حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید :دو نعمت است که ارزش آنها را نمی دانند مگر کسی که آنها را از دست داده باشد: جوانی و تندرستی.

جمعه, ۴ فروردین , ۱۴۰۲ Friday, 24 March , 2023 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1805 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 16 تعداد دیدگاهها : 949×
مدیران جوان، راه خروج کشور از بحران‌های فعلی
۰۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۴
شناسه : 2468
بازدید 411
6
علیرضا گروسی مدیران جوان، راه خروج کشور از بحران‌های فعلی می باشند. تربیت مدیران جوان در راستای بیانیه گام دوم انقلاب یکی از ضرورت های جمهوری اسلامی ایران است.
ارسال توسط : منبع : پایگاه خبری سمن جوانان
پ
پ

مدیران جوان، راه خروج کشور از بحران‌های فعلی

مهم‌ترین سرمایه هر کشوری، نیروی انسانی آن است و با توجه به وضعیت فعلی مملکت که مردم دچار مشکلات متعدد اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی هستند، تربیت و مدیران جوان، راه خروج کشور از بحران‌های فعلی خواهد بود و بیانیه گام دوم انقلاب به عنوان یک راهنما و شاخص در موضوع تربیت مدیران جوان، انقلابی، حزب الهی و جهادی می باشد.

ورود مدیران جوان به عرصه های مختلف

پس گذشت ۴ دهه از انقلاب اسلامی و ارزیابی وضعیت کشور در ابعاد مختلف، نشانگر این است که جایگزین کردن نسل مدیران فعلی ورود مدیران جوان در عرصه‌های مختلف با تفکرات جدید و انرژی بیشتر باید موردتوجه جدی قرار گیرد. در واقع مدیریت فعلی کشور در سطوح مختلف انگیزه یا اراده ی جهادی برای حل کردن مشکلات و پیمودن مسیر توسعه کشور ندارد و نیاز است که جوانان با انگیزه در کنار مدیران و مسئولان پرتجربه قرار گرفته و مسیر آینده را با قدرت طی کنند.

پالایش ساختار مدیریتی کشور برای ورود جوانان

با توجه به وضعیت فعلی کشور و مشکلات مهمی که کتمان ناپذیر است، یک پالایش و حجامت اساسی در ساختار مدیریتی کشور لازم می باشد. ورود مدیران جوان باعث ایجاد رویکردهای جدید مدیریتی شده که هم اصالت‌های انقلاب اسلامی را دارند و هم قدرت، خلاقیت و نیروی جوانی را یدک می‌کشند.

گام دوم انقلاب و تاکید بر نقش جوانان

جوان‌گرایی در سطح مدیریت‌های کلان، میانی و محلی کشور نباید در حد شعار باقی بماند و عملیاتی کردن این موضوع بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد که پس از انتشار بیانیه گام دوم انقلاب توسط رهبری، ضرورت توجه جدی به جوان‌گرایی و تقویت زیرساخت‌های مدیریتی برای ورود جوانان باید در دستور کار قرار گیرد.

در این میان تربیت مدیران جوان از اولویت‌های اساسی محسوب می‌گردد. برنامه‌ریزی برای مسئولیت‌پذیری در جوانان، انجام فعالیت‌های سازمان‌یافته و مردمی در قالب تشکل‌ها و سمن‌ها، حمایت از جوان‌گرایی، معرفی جوانان موفق و مدیران جوان از اقدامات عملیاتی برای عملیاتی کردن بیانیه گام دوم انقلاب و جوان‌گرایی در کشور است.

تدوین سند چشم انداز تربیت مدیران جوانان

البته باید در نظر داشت که ایجاد سند جامع و چشم‌انداز تربیت نخبگانی و تربیت مدیران جوان و همچنین راهکارهای عملیاتی برای جایگزینی مدیران جوان به‌جای مدیران فعلی که اکثراً پا به سن گذاشته‌اند، در دستور کار هر سه قوه و دستگاه‌های دیگر قرار گیرد.

تحصص گرایی جوانان 

تخصص گرایی همراه با احساس تعهد در تربیت مدیران جوان از رویکردهای اساسی است. جوانان فعال در حوزه اجتماعی، فرهنگی، حوزه اقتصادی، حوزه عملی و فناوری، حوزه زیست محیطی، حوزه عمرانی و غیره باید به صورت تخصصی در تصمیم گیری و تصمیم سازی ها ورود پیدا کنند.

پایگاه خبری سمن جوانان حامی مدیران جوان و جوانان موفق

پایگاه خبری سمن جوانان به‌عنوان قطب رسانه‌ای جوانان و سازمان‌های مردم‌نهاد، هدف اصلی خود برای حمایت از جوانان برای ورود به عرصه‌های مختلف مدیریتی در کشور بنیان نهاده است. در واقع معرفی مدیران جوان و جوانان موفق باعث ایجاد انگیزه در بین جوانان شده و سبب تقویت روحیه جهادی و رشد رفتارهای مدیریتی در آن‌ها می‌گردد.

یادداشت از علیرضا گروسی صاحب امتیاز و مدیر مسئول پایگاه خبری سمن جوانان

علیرضا گروسی صاحب امتیاز و مدیر مسئول پایگاه خبری سمن جوانان

اخبار مرتبط

تربیت مدیران جوان در راستای گام دوم انقلاب

مدیران آینده از اعضای سمن ها هستند

پرورش جوان تراز گام دوم انقلاب و جانشین پروری

ثبت دیدگاه

2 دیدگاه برای “مدیران جوان، راه خروج کشور از بحران‌های فعلی”
  1. سلام و‌در‌ود انشاله به زودی شاهد جوان گرایی در بخش های مدیریتی باشیم.

    پاسخ
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.