از بهمن‌ماه تشکیل خواهد شد.

انتظارات از اعضای ستادهای ساماندهی امور جوانان

حضور مستمر و منظم نمایندگان دستگاه‌ها در جلسات ستادهای استانی و شهرستانی، اعلام ظرفیت‌های موجود دستگاه برای ساماندهی امور جوانان، استفاده از منابع دستگاه برای اجرای مصوبات مرتبط ستادهای ساماندهی امور جوانان و ارائه طرح‌ها و برنامه‌های مرتبط با حوزه جوانان جهت تصویب در ستادهای ملی و شورای عالی جوانان از موارد مورد انتظار از دستگاه‌های عضو ستاد ملی ساماندهی امور جوانان بود که دکتر یامین پور به آن‌ها اشاره کرد./پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان

اخبار مرتبط

توافقنامه اجرایی برنامه ملی اشتغال جمهوری اسلامی ایران

وزارت ورزش موتور تولید امید و انگیزه در بین جوانان

آیا قلم وزیر اقتصاد برای جوانان خواهد نوشت؟

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.