حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید :دو نعمت است که ارزش آنها را نمی دانند مگر کسی که آنها را از دست داده باشد: جوانی و تندرستی.

دوشنبه, ۱۰ مهر , ۱۴۰۲ Monday, 2 October , 2023 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1986 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 18 تعداد دیدگاهها : 942×
روایت زندگی بانوی موفق بوشهری، که با همت و تلاش مسیرش را تغییر داد/ به لطافت گل به سختی فولاد!
۲۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۵۲
شناسه : 12454
بازدید 126
1
منصوره حسینی؛ شاید حرف زدن درباره شروع یک کار، خیلی ساده باشد و بتوانیم همین جا که نشسته‌­ایم درباره کارهای جورواجور که قرار است انجام دهیم صحبت کنیم. اما همه اینها تا به عرصه عمل نرسد تنها حرف است.این دقیقا موضوعی هست که با شنیدن داستان زندگی « منصوره حسینی » معنا پیدا می کند.
ارسال توسط : نویسنده : کیانا سپهری منبع : خبرگزاری سمن جوانان استان بوشهر
پ
پ

روایت زندگی بانوی موفق بوشهری، که با همت و تلاش مسیرش را تغییر داد/ به لطافت گل به سختی فولاد!

به گزارش خبرنگار خبرگزاری سمن جوانان استان بوشهر؛ منصوره حسینی بانوی موفق بوشهری، دانش آموخته دکترای رشته حقوق جزا و جرم شناسی است؛ همچنین وی مدرس دانشگاه، پژوهشگر حوزه تخصصی کودکان و نوجوانان-زنان و خانواده، نویسنده کتاب، رئیس اندیشگاه سلامت شهرستان گناوه و استاد مشاور-سرپرست تشکل دانشجویی دانشگاه پیام نور شهرستان گناوه نیز می باشد.

فعالیت ها و موفقیت ها:

 1. مدرس مدعو رشته حقوق دانشگاه پیام نور مرکز گناوه
 2. مدرس دانشگاه آزاد واحد خمینی شهر اصفهان
 3. مدرس دانشگاه علمی کاربردی واحد بندرسازان شهرستان گناوه و دانشگاه علمی کاربردی واحد برازجان
 4. مدرس دانشگاه علمی کاربردی واحد نیروی انتظامی بوشهر
 5. ریاست دفتر کارآفرینی دانشگاه علمی کاربردی واحد بندرسازان شهرستان گناوه به مدت یکسال
 6. رئیس اندیشگاه سلامت شهرستان گناوه به مدت ۲ سال
 7. دبیرکمیته دیده بانی سلامت و ایمنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی
 8. استاد مشاور و سرپرست تشکل دانشجویی ـ انجمن علمی حقوقی
 9. دبیر کمیته علمی همایش آموزه های حقوقی بهار
 10. دبیر کمیته اجرائی کنفرانس ملی – حقوقی
 11. دبیر کمیته علمی همایش آنلاین آگاهی و توان افزایی در امور زنان
 12. دبیر کمیته علمی همایش مدرسه تابستانه حقوق
 13. دبیر کمیته اجرایی کنفرانس ملی و حقوقی به مناسبت هفته قوه قضاییه
 14. عضو انجمن حقوق و عضو باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسالمی واحد شهرکرد
 15. مشاوره حقوقی از سال۱۳۹۲تا کنون در گناوه
 16. عضو شورای راهبردی موسسه ی خیریه و مردم نهاد دارا الکرام شعبه بوشهر با خدمات آموزشی و تحصیلی؛ بهداشتی و درمانی؛ معیشتی؛ مددکاری و روانشناسی و اشتغال و کارآفر ینی به کودکان و نوجوانانی
 17. جایزه اثر برتر – پژوهشگران برتر در نخستین جشنواره کتاب و پایان نامه دانشگا هی استاد شهید مرتضی مطهری بارویکرد ویژه اقتصاد دانش بنیان- کتاب تبلور تفرید قضایی در نهاد تخفیف منطبق بر قوانین کیفری ایران و آموزه های جرم شناسی
 18. کسب رتبه اول بخش مسابقه در هفتمین جشنواره کشوری حرکت دانشگاه پیام نور چهارمحال و بختیاری
 19. کسب رتبه دوم بخش کارآفرین ی در هفتمین جشنواره کشوری حرکت دانشگاه پ یام نور چهارمحا ل و بختیاری
 20. کسب رتبه دو مسابقات جشنواره حرکت پیام نور گلستان
 21. لوح تقدیر پژوهشگر نمونه بابت چاپ کتاب خودآموز آیین دادرسی کیفری دو از ریاست دانشگاه پیام نور گناوه
 22. لوح تقدیر از فرماندار شهرستان گناوه و رئیس ستاد سامان ازد واج شهرستان گناوه (شخصیت اثرگذار و خیر در امر ازدواج)
 23. دریافت لوح تقدیر از معاونت برنامه ریزی و توسعه فرمانداری گناوه به پاس کوشش های پیوسته در تقویت مشارکت سازمان یافته ، آگاهانه و مستقل دانشجویان رشته حقوق دانشگاه پیام نور گناوه و فعالیت های موثر انجمن حقوق
 24. لوح تقدیر از مجلس شورای اسلامی( دکتر محمد باقر قالیباف )بابت اقدامات مشارکتهای اجتماعی و خیریه در سمن های استان بوشهر
 25. کسب رتبه اول بخش مسابقه– استاد مشاور و مسئول انجمن دانشجویی در هشتمین جشنواره کشوری حرکت دانشگاه سمنان
 26. کسب رتبه اول بخش ویژه – استاد مشاور و مسئول انجمن دانشجویی در هشتمین جشنواره کشوری حرکت دانشگاه سمنان،
 27. استاد نمونه جهت تعالی رشته حقوق مرکز دانشگاهی و انجمن حقوق سال ۱۴۰۱دانشگاه پیام نور گناوه
 28. استاد نمونه پژوهشگر سال ۱۴۰۱ دانشگاه پیام نور گناوه
 29. استاد برتر پژوهشگر(به خاطر آموزش های پژوهشی و چاپ کتاب با مجموعه دانشجویی دانشگاه پی ام نور گناوه -بوشهر-جم- برازجان ) از مرکز آموزش علمی کاربردی شرکت تعاونی کشت و صنعت پاسارگاد تنگستان
 30. مدرک ICDL مهارت شغلی پیشرفته
 31. دیپلم فنی کامپیوتر ۱۳۸۳
 32. مدرک فنی عکاسی و فتوشاپ -اشتغال عملی آتلیه به مدت ۵ سال

