حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید :دو نعمت است که ارزش آنها را نمی دانند مگر کسی که آنها را از دست داده باشد: جوانی و تندرستی.

شنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۱ 20 شوال 1443 Saturday, 21 May , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1260 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 15 تعداد دیدگاهها : 926×
آینده روشن کشور با حضور جوانان
۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۲
شناسه : 2573
بازدید 153
6
رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های راهبردی وزارت ورزش و جوانان مراسم افتتاحیه ششمین کنگره ملی جوانان، مشارکت های اجتماعی و ظرفیت ها و چالش ها در کرمان برگزار شد و آینده روشن کشور با حضور جوانان میسر است.
ارسال توسط : منبع : پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان
پ
پ

آینده روشن کشور با حضور جوانان

محمدرضا فضلی رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های راهبردی وزارت ورزش و جوانان در مراسم افتتاحیه ششمین کنگره ملی جوانان، مشارکت های اجتماعی و ظرفیت ها و چالش ها بیان داشت که  آینده روشن کشور با حضور جوانان میسر خواهد بود.

برگزاری همایش ششمین کنگره ملی جوانان با حضور 28 استان 

برگزاری همایش ششمین کنگره ملی جوانان با حضور ۲۸ استان 

فضلی با اعلام اینکه ششمین کنگره ملی جوانان، مشارکت های اجتماعی و ظرفیت ها و چالش ها با حضور مسئولان وزارت ورزش و جوانان و ۲۸ استان کشور برگزار می شود، گفت: دلیل اصلی گرایش برگزاری این کنگره به صورت مجازی و در بستر اینترنت اپیدمی کروناست که خود این موضوع نیازمند توسعه مشارکت های اجتماعی جامعه و مردم است.

توسعه پایدار کشور در گرو استفاده از جوانان است

فضلی با اشاره به لزوم مشارکت اجتماعی جوانان افزود: بحث توسعه پایدار وابسته به بهره مندی و بکارگیری استعدادها به ویژه جوانان است. برای اینکه آینده روشنی یا چشم انداز روشن تری از آینده کشور ترسیم کنیم، یا به برنامه ای که نگاشته و ترسیم شده برسیم، نیازمند مشارکت فعال جوانان هستیم. اعتماد به جوانان راه حل اصلی توسعه کشور است.

مشارکت اجتماعی جوانان به حکومت بهتر منجر می شود

رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های راهبردی وزارت ورزش و جوانان در ادامه بیان داشت: برای اینکه جامعه مدنی تقویت شود، مسئله توجه به سرمایه و توسعه فعالیت های اجتماعی به ویژه جوانان از اهمیت زیادی برخوردار است که در سه سطح می توان مورد ارزیابی قرار داد. بر این اساس، مشارکت اجتماعی روی افراد با شایستگی آنها به صورت فردی تأثیر می گذارد، مشارکت اجتماعی جوانان می تواند به ارتقای ارتباطات و کیفیت زندگی خانوادگی و روابط خانوادگی (هر چند که خانواده ها به سمت و سوی خانواده مدرن پیش رفته اند) بینجامد و مشارکت اجتماعی به حکومت بهتر کمک می کند.

چشم انداز توسعه کشور نیازمند مشارکت جوانان است

فضلی به ابعاد مشارکت پرداخت و آگاهی، تصمیم گیری، شرکت داشتن و حضور فعال و رضایت از مشارکت انجام شده را از سطوح این مشارکت برشمرد. تحقیقات و آمار رسمی نشان می دهد، ما چشم انداز رو به توسعه ای نمی بینم و خیلی روشن نیست؛ بنابراین جوانان که مشارکت را ارزشمند می دانند معتقدند، بسترهای لازم برای مشارکت باید برایشان فراهم شود.

جوانان پیشگام مشارکت های اجتماعی شوند

فضلی تصریح کرد: در زمینه وضعیت مشارکت اجتماعی جوانان باید گفت: تحقیقات و آمار رسمی که در دست ماست، نشان می دهد این وضعیت نیازمند بهبودی است و باید در مورد آن فکری شود که بر این اساس باید مشارکت خود جوانان، پیشنهاداتشان را در بررسی مشکلات، رفع موانع و بسترسازی مشارکت اجتماعی ببینیم.
او بیان داشت در این کنگره و نشست علمی ۶ سخنران علمی داریم که طرح های پژوهشی انجام داده اند و همزمان با آن ۴ کارگاه آموزشی نیز برگزار می شود.

اطلاع دقیق از وضعیت مشارکت اجتماعی جوانان

رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های راهبردی وزارت ورزش و جوانان، شاخص و مولفه های مشارکت های اجتماعی جوانان، شناسایی عوامل موثر بر پیش نیازها، اطلاع از وضعیت مشارکت اجتماعی جوانان کشور، شناسایی موانع و ارائه تعریف جدید از مشارکت بر اساس رویدادها و فضای ایجاد شده جدید و نقد و بررسی سیاست گذاری های حاضر بر مشارکت های اجتماعی جوانان را از موضوعات و محورهای اصلی این کنگره عملی برشمرد.

حضورت معاونت امورجوانان و مسئولان دیگر در ششمین کنگره ملی جوانان

مراسم افتتاحیه ششمین کنگره ملی جوانان، مشارکت های اجتماعی و ظرفیت ها و چالش ها با حضور تندگویان معاون امور جوانان وزارت، بصیری معاون سیاسی امنیتی استاندار، پاریزی مدیرکل و معاونین اداره کل ورزش و جوانان استان در محل سالن اجتماعات اداره کل ورزش و جوانان استان کرمان برگزار شد،/ پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان

مراسم افتتاحیه ششمین کنگره ملی جوانان، مشارکت های اجتماعی و ظرفیت ها و چالش ها

اخبار مرتبط

اولین جشنواره ملی جوان و مرزداری در کرمانشاه

پویش حمایت از جوانان در راستای بیانیه گام دوم انقلاب و جوانگرایی

نشست های علمی پژوهشی ویژگی های جوان مومن انقلابی

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.