حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید :دو نعمت است که ارزش آنها را نمی دانند مگر کسی که آنها را از دست داده باشد: جوانی و تندرستی.

دوشنبه, ۷ فروردین , ۱۴۰۲ Monday, 27 March , 2023 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1808 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 16 تعداد دیدگاهها : 949×
نگاهی تحولی در ساماندهی و بهره‌مندی از جوانان نخبه
۲۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۷
شناسه : 9019
بازدید 166
2
استاندار گیلان

باید دستگاه‌های اجرایی از شعار دادن بپرهیزند چراکه جوانان و مردم فقط عمل می‌خواهند و لازم است همه دستگاه‌های اجرایی وظیفه خود را به‌درستی انجام دهند.

ارسال توسط : منبع : پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان
پ
پ

نگاهی تحولی در ساماندهی و بهره‌مندی از جوانان نخبه

استاندار گیلان با بیان اینکه دولت سیزدهم نگاهی تحولی در ساماندهی و بهره‌مندی از جوانان نخبه و استفاده از ظرفیت‌های این قشر مستعد برای مدیریت کشور دارد، گفت: اجرای عملیاتی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و توجه ویژه به منویات مقام معظم رهبری و برنامه‌های راهبردی آیت‌الله دکتر رئیسی، زمینه رشد و تعالی جامعه اسلامی را فراهم می‌کند

تشکیل شورای عالی جوانان بعد از یک دهه

به گزارش پایگاه خبری ورزش و جوانان گیلان؛ دکتر اسدالله عباسی در دومین جلسه ستاد ساماندهی جوانان گیلان که با حضور معاون امور جوانان وزیر ورزش و جوانان برگزار شد، افزود: تشکیل شورای عالی جوانان بعد از یک دهه به ریاست آیت‌الله دکتر رئیسی و برنامه مدون ارتقای جایگاه این ستاد در دولت سیزدهم، نشان‌دهنده توجه ویژه رئیس‌جمهوری به مسئله حائز اهمیت جوانان دارد.

شناسایی، توانمندسازی و جوان‌سازی مدیران

استاندار گیلان شناسایی و توانمندسازی، جوان‌سازی مدیران، تسهیل ازدواج، اشتغال و مسکن جوانان با نگاه به زمینه و بسترسازی برای رشد و تعالی جامعه اسلامی را مورد تأکید قرارداد.

اجرای عملیاتی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی

دکتر اسدالله عباسی تصریح کرد: به‌یقین اجرای عملیاتی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و توجه ویژه به منویات مقام معظم رهبری و برنامه‌های راهبردی آیت‌الله دکتر رئیسی در بهره‌مندی از ظرفیت‌های فراوان جوانان، زمینه رشد و تعالی جامعه اسلامی را فراهم می‌کند.

نقش جوانان در اداره کشور

وی با این بیان اینکه در بیانیه گام دوم به نقش جوانان در اداره کشور بسیار تأکید شده، اظهار کرد: بر اساس بیانیه گام دوم، برنامه راهبردی دولت، سند تحول و برنامه توسعه باید به نقش و ظرفیت جوانان در اداره کشور توجه کرد.

استفاده از جوانان

دکتر عباسی با تأکید بر توجه به استفاده از جوانان طبق فرمایشات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی گفت: باید دستگاه‌های اجرایی از شعار دادن بپرهیزند چراکه جوانان و مردم فقط عمل می‌خواهند و لازم است همه دستگاه‌های اجرایی وظیفه خود را به‌درستی انجام دهند.

بهره‌گیری از تفکر نخبگان و اندیشمندان جوان

وی موفقیت نظام مقدس جمهوری اسلامی در دوران تحریم‌های ظالمانه را ناشی از بهره‌گیری از تفکر نخبگان و اندیشمندان جوان دانست و افزود: در چله دوم انقلاب باید در عرصه‌های علمی، فرهنگی و اجتماعی و دیگر بخش‌های مدیریتی از ظرفیت جوانان مؤمن و انقلابی با توجه به تخصص‌های موجود در مسندهای مختلف بهره‌مند شویم، در غیر این صورت هیچ موفقیتی حاصل نمی‌شود.

استفاده از تمام ظرفیت جوانان برای حل مشکلات کشور

استاندار گیلان، پیری جمعیت را یکی از معضلات موجود در کشور دانست و بیان کرد: استکبار طی چند سال گذشته در تلاش برای کمرنگ کردن نقش جوانان در جمهوری اسلامی بوده که باید در مسیر پیشرو به‌منظور حل مشکلات کشور از تمام ظرفیت جوانان استفاده شود.