شاید حرف زدن درباره شروع یک کار، خیلی ساده باشد و بتوانیم همین جا که نشسته‌­ایم درباره کارهای جورواجور که قرار است انجام دهیم صحبت کنیم. اما همه اینها تا به عرصه عمل نرسد تنها حرف است. اگر قرار باشد حرف به عمل برسد و این دو کلمه سه حرفی به هم بپیوندند باید تلاش کرد و کلی زحمت کشید. این دقیقا موضوعی هست که با شنیدن داستان زندگی « منصوره حسینی » معنا پیدا می کند؛ کسی که به واسطه تفسیر قرآن وارد حوزه پژوهش شده است و به بیان خویش در کارشناسی ارشد، روش تحقیق اصولی را آموخته و اوایل دوره دانشجویی کارشناسی ارشد در دوره نویسندگی اصولی آموزش یافته و در نهایت با تلاش و کوشش موفق شده است که پژوهشگر شود. و این یکی از چندین موفقیت های این بانو هست، سرتاسر زندگی­ این بانوی موفق، مملو از تلاش های بسیار، سختی­‌های کار و تجربه­‌هایی است که خویش به زبانی ساده، بیان می‌کند.

منصوره حسینی:

من اصالتا اهل چهارمحال و بختیاری هستم و بخاطر شرایط شغلی پدرم در اصفهان متولد شدم و آنجا تاسال اول دبیرستان زندگی کردم. در سن ۱۵ سالگی ازدواج فامیلی داشتم و به شهرکرد رفتم.با همسرم که دانشجو بودند ادامه تحصیل دادیم من دیپلم کامپیوتر گرفتم و گهگاه با مهارت فتوشاپ و دوربینی که داشتم برای منبع درآمد در اصفهان محصل هنرستان که بودم عکاسی در منزل برای همسایگان و بستگان انجام می دادم درآمد کم اما برای منه تازه کار شیرین!هر زمان به آن فکر می کنم این قسمت ارزشمند کارم بود.

