حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید :دو نعمت است که ارزش آنها را نمی دانند مگر کسی که آنها را از دست داده باشد: جوانی و تندرستی.

پنج شنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۳ Thursday, 13 June , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2181 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 18 تعداد دیدگاهها : 948×
آماده هر گونه حمایت از ایده های نوآورانه و متفکرانه نخبگان جوان و نوجوان استان بوشهر هستیم
۲۹ مهر ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۴
شناسه : 11084
بازدید 187
1
مدیر امور نوجوانان مجمع جوانان استان بوشهر: نسل جدید بسیار قوی و دارای قدرت بیان و اعتماد به نفس است و قشر جوان و نوجوان جامعه دارای ذهنی خلاق و فراگیر هستند
ارسال توسط : نویسنده : سحر زنده بودی منبع : پایگاه خبری سمن جوانان استان بوشهر
پ
پ

آماده هر گونه حمایت از ایده های نوآورانه و متفکرانه نخبگان جوان و نوجوان استان بوشهر هستیم

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سمن جوانان استان بوشهر؛ محمدرضا تنو مدیر امور نوجوانان و دانش آموزی مجمع جوانان استان بوشهر طی سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه شهر دیر اظهار کرد:در استان بوشهر ظرفیت‌های بسیار خوبی برای روشنگری و تبیین وجود دارد که باید این ظرفیت‌ها را در مرحله اول شناسایی و در گام دوم به خوبی مدیریت و استفاده کنیم.

جمهوری اسلامی ایران

وی افزود:اساتید دانشگاه، صدا و سیما، خبرگزاری‌ها و فعالان رسانه‌ای، روابط عمومی‌ها،تشکل های دانشجویی و دانش آموزی، دستگاه‌های فرهنگی، مذهبی ظرفیت مناسبی برای تبیین و روشنگری در جامعه دارند و میتوانند با بسیج جمعی و حرکت هدفمند راهبردهای خصمانه دشمن را در مقابل جمهوری اسلامی ایران خنثی کنند.

فعالیت های اجتماعی و فرهنگی

تنو ادامه داد:امروزه جوانان و نوجوانانی که پیش از این نا آرامی ها در اجتماع حضور داشتند و تجربه فعالیت های اجتماعی و فرهنگی را داشته اند با دیدی باز تر به مشکلات جامعه نگاه می‌کنند و با روشی درست مطالبات خود را بیان می‌کنند و نسبت به شرایط جامعه آگاهی کامل دارند اما نوجوانانی که تا به این سن تجربه حضور در اجتماع را نداشته اند در مواجهه با مشکلات نمی‌تواند به درستی تصمیم گیری کنند و تحت تأثیر هیجانات نوجوانی قرار می‌گیرند و همچنین این افراد اطلاعاتی درباره اوضاع و احوال جامعه نیز ندارند.

تولیدات جبهه رسانه ای غرب

مدیر امور نوجوانان و دانش آموزی مجمع جوانان استان بوشهر گفت:دشمنان با تمام توان خود برای ضربه زدن به نظام و انقلاب و ایجاد فاصله بین مردم و مسئولان استفاده می‌کنند و برنامه‌های مختلفی در این زمینه دارند.در همین راستا حجم انبوهی از تولیدات جبهه رسانه ای غرب بر اختلاف افکنی و سلب اعتماد بین مردم و مسئولین تمرکز یافته و به دنبال مدیریت افکار عمومی مطابق با سیاست های خصمانه است.

دولت تروریست امریکا و رژیم صهیونیستی

تنو تصریح کرد:امروز همه باید بدانند که دولت تروریست امریکا و رژیم صهیونیستی آشکارا آشوب ها و تجمعات را سازماندهی نموده و بصورت مستقیم به مداخله خصمانه در امور داخلی جمهوری اسلامی ایران می پردازد که با عنایت خداوند متعال و اقتدار انقلاب اسلامی ایران این مدخله بدون پاسخ نخواهد ماند.

توجه ویژه به رهنمودهای مقام معظم رهبر

محمدرضا تنو افزود:بر لزوم هوشیاری مردم به ویژه خانواده ها در مقابل دروغ پردازی ها و سناریوسازی های متقلبانه و فریبکارانه استکبار جهانی تاکید می کنیم و توجه ویژه به رهنمودهای مقام معظم رهبری در تبیین فتنه های اخیر را خواستار هستیم .

قشر جوان و نوجوان جامعه دارای ذهنی خلاق و فراگیر هستند

وی بیان کرد: نسل جدید بسیار قوی و دارای قدرت بیان و اعتماد به نفس است و قشر جوان و نوجوان جامعه دارای ذهنی خلاق و فراگیر هستند و ما را برای پیشرفت استان در عرصه‌های مختلف امیدوار می‌کند.

