حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید :دو نعمت است که ارزش آنها را نمی دانند مگر کسی که آنها را از دست داده باشد: جوانی و تندرستی.

پنج شنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۳ Thursday, 13 June , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2181 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 18 تعداد دیدگاهها : 948×
نوبتی هم باشد، نوبت حضور جوانان است
۰۳ تیر ۱۴۰۱ - ۶:۴۳
شناسه : 9254
بازدید 313
3
علیرضا گروسی

در جنگ اقتصادی و تهاجم رسانه‌ای امروز باید به جوانان باور داشته باشیم و دست مافیای قدرت که در بسیاری از عرصه‌های مدیریتی کشور رسوخ کرده‌اند را قطع نماییم.

ارسال توسط : منبع : پایگاه خبری سمن جوانان
پ
پ

نوبتی هم باشد، نوبت حضور جوانان است

جمهوری اسلامی ایران این روزها در شرایط خاص و تاریخی به سر می‌برد و اگر بتواند این پیج سخت، تند و خطرناک را با موفقیت طی نماید می‌تواند به آینده‌ای درخشان و خوب خوش‌بین باشد و مردم ایران پس از مدت‌های سختی و مشقت روی زندگی شایسته را که برای هر ایرانی باید وجود داشته باشد را ببیند؛ اما شرط اساسی برای بیرون رفتن از شرایط فعلی بسیج مردم و مسئولین برای حل مشکلات و ایجاد اعتماد دوباره بین مردم و نظام بوده و نوبتی هم باشد، نوبت حضور جوانان است تا با پای‌کار آمدن جوانان متخصص، مؤمن و انقلابی کشور در مسیر تحول و پیشرفت گام بردارد.

حل مشکلات کشور نیازمند حضور جوانان است

با نگاهی به عملکرد دولت‌های قبلی می‌توان متوجه شد که بسیاری از مشکلات موجود در کشور در خوزه‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و زیست‌محیطی به‌صورت مستمر و چندساله جمع و به‌اصطلاح تلنبار شده و هم‌اکنون نیازمند جراحی عمیق و حل این چالش‌های سازمان‌یافته هستیم و برای این موضوع نیازمند حضور قشر جوان و تازه‌نفس و اعتماد و اعتقاد علی به اجرای بیانیه گام دوم انقلاب و فرمان‌های رهبر معظم انقلاب در مورد جوانان هستیم.

جوانان مهم‌ترین ظرفیت جامعه هستند

جمعیت جوان کشور مهم‌ترین ظرفیت برای توسعه کشور است و درواقع نسل جوان با مطالبه گری و ایده‌های فراوان در حوزه‌های مختلف یک سرمایه اجتماعی عظیم است که بارها در کلام رهبری به آن اشاره‌شده است. اعتماد رهبری به جوانان و استفاده از نیروهای جوان در و صدور بیانیه گام دوم انقلاب نمایان گر این است که در جنگ اقتصادی و تهاجم رسانه‌ای امروز باید به جوانان باور داشته باشیم و دست مافیای قدرت که در بسیاری از عرصه‌های مدیریتی کشور رسوخ کرده‌اند را قطع نماییم.

به جوانان اعتماد کنیم تا آسیب‌های اجتماعی کاهش یابد

دولت سیزدهم با اشعار جوان‌گرایی و جوان باوری به میدان آمده است و تا حدودی در عمل به جوانان دهه شصتی و دهه پنجاهی در مدیریت‌های ملی و منطقه‌ای اعتماد شده اما هنوز دولت مردمی برای ساختن ایران قوی مسیر طولانی و پرپیچ‌وخمی دارد و باید موتور توسعه کشور را به‌وسیله همین جوانان روشن نماید. اگر به جوانان اعتماد نکنیم و مشکلات آن‌ها را حل ننماییم، علاوه برافزایش آسیب‌های اجتماعی ازجمله اعتیاد، بیکاری، خودکشی، طلاق، مهاجرت نخبگان و موارد مشابه، شاهد پسرفت و افول شاخص‌های کیفی و کمی در ابعاد مختلف زندگی اجتماعی و فردی در ایران اسلامی خواهیم بود.

کل نظام به جوانان اعتماد کنند

مهم‌ترین آسیب‌های اجتماعی در ایران همه یک علت اصلی دارند و آن عدم اعتماد به جوانان و بی‌توجهی به حل مشکلات آن‌هاست و اگر این رویه ادامه داشته باشد و نقش جوانان در گام دوم انقلاب نقض و نادیده گرفته شود، کشور دچار بحران‌های جدی‌تری خواهد و مافیای زور و قدرت و ثروت به اهداف پلید خود در ناکارآمدی سیستم حاکمیتی و ایجاد فاصله بین نظام اسلامی و مردم خواهد رسید. پس وقت آن شده که کل نظام به جوانان اعتماد کنند و حل مشکلات کشور با به جوانان با برنامه، باانگیزه، باروحیه، مؤمن و انقلابی و پرتلاش ایران بدهند تا مثل دوران دفاع مقدس شاهد شکوفایی استعدادها و دست‌یابی به پیروزی‌های بزرگ باشیم.

مسئولین نباید استفاده ابزاری و نمایشی از قشر جوانان داشته باشند

در هفته جوان بسیاری از برنامه‌ها و مدیریت‌ها به جوانان سپرده شد و جوانان نشان دادند که با کمترین امکانات، بیشتر نتایج مثبت را می‌گیرند و همچنین بهتر می‌توانند با بدنه جامعه ارتباط گرفته و مردم را همراه سازند. پس مسئولین محترم باید بدانند که نباید استفاده ابزاری و نمایشی از قشر جوانان داشته باشند و در عمل نیز با جوانان را باور کرده و زمینه را برای حضور جوانان نخبه و متخصص در مدیریت کشور و حل مشکلات فراهم نمایند و این مطالبه همه جوانان در دستگاه‌های مختلف قضایی، اجرایی و مجلس و حوزه‌های دیگر است.

جوانان ویترین عکس مسئولان نیستند

متأسفانه در سال‌های اخیر مد شده است که مسئولین با حضور در جلسات منتسب به جوانان یا دعوت کردن جوانان در دورهمی های سیاسی، فرهنگی و اجتماعی خود سعی دارند که در افکار عمومی این را نشان دهند که به جوانان اهمیت می‌دهند درحالی‌که هنوز و پس از صدور بیانیه گام دوم، شاهد گوشه‌گیری و انزوای اکثر جوانان کشور هستیم و این رویه غلط باید اصلاح شود و در عمل به جوانان میدان داده شود تا بتوانند به همه نشان دهند که جوان ایرانی می‌تواند و خواسته‌هایش را به جامه عمل می‌پوشاند.

نوبتی هم باشد، نوبت حضور جوانان است

امیدواریم که مسئولین نظام اسلامی به این باور برسند که دیگر نوبتی هم باشد، نوبت حضور جوانان و اعتماد به جوانان است و این قشر جوان است که تعادل مافیایی را در حوزه‌های مختلف بر هم خواهد زد و وجدان پاک و فطرت بیداری که دارند می‌توانند اهداف اصلی جمهوری اسلامی را به سرانجام برسانند و موجب نتیجه دادن خون هزاران شهید این مرزوبوم باشند.

یادداشت از علیرضا گروسی، صاحب امتیاز و مدیرمسئول پایگاه خبری سمن جوانان

علیرضا گروسی، صاحب امتیاز و مدیرمسئول پایگاه خبری سمن جوانان

اخبار مرتبط

مؤلفه‌ها و ویژگی‌های یک جوان انقلابی

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.