در سن ۱۹سالگی دانشگاه فنی آران و بیدگل اصفهان مهندسی کامپیوتر پذیرش شدم اما بخاطر مسیر یک ساعته جاده ای تصمیم همسرم بر نرفتنم شد و تمکین نمودم. در زمان سربازی همسرم که وکیل دفتر حمایت شهرکرد بودند من مدرک عکاسی گرفتم و یک آتلیه بانوان در منزلم افتتاح نمودم و با تمام انرژی کار کردم.گاها تا ساعت ۴صبح بیدار می ماندم و یک عکاس خوش قول با زمان تحویل دو روزه شدم که در محیط بومی با طرح آتلیه بانوان امنیت عکس ها هم حفظ می شد و در آن زمان و مکان اهمیت زیادی داشت. کم کم استقبال زیادی از کارم شد و یک مغازه گرفتم در همان امکانات حداقلی ۳بانو را آموزش دادم که توانستند مثل من در روستا وشهرهای همجوار کسب درآمد کنند هر زمان به آن فکر می کنم این قسمت ارزشمندی کارم بود.

سال ۱۳۸۶ همسرم هیات علمی دانشگاه پیام نور گناوه شدند و من با وجود اینکه ۸ماهه  فرزند اولم را باردار بودم برخلاف مخالفت خانواده هایمان با هم راهی جاده و سفری ناشناخته شدیم.قرار بود یکسال بمانیم و برگردیم اما ماندیم و با هم دنیای جدیدمان را دونفره ساختیم. بخاطر تولد پسرم و حساسیت من برای تربیت و نگهداری فرزندم شغل را کنار گذاشتم. در سن یکسال و نیمی فرزندم بازگشت به تحصیل داشتم و بدون حضور یا کمک فیزیکی خانواده البته حمایت همسرم که همیشه با هم همراه بودیم و حامی هم بودیم اینبار ایشان من را حمایت کامل نمود.

شبانه روز هم درس می خواندم و هم مادر و همسری همراه بودم. از اول کارشناسی یک فرزند داشتم تا انتهای آن بخاطر تنهایی پسرم و اطلاع از عوارض تک فرزندی تصمیم گرفتم برای دومین بار تجربه مادر شدن را داشته باشم. فرزند دومم به زندگی تحصیلی من قدم پربرکتی گذاشتند که اتمام لیسانس را تبدیل به دوره سخت و شیرین نمودند. با کمال افتخار اولین شغل مادری و دومین خانه داری و سپس معلمی دانشگاه و پژوهش چون ارزشها و سرمایه اصلی برایم اینها هستند.

چند ماه استراحت داشتم و سپس کنکور برگزارشد. در آزمون کارشناسی ارشد رتبه ۱۳ حقوق بین الملل و ۵۳ حقوق جزا شدم .دو ترم بین الملل را سپری نمودم ماحصل پژوهش هایش یک کتاب در حوزه استراد مجرمین شد اما بخاطر ایجاد تفاهم فکری و دور نشدن از دنیای علمی با همسرم تغییر رشته دادم و در سن یک سالگی فرزند دومم و کلاس اولی پسر اولم و با نیاز به توجه و رسیدگی های خاص خودش همت کردم و در رشته حقوق جزا و جرم شناسی با اشتیاق ورود کردم.

در تمام کلاسها جزو فعالترین دانشجوها بودم تحقیق _ارائه کنفرانس با پاورپوینت در هر درس و نوشتن جزوات و ارسال برای ایمیل همکلاسان و انجام مقاله تخصصی برای کلاسهایی که اساتید نمره ویژه قائل می شدند، کلا به این سبک بیش فعال سپری شد.ترم دوم کارشناسی ارشد معدلم ۲۰ کامل شد از جانب دانشگاه تقدیر نمودند.

یک دوره آموزش نویسندگی در دانشگاهمان تهران مرکز برکزار شد شرکت نمودم و  روش نویسندگی را یاد گرفتم  سپس در طول تحصیل کارشناسی ارشد با مشارکت همسرم شروع به نویسندگی کتاب کردیم ۲ کتاب تالیف نمودیم و تا به الان که تعداد آن به ۶ کتاب رسیده است و همچنان زوج علمی هستیم و در تخصص مشترک نویسندگی ادامه دارند.

در سال ۱۳۹۶ جذب اختصاصی  استعداد درخشان با شرط معدل آزمون قضاوت پذیرفته و دعوت به مصاحبه شدم که به دلیل  کوچک بودن فرزند دومم  و دوری مسیر تردد دوره آموزشی تصمیم همسرم و من بر نرفتن شد.

