حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید :دو نعمت است که ارزش آنها را نمی دانند مگر کسی که آنها را از دست داده باشد: جوانی و تندرستی.

چهارشنبه, ۲۳ خرداد , ۱۴۰۳ Wednesday, 12 June , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2181 تعداد نوشته های امروز : 1 تعداد اعضا : 18 تعداد دیدگاهها : 948×
احیای سازمان ملی جوانان مطالبه اصلی جوانان
۲۸ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۸
شناسه : 7397
بازدید 341
5
دبیرکل مجمع ملی جوانان

احیای سازمان ملی جوانان ذیل نهاد ریاست جمهوری، پرورش مدیران جوان و اعتماد به جوانان برای انتصاب در پست‌های مدیریتی، ازجمله اصلی‌ترین مطالبات فعلی جوانان از دولت است.

ارسال توسط : منبع : خبرگزاری ایسنا
پ
پ

احیای سازمان ملی جوانان مطالبه اصلی جوانان

امیر کرمیان دبیر کل مجمع ملی جوانان در گفت‌وگویی اظهار داشت که احیای سازمان ملی جوانان مطالبه اصلی جوانان بوده و ما خواستار اعتماد به جوانان و عمل به منویات رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم هستیم.

مهم‌ترین مطالبات جوانان از دولت

کرمیان درباره مطالبه اصلی جوانان از دولت، گفت: احیای سازمان ملی جوانان ذیل نهاد ریاست جمهوری، پرورش مدیران جوان و اعتماد به جوانان برای انتصاب در پست‌های مدیریتی، ازجمله اصلی‌ترین مطالبات فعلی جوانان از دولت است.

دبیر کل مجمع ملی جوانان اظهار کرد: هنگامی‌که سازمان ملی جوانان مستقل و زیرمجموعه نهاد ریاست جمهوری بود، اختیارات بیشتر و درعین‌حال اعتبارات بیشتری برای حل مسائل حوزه جوانان داشت.

جوانان در سایه ورزش فراموش‌شده است

وی با تأکید بر لزوم احیای دوباره سازمان ملی جوانان ذیل نهاد ریاست جمهوری و تفکیک معاونت جوانان از وزارت ورزش و جوانان، تصریح کرد: در حال حاضر معاونت امور جوانان یکی از شش معاونت وزارت ورزش و جوانان محسوب می‌شود و مسلماً کارایی خود را از دست می‌دهد و جوانان در سایه ورزش فراموش‌شده است، چراکه ناخودآگاه توجه وزارتخانه بیشتر به سمت مسائل ورزشی و نه امور جوانان جلب می‌شود.

توجه بیشتر مسئولین به جوانان

کرمیان ادامه داد: ازاین‌رو ما به دنبال احیای سازمان ملی جوانان ذیل نهاد ریاست جمهوری هستیم تا توجه مسئولین بیشتر به سمت امور جوانان جلب شود و احساس تکلیف بیشتری برای اجرا و پیگیری مصوبات شورای عالی جوانان شکل گیرد و اعتبارات نیز بیشتر شود.

ارتقاء جایگاه معاونت امور جوانان و احیای سازمان ملی جوانان ذیل ریاست جمهوری

دبیر کل مجمع ملی جوانان با اشاره به تلاش معاونت جوانان دولت سیزدهم در جهت ارتقاء جایگاه معاونت امور جوانان و احیای سازمان ملی جوانان، افزود: صحبت‌هایی به‌منظور تفکیک معاونت جوانان و احیای سازمان ملی جوانان ذیل وزارت ورزش و جوانان شده است اما به نظر می‌رسد اگر این سازمان احیاء و همچنان ذیل وزارت ورزش و جوانان باشد، تغییر خاصی حاصل نمی‌شود چراکه زمانی این تغییر محسوس درک می‌شود که سازمان ملی جوانان ذیل نهاد ریاست جمهوری احیاء شود. درواقع اختیارات سازمان ملی جوانان ذیل وزارت ورزش با اختیارات معاونت جوانان فعلی هیچ تفاوتی نخواهد داشت و کارآمد نخواهد بود.

تشکیل جلسه شورای عالی جوانان با حضور رئیس‌جمهوری

کرمیان در بخش دیگر سخنان خود تشکیل جلسه شورای عالی جوانان با حضور شخص رئیس‌جمهوری طی روز گذشته را گامی مثبت در جهت افزایش توجه اعضای این شورا نسبت به رسیدگی امور جوانان دانست و تصریح کرد: در دولت یازدهم و دوازدهم یعنی طی هشت سال گذشته مجموعاً چهار جلسه شورای عالی جوانان برگزارشده بود که در هیچ‌کدام از آن جلسات نیز شخص رئیس‌جمهوری حاضر نبودند و با حضور معاون اول رئیس‌جمهوری جلسات برگزار شد. به نظر می‌رسد دولت فعلی تشکیل شورای عالی جوانان با حضور شخص رئیس‌جمهوری را در اولویت خود قرار داده است که این امر گام مثبتی محسوب می‌شود چراکه حضور رئیس‌جمهوری در جلسات شورای عالی نشان‌دهنده توجه ایشان به موضوعات و دغدغه‌های جوانان است و سایر اعضاء با دیدن این توجه از سوی رئیس‌جمهوری، مصوبات جلسات را با اهتمام بیشتری پیگیری می‌کنند.

اخبار مرتبط

رویکرد دولت مردمی انتخاب مدیران جوان است

دولت سیزدهم فرصتی طلایی برای جوانان ایرانی

جوان باوری مهم‌ترین ویژگی دولت سیزدهم

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.