حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید :دو نعمت است که ارزش آنها را نمی دانند مگر کسی که آنها را از دست داده باشد: جوانی و تندرستی.

شنبه, ۱ مهر , ۱۴۰۲ Saturday, 23 September , 2023 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1981 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 17 تعداد دیدگاهها : 941×
استفاده از ظرفیت جوانان در توسعه خراسان جنوبی
۰۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۲
شناسه : 8529
بازدید 263
1
مدیرکل ورزش و جوانان خراسنان جنوبی

مسئله جوانان موضوع خیلی مهمی در جامعه است و رهبر معظم انقلاب در این خصوص می‌فرمایند که هر زمان جوانان ما خواستند و همت کردند به اهداف خود رسیدند.

ارسال توسط : منبع : پایگاه خبری سمن جوانان
پ
پ

استفاده از ظرفیت جوانان در توسعه خراسان جنوبی

به گزارش پایگاه خبری سمن جوانان از بیرجند، در نشست سازمان‌های مردم‌نهاد استان با سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی بر استفاده از ظرفیت جوانان در توسعه خراسان جنوبی تأکید شد.

محمدحسین خسروی سرپرست اداره‌ کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی دراین‌باره گفت: باید در زمینه‌های مختلف تولیدی و توسعه‌ای استان از ظرفیت جوانان استفاده کنیم که تاکنون از این ظرفیت کمتر استفاده‌شده است.

هر زمان جوانان ما خواستند و همت کردند به اهداف خود رسیدند.

خسروی روز سه‌شنبه در نشست دبیران سازمان‌های مردم‌نهاد جوانان با سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی اظهار داشت: مسئله جوانان موضوع خیلی مهمی در جامعه است و رهبر معظم انقلاب در این خصوص می‌فرمایند که هر زمان جوانان ما خواستند و همت کردند به اهداف خود رسیدند.

پای درد و دل جوانان بنشینم

وی افزود: این نوع جلسات با این هدف برگزار می‌شود که پای درد و دل جوانان بنشینم و مشکلات آنان را بررسی ‌کنیم. سرپرست اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی بیان کرد: اگر ما مشکلات جوانان جامعه خود را نبینیم نمی‌توانیم راه و چاره‌ای برای آن بیندیشیم، تلاش ما این است که خواسته‌های جوانان و سازمان‌های مردم‌نهاد را پیگیری کنیم.

جوانان را به سمت‌وسوی اهداف انقلاب اسلامی سوق دهیم

خسروی با بیان اینکه در ستاد تسهیل امور جوانان هم دغدغه‌های جوانان در زمینه‌های مختلف از جمله رفاهیات، اشتغال و کاهش آسیب‌ها دنبال می‌شود، اضافه کرد: جوانان آینده‌سازان این مرزوبوم هستند و ما باید سعی کنیم که جوانان را به سمت‌وسوی اهداف انقلاب اسلامی سوق دهیم و در این خصوص هرچه جوانان از اهداف انقلاب فاصله بگیرم مشکلات و چالش‌های این قشر بیشتر خواهد شد.

دشمن می‌خواهد باورهای و اعتقادات جوانان ما را تخریب کند

وی عنوان کرد: تمام تلاش دشمنان این است که باورهای و اعتقادات جوانان ما را تخریب کنند تا آنان از نظام و انقلاب فاصله بگیرند، باید سعی کنیم با هم‌افزایی و تعامل برنامه‌های خوب، متنوع و هدفمند برای این قشر اجرا و در این خصوص از تمام ظرفیت ادارات متولی استفاده کنیم.

گفتمان جوان باوری در اولویت باشد

خسروی با تأکید بر اینکه باید گفتمان جوان باوری در اولویت باشد، اضافه کرد: باید در زمینه‌های مختلف تولیدی و توسعه‌ای استان از ظرفیت جوانان استفاده کنیم که از این ظرفیت کمتر تاکنون استفاده‌شده است.

خراسان جنوبی میزبان کارگاه ملی دانش‌افزایی جوانان کشور خواهد بود

معاون امور فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی هم گفت: در شهریورماه امسال خراسان جنوبی میزبان کارگاه ملی دانش‌افزایی جوانان کشور خواهد بود که رویداد بزرگی با موضوعات خلاقانه است و در این خصوص میزبان جوانانی از کل کشور و دبیران سازمان‌های مردم‌نهاد کشور خواهیم بود. در این خصوص برنامه‌ریزی‌های مقدماتی انجام‌شده و منتظریم که تصمیم نهایی از سوی وزارت خانه به مجموعه ما ابلاغ شود.