ورود به دکترا در سال ۱۳۹۶ استعداد درخشان پذیرش شدم. با معدل ۸۶/۱۸ دانش اموخته دکترا شدم در مرحله چاپ مقالات رساله و نگارش ان (با موضوع پیشگیری از بزه دیدگی اطفال و نوجوانان در حقوق ایران و کانادا ) هستم که به امیدخدا کارهای آن رو به اتمام است‌. موضوع رساله ام بخاطر علاقه به کودکان و نوجوانان به بررسی قوانین موجود در این حوزه برای ارتقا وضعیت موجود  است.البته ۸سالی است پژوهش، سخنرانی و کارهای علمی ام در حوزه خانواده، زنان و کودک و نوجوانان بوده در مسیر رشد و توسعه پایدار آنان گام برداشته ام. در حال حاضر چند وقتی است در عرصه اجتماعی  به صورت همکاری با ارگان های دولتی فرمانداری-ریاست اندیشگاه سلامت شهرستان و سازمان های مردم نهاد حوزه کارآفرینی و کارفرمایی و اشتغالزایی و رشد دهنده های حوزه کسب و کار ، انجمن های دانشجویی پیش رفته ام. انجمن حقوق دانشجویی  را  موفق شدم با همراهی مداوم و  راهبردهای متنوع و برنامه ریزی آموزشی سه سال متوالی به رتبه یک مسابقات دو سال متوالی- رتبه دو کارآفرینی کشوری، رتبه اول در بخش ویژه انجمن ها در جشنواره ملی و فراملی حرکت  و کسب رتبه اول در مناظرات منطقه ای دانشگاهی با میزبانی جهاد دانشگاهی استان بوشهر برسانم.چند دوره استاد برتر دانشگاه در حوزه پژوهش و نقش رشد دهنده ی تشکل های دانشجویی باشم.

منصوره حسینی درباره ی آغاز مسیر خویش در حوزه پژوهش اینگونه سخن می گوید: همیشه از کودکی در کنار پدرم که  تفسیر آیات قرآن ، اشعار حافظ ، سعدی و رباعیات خیام را انجام می دادند و ساعتها برایمان کتاب می خواندند و نصایح شان را می نوشتند. انگیزه ای شد تا مطالعه و تعمق در متن ها را از پدر الگو بگیرم و از کودکی یک چیزهایی بنویسم و حتی خیال بافی هایم. علاقمند مطالعه کتاب و مدل پدر در نهایت بازگوی اینکه چه درسی از این متن گرفتم، بودم. برای من همین بس بود که بیاموزم و درست نزد پدر تفسیر کنم و یک جمله بشنوم«آفرین دخترم  حالا بنویسش که یادت بمونه ».چون در اصفهان زندگی می کردم امکانات آموزشی و کتاب در دسترس بود از کتابخانه و فرهنگسرای محل کتابهای با محتوای دانستنی ها و داستان و شعر امانت میگرفتم . درس انشا همیشه برایم جذاب بود، کار تحقیقی اعلامی از جانب معلم، استاد را در اولین اعلام داوطلبانه قبول می کردم و کلی کتاب میخواندم تا بتوانم بهترین را ارائه دهم. در کارشناسی روش تحقیق اصولی را یاد گرفتم.اویل دوره دانشجویی کارشناسی ارشد دوره نویسندگی اصولی را یافتم و تمرین کردم و موفق شدم پژوهشگر شوم.

دلیل اصلی رفتن من به سمت پژوهش و در این مقطع زمانی وقت ویژه برایش گذاشتن این است که اندیشه ورزی، پژوهش کردن و کشف واقعیت های جدید مهم ترین شرط رسیدن به رفاه عمومی و استقلال و خوکفایی وطن است. پژوهش عامل مهمی ‌در تولید دانش، دانایی و پیشرفت جامعه انسانی است و میزان پژوهش‌های انجام شده در هرجامعه شاخص توسعه یافتگی آن جامعه به حساب می‌آید. هدف تحقیق کردن، کشف و گسترش دانش و در حقیقت راهی برای جستجوی آگاهی است. با تحقیق کردن است که به عرصه‌های جدید علم ودانش می‌توان پا نهاد و وارد عرصه‌های ناشناخته شد.

