حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید :دو نعمت است که ارزش آنها را نمی دانند مگر کسی که آنها را از دست داده باشد: جوانی و تندرستی.

شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳ Saturday, 13 July , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2182 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 18 تعداد دیدگاهها : 948×
تاسیس وزارت جوانان
۰۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۲
شناسه : 2343
بازدید 826
10
رئیس مجمع جوانان استان البرز تاسیس وزارت جوانان و تفکیک آن از ورزش، باعث می شود امور مربوط به حوزه جوانان به صورت تخصصی پیگیری و مشکلات جوانان با رویکرد عملیاتی حل شود.
ارسال توسط : منبع : پایگاه خبری سمن جوانان
پ
پ

تاسیس وزارت جوانان

محسن انصاری رئیس مجمع جوانان استان البرز در گفت و گویی اختصاصی با پایگاه خبری سمن جوانان، خواستار تاسیس وزارت جوانان و تفکیک آن ورزش و پیگیری مسائل و مشکلات جوانان به صورت تخصصی و عملیاتی شد.

جوانگرایی در عرصه مدیریتی کشور باید عملیاتی شود

انصاری در این گفت و گو با اشاره به بحث بیانیه گام دوم انقلاب، گفت: حوزه جوانان حوزه بسیار گسترده ای است با حجم جمعیتی بسیاری عظیمی زا جمعیت کشور که باید به صورت تخصصی به نیازهای جوانان پرداخته شود. در بیانیه گام دوم انقلاب، رهبرمعظم انقلاب بارها به جوانان و استفاده از ظرفیت جوانان اشاره کرده اند. لذا موضوعات حوزه جوانان یک متولی مشخص و تشکیل ساختار جدی را می طلبد که تاسیس وزارت جوانان به این مهم محقق خواهد شد.

مهم ترین مشکلات حوزه جوانان

رئیس مجمع جوانان استان البرز در ادامه گفت: مشکلات امروزحوزه جوانان در ابعاد مختلفی بروز پیدا کرده است منتها مهم ترین دغدغه های جوانان کشور، موضوعاتی چون اشتغال، مسکن، ازدواج و آسیب های اجتماعی است که با تشکیل وزارت جوانان می توان به صورت راهبردی برای آنها برنامه ریزی کرد.

معاونت مسکن در وزارت جوانان

جوان برتر استان البرز با اشاره به مشکلات حوزه مسکن برای جوانان خاطرنشان کرد: در وزارت مسکن و شهرسازی، مسکن حوانان اولویت نیست و وزارت خانه برنامه مشخصی برای مسکن جوانان ندارد و بیشتر به امور دیگر مشغول است و نیاز است مشکل مسکن جوانان به صورت جدی پیگیری گردد و معاونت مسکن جوانان در وزارت پیشنهادی جوانان تشکیل گردد.

معاونت اشتغال و کارآفرینی حوزه جوانان

انصاری همچنین بیان داشت: وزارت کار، رفاه و امور اجتماعی از وزارتخانه عریض و طویل در کشور ما است و با توجه به گستردگی و حجم کاری این وزارت خانه، توجه به نیازهای شغلی جوانان چندان جدی و مطالبه نمی شود. بنابراین برای اشتغال جوانان، باید معاونت اشتغال و کارآفرینی در وزارت جوانان شکل بگیرد.

پیگیری جدی حوزه ازدواج در معاونت ازدواج وزارتخانه پیشنهادی جوانان

رئیس مجمع جوانان البرز به حوزه ازدواج پرداخته و یادآور شد: در حوزه ازدواج، یکی از مهم ترین موضوعات حوزه جوانان بالا رفتن سن ازدواج و همچنین افزایش طلاق در بین زوجین جوان است که با توجه به رشد جمعیت جوان و در پی آن گسترش جمعیت میان سالی و پیری، آینده نگری در حوزه ازدواج برای کشور جزو مسائل راهبردی و استراتژیک می باشد. بنابراین پیشنهاد می گردد معاونت ازدواج زیر مجموعه وزارت جوانان تشکیل شده که به صورت کاربردی و عملیاتی در حوزه ازدواج جوانان کار شود

تشکیل معاونت پیشگیری از آسیب های اجتماعی در وزاتخانه تخصصی جوانان

وی در ادامه گفت: در حوزه آسیب های اجتماعی، دستگاه خاصی به صورت تخصصی متولی این حوزه این نیست و به صورت جزیره ای عمل شده و  موازیکاری در بین دستگاه های اجرایی بسیار بالاست که موجب عدم تمرکز و عدم نتیجه گیری برای کاهش آسیب های اجتماعی می شود. در وزارتخانه جوانان، معاونت پیشگیری از  آسیب های اجتماعی تشکیل شود تا به صورت تخصصی کار شود.

توجه به حوزه فضاری مجازی و تولید محتوا برای جوانان 

انصاری به اهمیت شبکه های اجتماعی و فضازی در جهان کنونی اشاره کرد و خاظرنشان کرد: با توجه به اهمیت شبکه های اجتماعی و ضرورت توجه به فضازی مجازی و برنامه ریزی درحوزه مدیریت هوشمند مجازی، معاونت تولید محتوا در حوزه رسانه برای نوجوانان و جوانان نیز مهم است. زیرا بر اساس فرموده های رهبری و برنامه ریزی در حوزه جنگ نرم و مقابله با تهاجم فرهنگی، این موضوع باید به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد.

راه نجات کشور تکیه و اعتماد به جوانان است

رئیس مجمع جوانان استان البرز در انتها گفت: قطعا با نگاه ویژه به جوانان و استفاده از ظرفیت جوانان متخصص، متعهد و انقلابی کشور، وضعیت جمهوری اسلامی ایران، بسیار بهتر از وضعیت فعلی خواهد بود و جوانگرایی در ساختار مدیریت کشور با تشکیل وزارت خانه تخصصی جوانان سرعت بیشتری خواهد گرفت و تنها راه نجات کشوراز وضعیت فعلی و قدرت نمایی در عرصه های اخلی و خارجی نیازمند میدان دادن به جوانان با انگیزه و پرتلاش کشور است.

اخبار مرتبط

محسن انصاری رئیس مجمع جوانان استان البرز

جوانان هر جا که باشند پای کار هستند

آینده پژوهی در حوزه جوانان

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.