حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید :دو نعمت است که ارزش آنها را نمی دانند مگر کسی که آنها را از دست داده باشد: جوانی و تندرستی.

یکشنبه, ۲۴ تیر , ۱۴۰۳ Sunday, 14 July , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2182 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 18 تعداد دیدگاهها : 948×
خودسازی جوانان و نوجوانان انقلابی
۱۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۹:۰۵
شناسه : 8652
بازدید 366
8
یاسمن پور محمدی

تمدن نوین اسلامی. امام زمان (عج) یارانی می‌خواهد که زمینه‌ساز تشکیل حکومت باشند، پس جوانان و نوجوانان باید فعالیت‌های انجام دهند که رسالت امام زمان را تجهیز کند.

ارسال توسط : نویسنده : ادمین استان بوشهر منبع : پایگاه خبری سمن جوانان استان بوشهر
پ
پ

خودسازی جوانان و نوجوانان انقلابی

جوانان و نوجوانان انقلابی باید برای ایفای نقش، خصوصیاتی را در خود پرورش دهند چراکه بسیار حائز اهمیت است یکی از خصوصیات بسیار مهم تأثیرگذاری است، درواقع خودسازی جوانان و نوجوانان انقلابی موجب تأثیرگذار بودن در ایفای نقش آنان در جامعه خواهد شد. هنگامی‌که شما خودسازی را داشته باشید، در همه عرصه‌ها بهترین خواهید بود، این بهترین بودن، برای شما ارزش و اعتبار را به همراه خواهد داشت و این ارزش و اعتبار در میان اطرافیان شما به دست خواهد آمد. درواقع باید به این نکته توجه داشته باشید که شما باید در همه عرصه‌ها سعی کنید بهترین باشید تا این تأثیرگذاری بر دوستان و همراهان شما به بهترین نحوه انجام گردد.

نسل دهه هشتادی یک نسل متفکر و مطالبه گر

درواقع ما داریم در دوره‌ای زندگی می‌کنیم که نسل ما دهه هشتادی‌ها یک نسل متفکر و درعین‌حال دارای تفکر نقادانه و روحیه‌ی مطالبه گری هست؛ بنابراین شما نوجوانان و جوانان به‌عنوان افراد آگاه، باید دوستان خود را که آگاهی کمتری دارند با خود همراه کنید تا سبب توانمندی و آگاهی آن‌ها گردد.

مدرسه جبهه‌ی فعالیت نوجوانان و جوانان است

ویژگی که باید در شما تقویت بشود، روحیه‌ی ارتباط‌ گرفتن با همه دانش آموزان و تعامل با کادر اجرایی علل خصوص مدیر مدرسه است. چراکه شما در جهت اقدامات و فعالیت‌های که در حیطه‌ی مدرسه انجام خواهید داد، نیازمند به این هستید که با مدیر مدرسه در تعامل باشید. ازاین‌جهت شما باید بسیار توانمند باشید چراکه قرار است مدیر مدرسه، شمارا یک نیروی کارآمد و فعال در مدرسه بشناسد. یک نوجوان فعال در مدرسه باید در همه عرصه‌های علمی، فرهنگی، تربیتی مخصوصاً از نظر اخلاقی بهترین باشد. در فعالیت‌های خود سعی کنید که روابط خود را به ۲ الی ۳ نفر محدود نکنید و سعی کنید با همه دانش آموزان مدرسه در تعامل باشید.

وظایف نوجوانان و جوانان در جامعه‌ی اسلامی

شما نوجوانان به‌عنوان عناصر فعال پایبند به انقلاب، در جهت حکومت اسلامی وظایفی دارید. درواقع شما باید فعالیت‌های خود را به‌صورت تشکیلاتی انجام دهید و همراه با جمع باشید و کارهای گروهی انجام دهید. تا زمانی که این «من» به «ما» تبدیل نشود، کار و فعالیت‌های شما نتیجه‌ی قطعی و کاملی نخواهند داشت.

نوجوان انقلابی در عصر ظهور

درواقع ما جوانان و نوجوانان در عصری زندگی می‌کنیم که عصر ظهور است، ازاین‌جهت یا قرار است نسل ما هم رکاب امام زمان (عج) بشوند یا نسل بعد از ما قرار است هم رکاب‌های امام زمان (عج) باشند، پس ما باید هم بر خودسازی خودمان و هم تربیت نسل بعدی متمرکز بشویم. ما به جرت می‌توانیم بگوییم که اگر واقعه‌ی عاشورا در عصر ما بود، نوجوانان و جوانان انقلابی در صف اول لشکر امام حسین (ع) قرار می‌گرفتند و آماده‌ی شهادت می‌شدند.

 باید برای رسالت و همراهی امام زمان (عج) آماده شویم

درواقع رسالت امام زمان تشکیل حکومت جهانی است، یعنی تمدن نوین اسلامی. امام زمان (عج) یارانی می‌خواهد که زمینه‌ساز تشکیل حکومت باشند، پس جوانان و نوجوانان باید فعالیت‌های انجام دهند که رسالت امام زمان را تجهیز کند.

یادداشت از یاسمن پورمحمدی کارشناس علمی پژوهشی و نخبگان پایگاه خبری سمن جوانان استان بوشهر

یاسمن پورمحمدی کارشناس علمی پژوهشی و نخبگان پایگاه خبری سمن جوانان استان بوشهر

اخبار مرتبط

مؤلفه‌ها و ویژگی‌های یک جوان انقلابی

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.