جوان‌سازی جمعیت

دکتر عباسی با بیان اینکه در استان در بحث جوان‌سازی جمعیت غفلت شده، گفت: گیلان بر اساس آمار یکی از پیرترین استان‌های کشور است که این آمار بسیار نگران‌کننده است لذا باید در این خصوص اقدامات فوری انجام شود.

بهره‌مندی و ساماندهی جوانان

وی تأکید کرد: مسئله جوانان تنها مختص اداره کل ورزش و جوانان نیست و باید باهمت همگانی و اهتمام ویژه همه دستگاه‌ها و متولیان امر در زمینه بهره‌مندی و ساماندهی جوانان و نیز برای جبران غفلت‌های گذشته در جوان‌سازی جمعیت گیلان اقدام شود.

اولویت بودن مسکن ملی و اشتغال جوانان

استاندار گیلان اولویت مهم دولت را مسکن ملی و اشتغال جوانان دانست و افزود: در دولت مردمی و انقلابی سیزدهم، رئیس‌جمهوری تأکید ویژه‌ای بر اولویت قرار دادن جوانان در حوزه مسکن ملی، اشتغال و پرداخت تسهیلات ازدواج دارند که لازم است دستگاه‌های اجرایی به این امر توجه کنند.

توجه به ایده‌های جوانان

نماینده عالی دولت در گیلان با تأکید بر لزوم توجه به ایده‌های جوانان در حوزه‌های مختلف علمی و صنعتی و کشاورزی بیان کرد: دستگاه‌های اجرایی از ایده‌های نو و بدیع جوانان در عرصه‌های مختلف خدمات کشاورزی، صنعتی، شرکت‌های دانش‌بنیان، اقتصاد دریا و جنگل استفاده کنند و هیچ‌گونه عذری در این خصوص پذیرفته نیست لذا مدیران اجرایی در شورای برنامه‌ریزی موظف‌اند به نقش جوانان توجه داشته باشند.

ارتقای جایگاه جوانان

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان نیز در این جلسه با تشریح برنامه‌های دولت سیزدهم و توجه ویژه رئیس‌جمهوری به مسئله جوانان گفت: برای ارتقای جایگاه جوانان در وزارت ورزش در دیدار با رئیس‌جمهوری، تصمیم به احیای دبیرخانه حوزه جوانان در نهاد ریاست جمهوری گرفتیم.

جوان‌گرایی و تحول‌خواهی با استفاده از ظرفیت جوانان

دکتر وحید یامین‌پور افزود: بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی ابلاغی از سوی رهبر فرزانه انقلاب و نیز تأکید دولت بر جوان‌گرایی و تحول‌خواهی با استفاده از ظرفیت جوانان در سند تحول دولت سیزدهم، نشان از اهتمام ویژه به مسئله حائز اهمیت جوانان دارد.

مشارکت‌های جوانان در مسائل اجتماعی

وی اظهار کرد: مسئله اهمیت مشارکت‌های جوانان در مسائل اجتماعی، مسئله‌ای غیرقابل‌انکار است و الگوی فعالیت‌های جوانان نیز در مسائل انقلاب در جهان، معیار است و ما نیز برای ارتقای فعالیت‌های جوانان هدف‌گذاری کردیم و هنر ما جلب مشارکت‌های اجتماعی جوانان است.

جوانان پیشران راهبرد توسعه هستند

جهانبخش آرمان مدیرکل ورزش و جوانان گفت: این جوانان هستند که همواره بیشترین نقش سازنده را کارکردهای مختلف فرهنگی، سیاسی و اجتماعی داشته و به‌واقع جوانان پیشران راهبرد توسعه و به ثمر رسانده اهداف و آرمان‌های انقلاب هستند.

نقش سازنده و انکارناپذیر جوانان

وی دوری جستن از هیاهوی ورزش و پرداختن به مشکلات جوانان را حائز اهمیت برمشمرد و افزود: اینکه همواره مقام معظم رهبری در فرمایشات خود بر اهمیت و نقش سازنده و انکارناپذیر جوانان تأکید بسیار داشته‌اند، خود بیانگر اثربخشی آنان در امر سازندگی و بهبود روندها است.

در این جلسه که فرمانداران شهرستان‌های استان به‌صورت ارتباط تصویری حضور داشتند، اعضای ستاد ساماندهی جوانان گیلان نقطه نظرات خود را بیان کردند.

اخبار مرتبط

به‌کارگیری جوانان متخصص و متعهد در مدیریت

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.