حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید :دو نعمت است که ارزش آنها را نمی دانند مگر کسی که آنها را از دست داده باشد: جوانی و تندرستی.

چهارشنبه, ۹ خرداد , ۱۴۰۳ Wednesday, 29 May , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2145 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 18 تعداد دیدگاهها : 948×
اختتامیه فاز دوم طرح ملی مهارت نوجوان در استان بوشهر برگزار شد
۳۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۱
شناسه : 10380
بازدید 251
3
میثم ویسی زاغه اختتامیه فاز دوم طرح ملی مهارت نوجوان دوره خبرنگاری و روزنامه نگاری در سالن کوثر استانداری بوشهر با حضور مسئولین کشوری و استانی برگزار گردید.
ارسال توسط : نویسنده : سحر زنده بودی منبع : پایگاه خبری سمن جوانان استان بوشهر
پ
پ

اختتامیه فاز دوم طرح ملی مهارت نوجوان در استان بوشهر برگزار شد

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سمن جوانان استان بوشهر، اختتامیه فاز دوم طرح ملی مهارت نوجوان دوره خبرنگاری و روزنامه نگاری در سالن کوثر استانداری بوشهر برگزار گردید.

بر اساس این گزارش این مراسم با حضور میثم ویسی زاغه مدیر امور نوجوان و دانش آموزی مجمع ملی جوانان کشور، مصدق کشاوزی مدیر کل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی، حسین دهجان معاونت فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان بوشهر، کاوه امیری مدیر اداره استعدادهای درخشان آموزش و پرورش استان بوشهر ،علیرضا پولاد مدیر کانون مساجد استان بوشهر، سید حسین جعفری رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی روزنامه نگاران و خبرنگاران استان بوشهر،علیرضا تقوی نیا مشاور امور جوانان استاندار بوشهر و محمدرضا تنو مدیر امور نوجوان و دانش آموزی مجمع جوانان استان بوشهر برگزار شد.

فرهنگ باعث رشد و پیشرفت می‌شود

میثم ویسی زاغه مشاور جوان وزیر آموزش و پرورش گفت:فرهنگ در هر جامعه ای می‌تواند باعث رشد و پیشرفت آن جامعه شود، نظام تعلیم و تربیت به عنوان اولین شاکله فرهنگ در این جامعه است.

برگزاری کارگاه های آموزشی با کیفیت بالا 

مدیر امور نوجوان و دانش آموزی مجمع ملی جوانان کشور اظهار نمود:مجموعه امور نوجوان و دانش آموزی مجمع جوانان ۲ سال پیش بدون هیچ گونه حمایتی از دستگاه های اجرایی و با همت جوانان و نوجوانان شروع به کار کرد و توانست کارگاه هایی با کیفیت بالا برگزار کند که شاید تشکل های دانش آموزی هم از عهده این کار بر نیامدند.

جوانگرایی در استان بوشهر 

وی ادامه داد:در استان بوشهر به بحث جوانگرایی اهمیت زیادی داده شده است که در بسیاری از استان ها این اتفاق نمی‌افتد و در این استان نه تنها استاندار مشاور امور جوانان دارد بلکه فرماندار ها نیز دارای مشاور امور جوانان هستند.

فرهنگ کار در استان بوشهر 

طی این نشست مصدق کشاوزی مدیر کل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر گفت:شما جوانان و نوجوانان میتوانید در کارگاه ها و طرح های بعدی خود به بحث فرهنگ کار در استان بوشهر بپردازید که این مسئله از دانش آموزان و نوجوانان آغاز شود.

تبدیل اندیشه پشت‌میزنشینی در استان بوشهر به فرهنگ کار و تلاش

وی افزود:ما می‌توانیم کار و فرهنگ پشت میز نشینی را در محیط اجتماعی و فرهنگی استان را به به فرهنگ کار و تلاش تبدیل کنیم و ما باید سعی کنیم فرهنگ مهارت آموزی را در استان بوشهر افزایش دهیم.

هدایت جامعه به واسطه روزنامه نگاری 

علیرضا تقوی نیا مشاور امور جوانان استاندار بوشهر اظهار کرد:قلم اگر قوی باشد، مسیر و جایگاه خود را می‌یابد و حرکت می‌کند و جوانان و نوجوانان باید قدر قلم خود را بدانند و دایره لغات خود را بالا ببرند همچنین با روزنامه نگاری می‌توان جامعه را مدیریت و هدایت کرد.

مطالبه گری و فعاليت جوانان

تقوی نیا تاکید کرد:جوانان باید با حرارت و فعال مطالبات خودرا بیان کنند زیرا جامعه ای که ساکت باشد ازلحاظ اجتماعی و امنیتی و سیاسی دچار مشکل است.

برگزاری کارگاه خبرنگاری به مناسبت روز خبرنگار 

در ادامه این نشست محمدرضا تنو مدیر امور نوجوان و دانش آموزی مجمع جوانان استان بوشهر گفت:فاز اول کارگاه طرح ملی مهارت نوجوان در بوشهر با دوره فن بیان و سخنوری آغاز شد و به مناسب روز خبرنگار نیز تنوانستیم فاز دوم کارگاه طرح ملی مهارت را با دوره خبرنگاری و روزنامه نگاری و سواد رسانه برگزار کنیم.

برگزاری کارگاه آموزشی بدون حمایت دستگاه های اجرایی

تنو افزود:از آنجایی که امور نوجوان و دانش آموزی مجمع جوانان استان بوشهر جز سازمان های مردم نهاد محسوب می‌شود تمامی کارگاه هایی که ما برگزار می‌کنیم بدون حمایت دستگاه های اجرایی بوده است و ما با تکیه بر توانایی دانش آموزان و اعضای این مجمع توانستیم این کارگاه های آموزشی را برگزار کنیم.

معارفه معاونت اجرایی و پشتیبانی مجمع ملی جوانان کشور

گفتنی است که در حاشیه این اختتامیه آئین معارفه محمدرضا تنو معاونت اجرایی و پشتیبانی امور نوجوان و دانش آموزی مجمع ملی جوانان کشور نیز برگزار گردید.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.