حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید :دو نعمت است که ارزش آنها را نمی دانند مگر کسی که آنها را از دست داده باشد: جوانی و تندرستی.

جمعه, ۲۵ خرداد , ۱۴۰۳ Friday, 14 June , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2181 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 18 تعداد دیدگاهها : 948×
فراخوان ملّی ایده‌های خلاق برای کنترل آسیب‌های اجتماعی
۰۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۳
شناسه : 3513
بازدید 609
15
رئیس فراکسیون مقابله با آسیب­‌های اجتماعی مجلس شورای اسلامی فراخوان ملّی ایده‌های خلاق برای کنترل آسیب‌های اجتماعی به منظور استفاده از ظرفیت ها و بسترهای نوین علمی برای رسیدن به الگوهای جدید برگزار می گردد.
ارسال توسط : منبع : پایگاه خبری سمن جوانان
پ
پ

فراخوان ملّی ایده‌های خلاق برای کنترل آسیب‌های اجتماعی

احمد نادری، رئیس فراکسیون مقابله با آسیب­‌های اجتماعی مجلس شورای اسلامی از فراخوان ملّی ایده‌های خلاق برای کنترل آسیب‌های اجتماعی خبر داد.

احمد نادری، رئیس فراکسیون مقابله با آسیب­‌های اجتماعی مجلس شورای اسلامی

احمد نادری، رئیس فراکسیون مقابله با آسیب­‌های اجتماعی مجلس شورای اسلامی درگفت و گویی با پایگاه خبری سمن جوانان، اعلام کرد: فراخوان ملّی ایده‌های خلاق برای کنترل آسیب‌های اجتماعی به منظوراستفاده از ظرفیت ها و بسترهای مناسب و کارآمد برای طراحی و تدوین الگوها مدلهای پیش گیری است.

استفاده از رویکردهای خلاقانه و ایده پردازی­های جدید برای کنترل آسیب های اجتماعی

این نماینده تاکید کرد: برای بهبود و کنترل آسیب‌های اجتماعی در کشور، استفاده از رویکردهای خلاقانه و ایده پردازی­های جدید متناسب با شرایط خاص مسئله و معضل از یکسو و امکان­ها و راه­حل­های رفع آن از سوی دیگر است. در جامعه کنونی با توجه به روند فزاینده آمارها در حوزه آسیب­های اجتماعی مختلف و نیز پیچیده شدن وضعیت آسیب­ها بنحوی که دیگر به عنوان مسائل تک عاملی نمی­توان بدان نگاه کرد، لزوم این احساس می شود تا مراجع و نهادهای ذیربط نیز آرایش و مدل جدیدی از حل مسئله را اتخاذ نمایند تا پاسخگوی شرایط جدید باشد.

۸ موضوع اصلی فراخوان

نادری با اشاره به بخش‌های مختلف این فراخوان گفت: فراخوان ملّی «ایده‌های خلاق برای کنترل آسیب‌های اجتماعی» در ۸ موضوع اصلی شامل: اعتیاد، حاشیه نشینی، کودکان کار، مفاسد اخلاقی، طلاق، خشونت خانگی، تکدی گری و ناهنجاری های فضای مجازی طراحی شده است. انتخاب و چینش این موضوعات با درنظرگرفتن آخرین برآوردها از وضعیت آسیب های اجتماعی در کشور و تجمیع انواع برآوردهای کارشناسی اعم از اسناد بالادستی مانند قانون برنامه ششم توسعه، پیمایش­های ملّی و آمارهای اجتماعی موجود صورت گرفته است.

فراخوان به صورت ملی برگزار می گردد

رئیس فراکسیون مقابله با آسیب­‌های اجتماعی مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: شایان ذکر است که این فراخوان در سطح ملی در سطح ۳۱ استان کشور طراحی شده است؛ بنحوی که کلیه کنشگران و فعالان اجتماعی از سراسر کشور این فرصت را دارند تا مسائل و آسیب های اجتماعی را به صورت بومی و محلّی مورد توجه قرار داده و در قالب های موردنظر به ارائه ایده های خلاقانه خود اقدام نمایند.

تقدیر از ایده های برتر

دستیار ویژه فراکسیون مقابله با آسیب‌های اجتماعی مجلس یازدهم در پایان تاکید کرد: کلیه علاقه مندان و کنشگران اجتماعی صاحب ایده و تجربه در حوزه آسیب های اجتماعی می توانند تا پایان شهریورماه سال جاری نسبت به ارسال و ثبت ایده های خود از طریق آدرس الکترونیکی farakhan.parliament@gmail.com اقدام نمایند. براساس زمان بندی درنظر گرفته شده فراخوان، داوری ایده ها تا یکماه پس از پایان مهلت ارسال آثار در مهرماه ۱۴۰۰ و اعلام اسامی برگزیدگان و تقدیر از آنها در آبان ماه سال جاری صورت خواهد گرفت.

فراخوان ملّی ایده‌های خلاق برای کنترل آسیب‌های اجتماعی

اخبار مرتبط

کارگاه آشنایی با آسیب های اجتماعی جوانان

فعال اجتماعی که هم با سرطان مبارزه می کند و هم هوای افراد آسیب پذیر و کودکان کار را دارد

طرح تاب آوری اجتماعی جوانان در استان لرستان

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.