میزان قدرت سیاسی و خودکفایی های اقتصادی هر کشوری به پژوهش و تحقیقات علمی آن متکی است. واضح است یکی از موارد اصلی و تاثیرگذار در روند همه جانبه ی یک کشور پژوهش است تا آن جا که مسیر موفقیت تمام فعالیت های مرتبط با توسعه از قبیل صنایع، کشاورزی، دامداری و خدمات از وادی پژوهش می گذرد.عدم انجام پژوهش موجب خواهد شد که عملا هیچ دانش جدیدی تولید نشود و توسعه یافتگی در وضعیتی ساکن قرار گیرد. در این بین استقلال کشور از هر جنبه ای تهدید خواهد شد که عواقب جبران ناپذیری برای آن و نسل های آینده اش خواهد داشت.

منصوره حسینی از سختی های مسیری که آغاز کرده بود می گوید: من و همسرم از صفر شروع کردیم با سختی های زیاد در ابتدای مسیر مواجه بودیم در بالا و پایین زندگی حامی یکدیگر بودیم و این دلیل پیشرفت ما شد.

بخاطر شیوه تربیت تابستان ها ملزم به آموزش مهارت بودیم. بهتر است بگویم سختکوشی را زندگی کرده بودیم برای همین با وجود امکانات محدود تصمیم به راکد بودن نگرفتیم و هر دو تا دکترا ادامه تحصیل دادیم و با هم نویسندگی کتاب را شروع نمودیم.

از سال ۱۳۹۵ که در دانشگاه تدریس نمودم شخصیت سازی دانشجویانم برایم اولویت بود.

بدین منظور در اردیبهشت سال ۱۳۹۸ با ایجاد انجمن حقوق با وجود محدویت و نبود حمایت مالی وبا همکاری، پشتیبانی مالی و معنوی همسرم آقای دکتر احمدرضا ونکی تصمیم گرفتیم دنیای پیرامونی را جای بهتری برای آموزش و پرورش شخصیت ها کنیم‌.

خدا را شکر این هدف تا حد مطلوب پیش رفته و امسال دو رتبه یک رقمی انجمن دانشگاهی ما باعث شد تراز دانشگاه استان در کشور دوم گردد این به نظرم باتوجه به امکانات صفر و یک دانشگاه دور از مرکزیت بسیار بزرگ است.

لازم به ذکر است در طی ۹ سال گذشته تا به اکنون از این دانشگاه ما ده ها وکیل و قاضی کارمندانی در کل ادارات داشته ایم این خودِ خودِ موفقیت است.

تلاشهای علمی من و همسرم در یک دوره ۶ساله به صورت مشتر‌ک برایم جزو زیباترین های قسمت های زندگی است.ما با هم به اینجا رسیدیم و لذت زوج علمی بودن غیر قابل وصف است، امید که پایدار باد. به امید خدا چندین طرح علمی مشترک ترجمه و نگارش کتاب نیز در حال انجام داریم.

منصوره حسینی درباره ی شغل و جایگاه اجتماعیش اینگونه سخن می گوید: من حس میکنم تقریبا اهدافی که داشتم و برایشان بازه زمانی ۱۲ ساله گذاشته بودم الان ۱۳ سال شد ولی به آنها رسیده ام معتقدم یک انتخاب هوشمندانه بهتر از سختکوشی بدون بررسی دقیق است. مدرک تحصیلی، رشد شخصیت، شغل و همه اهداف دیگر باید در مسیر این باشد که ما دنیای پیرامونی مان را جای بهتری برای زندگی کرده باشیم .قناعت در داشته ها و تلاش برای رشد دیگران در حد توان و همکاری با سازمان های مردم نهاد و فعالیت های اجتماعی برایم جایگاه ویژه ای دارد که خدا را شکر در مسیر اهدافم بوده و با عشق انجام می دهم البته اهداف جدیدم شوق ادامه مسیر برایم هستند.

از مهمترین فعالیت های چند سال اخیر منصوره حسینی می توان به این موارد اشاره کرد:

آموزش  های تخصصی اعم از حقوق اطفال و نوجوانان -حقوق شهروندی-حقوق خانواده – حقوق زنان-حقوق تجارت شرکتها و چک- حقوق مدنی-حقوق کیفری -پیشگیری از جرم- سیاست جنایی- روش تحقیق- جقوق کیفری مواد مخدر و….

