حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید :دو نعمت است که ارزش آنها را نمی دانند مگر کسی که آنها را از دست داده باشد: جوانی و تندرستی.

دوشنبه, ۸ خرداد , ۱۴۰۲ Monday, 29 May , 2023 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1898 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 16 تعداد دیدگاهها : 950×
اخلاق مداری و پویایی در سمن ها
۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۳
شناسه : 2598
بازدید 376
6
محمدمهدی تندگویان اخلاق مداری و پویایی در سمن ها دو محور اصلی صحبت های محمدمهدی تندگویان معاونت امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با سمن های کرمان بود.
ارسال توسط : منبع : پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان
پ
پ

اخلاق مداری و پویایی در سمن ها

اخلاق مداری و پویایی در سمن ها، تاکید اصلی صحبت های محمدمهدی تندگویان معاونت امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در نشست در با سازمان های مردم نهاد جوانان استان کرمان بود.

مجامع استانی جوانان کمک حال استانداران هستند

تندگویان در این نشست که زهرا عابدینی معاون مشارکت های اجتماعی سازمان امور اجتماعی کشور، روح الله اسدی و سجاد سالک مدیران کل حوزه جوانان وزارت ورزش و جوانان نیز حضور داشتند، با اشاره به این موضوع که مجامع استانی سمنها باید نماینده همه جوانان استان باشند، گفت: پایش های مجامع سمن های استان ها از وضعیت، مطالبات، چالش ها و نیاز های جوانان به استانداران کمک زیادی برای برنامه ریزی جهت رفع این نیازها می کند.

تاسیس شبکه بازار جوانان 

معاونت امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به ایجاد شبکه بازار جوانان، اظهار داشت: کار های نهایی شبکه بازار جوانان انجام شده و به زودی طی صورت جلسه ای تحویل مجمع ملی جوانان خواهد شد تا با برنامه ریزی مناسب مجمع، همه جوانان بتوانند از این شبکه برای خرید و فروش کالا و خدمات خود استفاده کنند.

اخلاق مداری در حوزه سمن ها 

معاون امور جوانان با تاکید بر کار ساختاری در سمنها برای حل مشکلات، بر اخلاق مداری در حوزه سمن ها تاکید کرد و گفت: سمنها باید ساختار قانونی و ملی خود را باور کنند و مشکلات خود را ابتدا به مجمع استانی و در۷ صورت حل نشدن به مجمع ملی جوانان ارائه کنند و در نهایت در صورت حل نشدن در داخل ساختار خودشان، مستندات خود را به ما انتقال دهند.

وی با بیان این که باید دیدگاه و مدل نگرش به کار تشکلی و داوطلبانه تغییر کند، افزود: کار داوطلبانه برای رضایت خدا انجام می شود و با این دیدگاه فقط رضای خدا باید مدنظر باشد در غیر این صورت به خودمان دروغ گفته ایم.

باید شبیه جوانان دوران دفاع مقدس شویم 

معاون امور جوانان به اعضای سمن های جوانان توصیه کرد؛ در موضوعات و مسائل درون ساختاری خود با رعایت انصاف، عدالت و شرعیات با یکدیگر برخورد کنند و گفت: باید بپرسم چقدر به جوانانی که کشور را در جنگ تحمیلی نجات دادند شبیه هستید؟ ناراحتم که بگویم خیلی فاصله زیاد شده است.

درآمدزایی سمن ها 

وی به موضوع درآمدزایی سمنها اشاره کرد و گفت: بحث درآمدزایی با گردش مالی تشکل ها فرق می کند. گردش مالی سمنها مشکلی ندارد ولی بحث درآمدزایی و انباشت سود چیزی است که سمن یا باید در ازای آن اشتغال ایجاد کند یا از مجموعه سمنهای جوانان خارج شود.

ایجاد ساختار قانونی سمن های جوانان

تندگویان در انتهای این نشست گفت: هر کاری برای ایجاد ساختار قانونی سمن های جوانان بود انجام دادیم از اینجا به بعد حفظ این جایگاه دیگر موضوع ما نیست و به همت سمنهای جوانان برمی گردد. ما دستگاه ناظر هستیم و فقط اگر اعلام نیاز کنید مشاوره می دهیم. ساختار باید خودش را پاک سازی کند، سمن های جوانان باید ۹۰ درصد مطالبات را به آن سمت ببرند و کاری کنند که توانمند شود و ساختار را وادار به پویایی کنند./ پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان 

اخبار مرتبط

سمن ها مزاحم مدیران نیستند

سمن ها همراه و ناظر بر دادگستری

سمن ها و مساجد پیشرو در مقابله با کرونا هستند

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.