جوانان باید مهارت‌های لازم را بیاموزند

مدیر امور نوجوانان و دانش آموزی مجمع جوانان استان بوشهر اظهار کرد:در دنیای امروز اگر کشوری بخواهد پیشرفت کند از بابت افزایش دانش و مهارت مردم به ویژه نسل جوان پیشرفت می‌کند و همچنین جوانان باید مهارت‌های لازم را بیاموزند و یک جوان باید استعداد خود را کشف کند و به سمت استعداد خود گام بردارد.

کارگاه ملی مهارت نوجوان 

وی یادآور شد:خدا را شاکریم که توانستیم دو دوره کارگاه ملی مهارت نوجوان را با تکیه بر نوجوانان و دانش آموزانی که عضو امور نوجوان و دانش آموزی مجمع جوانان استان بوشهر هستند، برگزار کنیم.

برگزاری پویش مهرواره به مناسبت بازگشایی مدارس

وی افزود:ما پویش مهر واره را به مناسبت بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید برگزار کردیم و تعدادی کتاب را در موضوعات و حوزه‌های مختلف به کتابخانه های مدارس و اماکن عمومی که به کتاب نیاز داشتند توزیع کردیم و تعدادی دیگر نیز باقی مانده است که در اسرع وقت توزیع خواهند شد.

فاز چهارم فراخوان عضویت امور نوجوانان و دانش آموزی مجمع جوانان استان بوشهر 

تنو یادآور شد:ما فاز چهارم فراخوان عضویت را آغاز کردیم و افراد علاقمند به همکاری و عضویت می‌توانند در سامانه سابان ثبت نام کنند و بعد از بررسی‌های انجام شده، در کارگروه‌های پنج گانه عضو خواهند شد.

برتری بانوان در فعالیت های اجتماعی و فرهنگی 

محمدرضا تنو گفت:بیش از ۶۰ درصد از مجموعه امور نوجوانان و دانش آموزی مجمع جوانان استان بوشهر را بانوان تشکیل می‌دهند و این مایه‌ی افتخار و خرسندی برای قشر بانوان استان است ولیکن برادران نیز باید اشتیاق بیشتری برای حضور و فعالیت در همچنین مجموعه‌هایی داشته باشند.

دانش آموزان مستعد و دارای ظرفیت

تنو با اشاره به روند فعالیت پایگاه خبری سمن جوانان گفت:در سمن جوانان به دنبال معرفی جوانان و دانش آموزان مستعد و دارای ظرفیت هستیم که استعدادیابی جوانان و نوجوانان یکی از اهداف پایگاه خبری سمن جوانان است.

انعقاد تفاهم‌نامه با دستگاه های اجرایی

وی ادامه داد:اکنون پایگاه خبری سمن جوانان ۸۰ نفر عضو دارد و تا اینجای کار ۵۵ جوان نخبه و دارای استعداد در سراسر استان بوشهر به مسئولان معرفی گردیده و انعقاد تفاهم‌نامه با دستگاه های اجرایی برای حمایت از این جوانان نخبه صورت گرفته است.

پیشرفت و موقعیت شغلی

او گفت:استفاده ما از جوان و نوجوان در این دو مجموعه زمینه را برای رشد، پیشرفت و موقعیت های شغلی آنها فراهم می آورد.

بانک اطلاعاتی نخبگان استان بوشهر

محمدرضا تنو افزود :مدت ها گذشته طی مصاحبه با خبرگزاری ها اعلام کردیم که مجموعه امور نوجوانان و دانش آموزی مجمع جوانان استان بوشهر و پایگاه خبری سمن جوانان استان بوشهر بانک اطلاعاتی نخبگان استان بوشهر را به صورت مستقیم و بدون هیچگونه چشم‌داشتی به مسئولان امر ارائه خواهد داد و الان در این تاریخ با افتخار اعلام می کنم که این لیست تکمیل و آمده ارائه است.

حمایت از ایده های نوآورانه و متفکرانه نخبگان جوان و نوجوان استان بوشهر

مدیر امور نوجوانان و دانش آموزی مجمع جوانان استان بوشهر اظهار کرد:اعلام می کنم به نمایندگی از دو مجموعه برتر استان بوشهر و یا حتی کشور در حوزه جوانان و نوجوانان که آماده هر گونه حمایت از ایده های نوآورانه و متفکرانه نخبگان جوان و نوجوان استان بوشهر هستیم.

اخبار مرتبط

نسل جدید بسیار قوی و دارای قدرت بیان و اعتماد به نفس است

چهارمین فاز فراخوان جذب بانک اطلاعاتی نخبگان نوجوان را در استان بوشهر آغاز کردیم

برگزاری کارگاه های مهارت آموزی با تکیه بر توانمندی نوجوانان استان بوشهر

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.