میزبان دوره دانش‌افزایی مدیران و مشاوران مراکز تخصصی ازدواج و خانواده کشور

مهدی قناد افزود: همچنین در سال جاری خراسان جنوبی میزبان دوره دانش‌افزایی مدیران و مشاوران مراکز تخصصی ازدواج و خانواده کشور خواهد بود، در این دوره اساتید مشاوره سراسر کشور و یا شرق کشور را به‌صورت حضوری و یا مجازی در این دوره شرکت خواهند کرد.

برگزاری جشن‌های دهه کرامت

قناد با اشاره به برگزاری جشن‌های دهه کرامت هم گفت: اگر سازمان‌های مردم‌نهاد در خصوص برگزار جشن‌های این دهه طرح خاصی مدنظر دارند، برنامه‌ خود را اعلام کنند تا پس از داوری موردحمایت قرار گیرد.

مدیریت مالی درست در سمن‌ها

وی عنوان کرد: در چند سال گذشته سمن‌ها ما در محدودیت‌های مالی زیادی بودند که در این‌یکی و سال گذشته تلاش ما این بود که مسیر راحت‌تری را برای این نهادها فراهم کنیم، در پایان سال گذشته مبالغی به‌حساب سازمان‌های مردم‌نهاد واریزشده که باید به‌خوبی مدیریت شود.

معاون امور فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی ادامه داد: در حال حاضر ۳۴ طرح توسط سازمان‌های مردم‌نهاد در استان در حال اجرا است که باید هرچه سریع‌تر این طرح‌ها به اتمام برسد و گزارش آن به دستگاه‌های متولی ارسال کنیم.

باید ۳۰ درصد اعتبارات سازمان‌های مردم‌نهاد در بحث ازدواج هزینه شود

قناد با بیان اینکه طبق قانون خانواده و جوانی جمعیت که رئیس‌جمهور در آبان ماه سال گذشته ابلاغ کرده است، باید ۳۰ درصد اعتبارات سازمان‌های مردم‌نهاد در بحث ازدواج هزینه شود و ما در این زمینه آماده همکاری را داریم و سمن‌ها هم در این زمینه ورود تخصصی داشته باشند.

به ازای هر هفت هزار نفر از جمعیت جوانان، باید یک تشکل راه‌اندازی شود

وی گفت: در حال حاضر ۷۳ سازمان مردم‌نهاد در خراسان جنوبی داریم که ۶۵ تا فعال و بقیه غیرفعال هستند، بر اساس برنامه ششم توسعه باید به ازای هر هفت هزار نفر از جمعیت جوانان، باید یک تشکل راه‌اندازی شود، در این خصوص خراسان جنوبی به ازای هر هفت هزار نفر جمعیت جوان ۲ تشکل دارد و در این خصوص رتبه سوم کشور را داریم.

فعالیت تخصصی سمن‌های خراسان جنوبی

معاون امور فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی افزود: سمن‌های خراسان جنوبی در چهار محور فرهنگی، اجتماعی، علمی و پژوهشی و اعتقادی و مذهبی فعالیت دارند که بیشترین تشکل‌ها با ۳۹ مورد در زمینه اجتماعی فعالیت دارند.

اخذ شناسه ملی توسط سمن‌ها

قناد با تأکید بر اینکه اخذ شناسه ملی توسط سمن‌ها برای این اداره کل خیلی مهم است، اضافه کرد: تشکل‌های جوانان به نسبت سایر تشکل‌ها در این عرصه پیشرو هستند و از مجموع ۶۵ تشکل فعال در استان، ۳۵ تشکل اخذ شناسه ملی دارند.

ابلاغ شیوه‌نامه جدید نحوه مدیریت مجامع سازمان‌های مردم‌نهاد

وی با بیان اینکه فعالیت مجامع سازمان‌های مردم‌نهاد استان‌ها تا زمان ارسال شیوه‌نامه جدید تا شهریورماه منتفی است، اضافه کرد: منتظر ابلاغ شیوه‌نامه جدید نحوه مدیریت مجامع سازمان‌های مردم‌نهاد از وزارت خانه هستیم. قناد از جوانان در این نشست خواست تعامل خود را با اداره کل ورزش و جوانان استان بیشتر کنند تا مشکلات آنان راحت‌تر پیگیری شود.

نشست صمیمی دبیران سازمان های مردم نهاد جوانان با سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری و سرپرست اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوب

اخبار مرتبط

نمایشگاه معلم خلاق، آموزش پویا در بیرجند

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.