تسهیلگر اجتماعی در حوزه کسب و کار و خودکفایی  جوانان

تهیه ملزومات ازدواج جوانان و معضلات درمان، خرید تجهیزات برای مهارت آموزی و اشتغال مددخواهان و همکاری با خیریه دانش آموزی دارالاکرام شعبه استان بوشهر(عضو شورای راهبردی خیریه) و امور دانشجویی

۹سال مشاور حقوقی خانواده به صورت رایگان زکات علم

طراح و برگزاری همایش و کنفرانس های آموزشی در استان و در سطح کشوری

منصوره حسینی درباره ظرفیت جوانان و نوجوانان استان بوشهر در عرصه آموزش، پژوهش و کار آفرینی بیان می کند: ۷ سال است ۱۴ ترم با دانشگاه های مختلف در سطح استان همکاری در قالب آموزشهای درسی و فرادرسی تشکل های دانشجویی همچنین  به طور مستقیم با مسئولین آموزش و پرورش شهرستان محل سکونتم همکاری آموزشی و پژوهشی داشته ام .قاطعانه خدمتتان عرض میکنم در این استان درصد نخبگان بسیار زیادند. و به دلیل کمبود  یا در دسترس نبودن امکانات فرهنگی و آموزشی اصولی و آکادمیک  بسیاری از استعدادها نادیده گرفته می شوند این ظرفیت قابل توجه و ارزشمندی است که می توانیم با یک برنامه راهبردی در مسیر رشد و پویایی شان گام اثرگذار برداریم. استعدادهای نهفته در جامعه جوانان و نوجوانان استان بوشهر شناسائی و طی فرآیند مستمر آموزش، مشاوره و ترویج برای ورود به عرصه کارآفرینی و کسب و کارهای آینده کشور ترغیب شوند.

به دلیل اهمیت برنامه ریزی برای سرمایه های اجتماعی این گروه های سنی و افزایش رویه زندگی مصرف گرایی در جوامع صنعتی ، هدف و تمرکز ما ضمن ادامه تحصیل بر آموزش مهارت های منتهی شونده به درآمدزایی در مسیر شخصیت سازی خودکفا باید باشد . اشتغال و تمرین فرایند راه اندازی کسب و کار در دوران تحصیل برای توسعه پایدار در استان با توجه به پتانسیل موجود نوجوانان و جوانان  از جمله اولویتهای ما باید باشد.

در حوزه پژوهش می توان با داشتن سند توسعه آموزشی برای جامعه هدف نام برده ضمن آموزش با آسیب شناسی قبلی پژوهش های کاربردی و آسیب شناسی شده منطقه بومی به صورت تیم های حرفه ای و اثرگذار برای ارگان های استان نوجوانان و جوانان  اقدام کرد.

جوانان و نوجوانان موفق سرمایه های ارزشمند جامعه  و امید آینده ساز هستند و از دید من مطالبه گری آنان اگر که مسیر رشد یافتگی را به درستی طی کرده باشد می تواند منشا برکت در کشور و روشنگری  امور گردد.

تا کنون سعی بر این داشته ام که اموراتی از قبیل اشتغالزایی با آموزش مهارت های کاربردیِ زود بازده و تمرین فرایند راه اندازی کسب و کار در دوران تحصیل در مسیر نخبه پروری یا پرورش استعداد در جوانان و نوجوانان انجام دهم.

به دنبال همین موضوع علاقه دارم یک پژوهشگاه در قالب پژوهشگران برترجوانان مستقل تاسیس نمایم و بتوانم آنچه در ذهن دارم را برای پیشرفت استان و کشورم انجام دهم.

توصیه من به جوانان و نوجوانان این است که با انتخاب هوشمندانه در مسیر رسیدن به اهداف شان سخت کوش باشند.

سخن پایانی من این است که از صفر شروع کردم و هیچ وقت به خودم نگفتم نمی توانم، هر چند در طول مسیر سختی هایی وجود داشت اما به خودم میگفتم یا راهی خواهم یافت یا راهی خواهم ساخت. با واژه‌های «تسلیم شدن» و «کنار کشیدن» غریبه‌ام…

ثبت دیدگاه

یک پاسخ برای “روایت زندگی بانوی موفق بوشهری، که با همت و تلاش مسیرش را تغییر داد/ به لطافت گل به سختی فولاد!”
 1. بسیار عالی…با آرزوی موفقیت های روز افزون برای شما بانوی پرتلاش و ظهور چشم گیر و دلیرانه در عرصه های سازندگی سیاسی

  پاسخ
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.